Polecenia w danej okolicy

Ponieważ Wasz pobyt u nas jest bardzo krótki, macie mało czasu na zobaczenie wszystkich atrakcji, mało czasu na studiowanie co, gdzie jest najfajniejsze pod kątem Waszych dzieci, postanowiłam na szybko podsumować co warto zobaczyć. Wam pozostaje tylko dopasować atrakcje do siebie :)

Zaczynam od Bartnika, zapraszam na wycieczkę już jutro (w piątek), zobaczcie co jeszcze można zwiedzić obok:

Bartnik Sądecki -Stróże, Skamieniałe miasto -Ciężkowice, Stara baśń- Grybów

Zajęcia w Bartniku Sądeckim w Stróżach nr 235 spotkanie o 11:00 w górnej części parkingu, pod sklepikiem  pinezka lokalizacji Google maps, pt.„Sekrety pszczółek w ulu ukryte” – dojazd we własnym zakresie – koszt 55zł/rodzina.

DOJAZD do miejsca startu (ok. 45min-38km), polecamy wyjechanie ok 10:00. Na miejscu plac zabaw, mini zoo i sklepik z miodem – można wcześniej skorzystać tak, żeby potem móc jeszcze zahaczyć o Skamieniałe miasto:

Dojazd we własnym zakresie do Stróży. Wyjazd z parkingu, skręt w prawo drogę nr 75, koło szkoły w prawo przez Mochnaczkę na  Krzyżówce skręt na Grybów, z Grybowa kierunek na Tarnów. Długość trasy długość ok 38 km przejazd ponad 30 – 45 min. W Bartniku polecamy również południowe przekąski dla dzieci i dorosłych w dobrej cenie. Zajęcia dla dzieci od ok. 3lat, które będą potrafiły skupić uwagę choć przez chwilę na tym co Pani będzie opowiadać o pszczółkach, ich krótkim życiu i ciężkiej pracy :).

DODATKOWO

Obok Stróży (15 km drogą na Tarnów) w miejscowości Ciężkowice znajduje się:

Zwiedzanie rezerwatu Skamieniałe Miasto Trasa spacerowa (bez wózka) w lesie, w większości w cieniu drzew! Czas przejścia ok 1-1,5h – jest zaplanowany tak, aby spokojnie dotrzeć na obiad do 16:00 zakładając czas powrotu do Tylicza ok 1h.

– Skamieniałe Miasto – rezerwat leśny z ogromnymi głazami gdzie dzieci mogą biegać, wspinać się – szaleć do woli, choć obiecywany wodospad jest daleko i mało atrakcyjny, dlatego nie warto pokonywać trasy do końca… Wjeżdżając do Ciężkowic bacznie szukaj przy drodze schowanego parkingu (nie jest podpisany że to właśnie tu jest wejście do Rezerwatu – w pobliżu metalowego mostu nad drogą pinezka do lokalizacji Google maps :)

Jeśli nie zdecydowałeś się na odwiedziny Skamieniałego Miasta:

– zobacz ciekawe Muzeum Przyrodnicze ul. 3-go Maja 34 pinezka lokalizacji Goolge maps, pokazujące ptaki i zwierzęta z naszego regionu oraz Rezerwat Przyrody (świetna alternatywa na niepogodę),

– możesz też odwiedzić w Grybowie zamek Stara Baśń ul. Grottgera 15 pinezka do lokalizacji Google maps.

Atrakcji jest wiele i nie da się wszystkiego zobaczyć za jednym zamachem, polecamy skorzystać z okazji i spędzić czas na zabawach w tej okolicy pamiętając o obiedzie do 17.00 i spotkaniu z Panią Niteczką dla dzieci o 17:30

——————————————————————————-

Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

Podzieliłam Krynicę na 3 części:

  • górna Krynica: Można też  podjechać na Słotwiny i wejść na wieżę widokową i pospacerować w koronach drzew.
  • dolna Krynica: Albo, wybrać inną stronę miasta (Czarny Potok) i wyjechać kolejką gondolą na górę Jaworzynę i tam podziwiać widoki z nowej platformy widokowej view360 (zdjęcia tutaj). Po drodze (tuż za Resortem Czarny Potok -super Parku Linowym Czarny Potok dla dzieci w każdym wieku jeśli tylko potrafią chodzić- z naszą zniżką 20% taniej :)
  • Filia tego parku Park Linowy Mamut znajduję się na Górze Parkowej, ten park jest mniejszy, ma mniej tras do wyboru, raczej dla starszych dzieci, tam również każdego dnia obowiązuje zniżka 20% dla Gości Tylickiego Wzgórze. Korzystajcie!
  • Park Linowy Czarny Potok pinezka lokalizacji Google maps 

——————————————————————————-

Okolice Starego/ Nowego Sącza

Okolice Starego i Nowego Sącza ok 40km od nas

Najbliżej mamy Krynicę i pewnie intuicyjnie tam kierujecie swój wzrok, ale ja przekornie zaproponuje okolice Starego/ Nowego Sącza – miejsca niekomercyjne i mniej oblegane, w weekend:

I tak jadąc cudowną doliną Popradu (mijając Muszynę) zobaczcie widoki z 

Wszystko w okolicy Starego Sącza około 40km od nas! W powyższych linkach znajdziecie zdjęcia i opisy- korzystajcie! Jeśli macie jeszcze więcej siły i ochotę na dalsze zwiedzanie zajrzyjcie do 

Powyższe propozycje (do wyboru, jedna, dwie, wszystkie :) to wyprawa na cały dzień zaplanujcie ją tak, żeby wystarczyło siły na powrót i zjedzenie obiadu do godziny 17:00

Dojazd:

——————————————————————————-

Muszyna spływ pontonowy / ogrody sensoryczne

10.00 spływ Pontonowy rzeką Poprad z Fabryką Endorfin w Muszynie, al. Zdrojowa (Zapopradzie) pinezka lokalizacji spływu Google maps 9.30 wyjazd z parkingu Pensjonat  – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny – z Tylicza ulicą Konfederatów Barskich, pod szkołą skręt w lewo w kierunku Krynicy, przy wyjeździe z Tylicza skręt w lewo na Powroźnik, w Powroźniku w lewo na Muszynę drogą wojewódzką 971. W Muszynie obwodnicą – kierunek na Leluchów aż do al. Zdrojowej (skręt w prawo w al. Zdrojową), tuż za mostem znowu skręt w prawo na parking (przed basenem) pinezka lokalizacji parkingu Google maps– wycieczka fakultatywna odpłatna – koszt około 40zł osoba dorosła, 30zł dziecko powyżej lat 3 (do lat 3 gratis). Wyprawa rodziców z dziećmi, które mają zdolność wysiedzenia w jednym miejscu około 1,5-2h.

W razie rezygnacji, aby nie być obciążony kosztami spływu koniecznie odwołaj swój udział: 660313091

Tutaj filmiki ze spływu:

Dla tych co nie lubią wody mamy alternatywę spacerową:

Spacer Krainą Księcia Popradu w Muszynie, al. Zdrojowa (Zapopradzie)

Parking pinezka lokalizacji parkingu Google maps (przed basenem),

Do odkrywania będą ogrody tematyczne (ogrody klasyczne, baśni i  legend, magiczne i na koniec ogrody sensoryczne). W ciągu kilku chwil przeniesiemy się do Starożytnej Grecji, zajrzymy do poszczególnych muz, przejdziemy bramę kraju baśni i legend. Podziwiać będziemy również piękne ptaki: kaczki mandarynki, pawie, żurawie, bażanty złociste, gęsi czy papugi. Przyrodę oraz krajobrazy będziemy poznawać wszystkimi zmysłami. Wieża widokowa ucieszy oko, ziołowy zagajnik zanęci w nosie, szemrzący strumyk obudzi słuch, kujące ostrokrzewy aktywuje dotyk, a pyszna kawa i lody w kawiarni na szczycie dopełnią relaksu!

Słowacja

Słowacja – Stara Lubownia – zamek i pokazy sokolników

Starej Lubovnii, w weekend będzie mniejszy tłok niż w Krynicy na deptaku. Zamek, pokazy sokolników, cudowny widok na zakola Popradu to nie lada gratka dla małych podróżników.. To właśnie nasza kolejna propozycja na rodzinną wycieczkę.

Dojazd:

Jeśli wybierzesz tą atrakcje, kieruj się na prawo na Muszynę potem na Leluchów a dalej na Poprad (ok. 50km, 45 min od nas).

W zamku można płacić kartą, na parking przygotuj kilka Euro.

——————————————————————————-

Słowacja – Bardejow

Jeśli Stara Lubovnia dla Ciebie jest za daleko, wybierz się do Bardejowa i do Bardejowskich Kupeli, cudowny ryneczek, Bardejowskie Kupele – park gdzie dzieci mogą bezpiecznie hasać do woli, skansen z historią..

Płatność za parking, skansen tylko gotówką (Euro)

Dojazd:

Od nas w lewo na Muszynkę ok. 20-25km na Słowację.

——————————————————————————-