PLAN ZAJĘĆ WAKACJE 2024 DZIEŃ PO DNIU.

(dodatkowe opisy spotkań, ważne instrukcje co do ubioru itp. pod każdym dniem)

NIEDZIELA – okolice Starego/ Nowego Sącza – rozgość się wygodnie lub wybierz się w podróż.

Niedziela- szerzej – szerzej – kliknij

Niedziela na Tylickim Wzgórzu to jedyny dzień, kiedy nie ma animacji więc masz więcej czasu między śniadaniem a obiadokolacją. Dlatego obok bliskich wycieczek, proponujemy odwiedzić miejsca, które wymagają pokonania dłuższej drogi. Wieczorem po powrocie, po obiedzie wybierzcie się jeszcze na deptak Krynicki. O tej porze już opustoszały… Z tańczącymi fontannami, z szumem wody i muzyki na żywo z pobliskich kawiarenek i restauracji :)

  • Propozycja 1: Stacjonarnie Farma Lama lub Stadnina Koni

Dla tych, którzy wolą spacerową niedzielę polecamy:

– Farmę Lama, Stadnina Koni (tuż za płotem ok. 400m). Konie, kucyki, kozy. Zwiedzanie koszt 15zł/od osoby (poniedziałek zamknięte).

– Albo wyjście za dom, drogą do góry (na górę Łan) i iść ścieżką w nieznane?? To ścieżka na codzienne spacery! Przed obiadem, po kolacji :) Tutaj w spokoju i ciszy złapiesz równowagę po całym dniu zwiedzania :) Po drodze na pewno spotkasz koniki, owce a może nawet sarnę, usłyszysz śpiew ptaków i hałas łąki..

Czy to koniki polne grają dla Ciebie na skrzypcach? Koniecznie rozglądaj się w około może wypatrzysz też jastrzębia albo sokoła kołujące nad swoją zdobyczą :)

——————————————————————————-

Propozycja 2: Okolice Starego i Nowego Sącza ok 40km od nas

Najbliżej mamy Krynicę i pewnie intuicyjnie tam kierujecie swój wzrok, ale ja przekornie zaproponuje okolice Starego/ Nowego Sącza – miejsca niekomercyjne i mniej oblegane, w weekend:

I tak jadąc cudowną doliną Popradu (mijając Muszynę) zobaczcie widoki z 

Wszystko w okolicy Starego Sącza około 40km od nas! W powyższych linkach znajdziecie zdjęcia i opisy- korzystajcie! Jeśli macie jeszcze więcej siły i ochotę na dalsze zwiedzanie zajrzyjcie do 

Powyższe propozycje (do wyboru, jedna, dwie, wszystkie :) to wyprawa na cały dzień zaplanujcie ją tak, żeby wystarczyło siły na powrót i zjedzenie obiadu do godziny 17:00

Dojazd:

——————————————————————————-

Propozycja 3: Słowacja – Stara Lubownia – zamek i pokazy sokolników

Starej Lubovnii, w niedziele będzie mniejszy tłok niż w Krynicy na deptaku. Zamek, pokazy sokolników, cudowny widok na zakola Popradu to nie lada gratka dla małych podróżników.. To właśnie nasza kolejna propozycja na rodzinną wycieczkę.

Dojazd:

Jeśli wybierzesz tą atrakcje, kieruj się na prawo na Muszynę potem na Leluchów a dalej na Poprad (ok. 50km, 45 min od nas).

W zamku można płacić kartą, na parking przygotuj kilka Euro.

——————————————————————————-

Propozycja 4: Słowacja Bardejow

Jeśli Stara Lubovnia dla Ciebie jest za daleko, wybierz się do Bardejowa i do Bardejowskich Kupeli, cudowny ryneczek, Bardejowskie Kupele – park gdzie dzieci mogą bezpiecznie hasać do woli, skansen z historią..

Płatność za parking, skansen tylko gotówką (Euro)

Dojazd:

Od nas w lewo na Muszynkę ok. 20-25km na Słowację.

——————————————————————————-

Propozycja 5 Słowacja Aqua Park Lipany

Zjeżdżalnie, gorąca woda… Czego chcieć więcej – tylko 40km od Tylicza

——————————————————————————-

Propozycja 6 Krynica – Zdrój

Jeśli jednak wybierzesz Krynicę skorzystaj z atrakcji opisanych przy okazji propozycji z wtorku.

——————————————————————————-

PONIEDZIAŁEK integracyjnie – rozejrzyj się dookoła Tylicza!

9:30 -9:45 – dla chętnych spotkanie informacyjne dotyczące planu tygodnia – spotkanie: na parkingu Pensjonatu

9:45 -12:00  Quest – podchody –  szlakiem źródełek wody mineralnej, spotkanie: punktualnie z kluczykami do samochodu :) na parkingu Pensjonatu punktualnie o 9:45. Tutaj króciutka zajawka instagramowa.

18.00 – 21:00 Biesiada integracyjna – spotkanie: chata grillowa– (poczęstunek: kiełbaski, bigos ze śliwką podlewany winem, smalczyk własnej roboty, herbata).

Poniedziałek Tylicz – szerzej – kliknij

PONIEDZIAŁEK

9:30 -12:00  Quest – podchody –  szlakiem źródełek wody mineralnej, spotkanie: z instruktarzem dot. Programu całego tygodnia, z kluczykami do samochodu, długopisem i butelką na wodę :) na parkingu Pensjonatu punktualnie o 9:30. Rozpoczniemy o przedstawienia i objaśnienia Planu Tygodnia, jeśli wiesz wszystko i nie masz pytań możesz opuścić ten punkt :)

DOJAZD do miejsca startu (3min-ok. 1km):

Przejazd we własnym zakresie. Wyjazd z parkingu Pensjonatu, skręt w prawo w drogę nr 75, wjedź na parking rozlewni Kropli Beskidu ul. Wolności 8 (kierunek Powroźnik) pinezka do lokalizacji Google maps– zapoznaj się z nią wcześniej żeby się nie zgubić :), stamtąd rodzinny spacer pod okiem przewodnika, po górskiej okolicy ze wskazówkami jak dotrzeć do wodospadu.

TRASA: około 1-2,5h / dokładnie 3km.

Trasa Questu to trasa górskimi ścieżkami. Quest jest atrakcją, którą każda rodzina powinna zdobyć sama, bez pomocy, korzystając tylko z instrukcji, poszukując drogi i to w swoim tempie. Żeby każdy czuł się bezpiecznie, na trasie będzie czuwać przewodnik idąc z przodu i delikatnie sugerując skręty :). Jednak każdy z Was może zrezygnować z pomocy i dreptać w towarzystwie swojej rodziny, nie sugerując się wskazówkami.

Droga będzie nas wiodła ścieżką prostą (bez chodnika ok 100m), będzie też trochę pod górę drogą wertepną :), będzie też w dół ścieżką w wysokiej trawie (trawa może być mokra – przyda się odpowiedni strój –  jeśli będzie po deszczu, może gumowce dla maluchów?)  :), częściowo przez las, ale też na otwartej przestrzeni :), będzie skakanie po kamykach przez strumyk i co najważniejsze próbowanie wody z górskich źródełek – potrzebny kubeczek!

Trasa krótka, 3km (dla dłuższych nóżek na 1h dla króciutkich z długimi przystankami nawet na 2,5h, dla każdego kto wie, że w górach nie ma asfaltowych ścieżek, za to jest zapach łąki i cudowny widok na szczycie :). Nawet najmłodsze dzieci, mobilizowane nawzajem, w grupie rówieśników pokonują tą trasę biegiem! A wspomnienie takiej, pierwszej wycieczki w górach zostaje na dłuuuuuuuugo.

Trasa bez wózka.

PODSUMOWANIE

Warto przygotować: odpowiednie buty, czapkę, kapelusz ochronny przed słońcem, zabezpieczenie przed komarami i kleszczami, picie (woda ze źródeł nie każdemu smakuje) i przekąskę, można też mieć kubeczek lub butelkę – na szlaku będą źródełka, z których można pić wodę – każda ma inny smak! Wszystkie potrzebne rzeczy spakuj najlepiej do PLECAKA – tak żeby w drodze mieć ręce wolne, idzie się wygodniej.

OBOWIĄZKOWO coś do pisania!

Po tej górskiej wyprawie, jeśli jeszcze nie masz dość idź dalej, do centrum Tylicz, warto wstąpić na plac zabaw po lewej stronie (100m od nas), w głębi parku wejść do małej pijaleniki i spróbować wody mineralnej płynącej prosto ze źródła. Tą wodę za czasów króla Kazimierza Wielkiego podawano na stołach u Wierzynka jako skarb natury o osobliwym smaku – warto sprawdzić czy i Wam posmakuje, a potem porównać smak tej wody z innymi próbowanymi później, na górskiej wycieczce..

Idąc dalej można zahaczyć (po prawej) o cerkiew św. Kosma i Damiana z zabytkowym zbiorem ikon. 

Potem można jeszcze dojść do rynku i do fontanny – ulubionego miejsce dzieci. Można zaglądnąć do małego, ale bardzo ciekawego Muzeum Dziejów Tylicza. Można pójść jeszcze dalej, aż do zabytkowego kościoła pw. św. Piotra i Pawła, i dróżki Maryjne.

Nie forsuj się zbytnio bo już za niedługo czeka Cię obiad i spotkanie przy ognisku !!!

18.00 – 21:00 Biesiada integracyjna spotkanie: chata grillowa– (poczęstunek: kiełbaski, bigos ze śliwką podlewany winem, smalczyk własnej roboty, herbata).

——————————————————————————-

WTOREK – Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

10:00-11:00 – Drewniana Zabawka – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne dla dzieci 

13:15-15:30 FAKULTATYWNIE Jaworzyna Krynicka z Babą z Gór spotkanie: o 13:15 przy kasach dolnej stacji kolejki Góry Jaworzyny, koszt to zakup biletu na kolejkę/ przewodnik bezpłatnie.

17:30-18:30 zajęcia sportowe z elementami Taekwendo –spotkanie – boisko między budynkami/ w razie niepogody Budynek A salka animacyjna piętro -1

19:00-21:00FAKULTATYWNIE Zajęcia nietoperzowe pod cerkwią w Wojkowej spotkanie: Wojkowa Kościół – dojazd we własnym zakresie,  koszt 20zł/os/ dzieci do lat 3 gratis

Wtorek Krynica – szerzej – kliknij

WTOREK – Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

10:00-11:00 – Drewniana Zabawka – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne, dziecko wykonuje zabawkę, czas ok. 1- 1,5h. Zajęcia dla dzieci, obecnych na warsztatach, które same lub z pomocą rodziców (ale tylko ta najmłodsze) mogą wygładzić papierem ściernym sklejkę, pomalować kształty farbami, i na koniec jeszcze ozdobić zabawkę dekoracyjnymi sznureczkami. Zachęcam aby na zajęciach plastycznych dzieci pracowały same. Zajęcia są przygotowane tak aby dzieci (oprócz tych najmłodszych) wykonały samodzielnie prace, są przy tym bezpieczne :) dlatego rodziców zachęcamy do skorzystania z chwili dla siebie :)))

Po zajęciach proponujemy wyprawę do Krynicy – 6km i odwiedzenie min.:

  • górna Krynica: Można też  podjechać na Słotwiny i wejść na wieżę widokową i pospacerować w koronach drzew.

Można to od razu zwiedzenia Krynicy połączyć z atrakcją popołudniową:

13:15-15:30FAKULTATYWNIE Jaworzyna Krynicka z Babą z Gór spotkanie: o 13:15 przy kasach dolnej stacji kolejki Góry Jaworzyny koszt to zakup biletu na kolejkę/ przewodnik bezpłatnie. Opis wydarzenia tutaj

A ode mnie:

– przygotujcie odpowiednie, pełne obuwie i strój (najlepiej na cebulkę u góry jest zawsze chłodniej niż na dole), weźcie ze sobą picie i słodką przekąskę, wszystko schowajcie do plecaka żeby mieć ręce wolne w czasie wędrowania,
– przyjeżdżacie na parking pod Jaworzyną Krynicką (wybierzcie trasę przez Powroźnik/ kierunek jak na dzisiejszy quest -ok 12km- ominiecie korki w centrum Krynicy)
– parkujecie bezpłatnie
– podchodzicie do kasy, kupujecie bilet ze zniżką 10% okazując kartę do pokoju lub kluczyk. Bilet obejmuje: wyjazd, zjazd i wejście na taras widokowy na szczycie Jaworzyny, (tak to wygląda u góry: https://ugrzegorza.pl/platforma-widokowa-jaworzyna-krynicka/)

– rozglądacie się za Babą z Gór (przewodnik (chyba będzie) w czerwonej koszulce ) – na pewno będzie ją słychać :)

– dalszy plan przedstawi Zuza – Baba z Gór
(pokrótce: wprowadzenie na dole, wyjedziecie na górę ok 10min kolejką gondolową nad drzewami, przejdziecie kilka kroków na taras Karczmy Harnaś, tam będzie kilka słów od Zuzy, potem z kilkoma przystankami przejdziecie do schroniska (ok 20min spacer w jedną stronę. Stamtąd wrócicie pod kolejkę kolejne 20min i indywidualnie wejdziecie na taras widokowy. Powrót kolejką w dół już na własną rękę w odpowiednim dla Was momencie).

Może nawet, jak poprzednie grupy spotkacie łanie lubiącą różowe kwiatki: https://www.instagram.com/p/CvmJVIzox4B/

Ponieważ każdy ma indywidualny bilet, to w każdej chwili możecie zdecydować o wydłużeniu lub skróceniu wycieczki. Pamiętajcie tylko żeby zdążyć na obiad, który kończymy podawać o 17:00.

17:30-18:30 zajęcia sportowe z elementami Taekwendo –spotkanie – boisko między budynkami/ w razie niepogody Budynek A salka animacyjna piętro -1

19:00-21:00 – FAKULTATYWNIE dla najbardziej wytrwałych :) Zajęcia Nietoperzowe pod cerkwią w Wojkowej spotkanie: 19:30 Wojkowa parking przy na górze przy samej Cerkwi Kosmy i Damiana – dojazd we własnym zakresie,  koszt 20zł/os/ dzieci do lat 3 gratis.

Co KONIECZNIE trzeba zabrać:

koc do rozłożenia na trawie – to wycieczka w plener – warto mieć coś na czym można usiąść,
ciepłe ubrania (nawet jeśli w momencie wyjazdu będzie gorąco – w Wojkowej o 21 zawsze jest baaardzo zimno),
przekąskę i picie- czas leci szybko, i z doświadczenia wiemy, że o 20-21godzinie dzieci robią się głodne. Zabierz choćby ciasteczka, aby nic Wam nie przeszkodziło w nietoperzowych zabawach.

Dokładny opis spotkania tutaj: https://ugrzegorza.pl/nietoperz-podkowiec-maly/

——————————————————————————-

ŚRODA – kreatynie i sportowo Krynica ciąg dalszy.

10:00-11:00 – spotkanie z Panią Niteczkąspotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne dla dzieci

15:30 -18:00 FAKULTATYWNIEspotkanie: w Parku Linowym Czarny Potok koszt: dwie trasy w cenie jednej droższej.

Środa Krynica – szerzej – kliknij

ŚRODA – kreatynie i sportowo Krynica ciąg dalszy.

10:00-11:00 – spotkanie z Panią Niteczką– spotkanie: chata grillowa– dziecko wykonuje zabawkę, (w czasie spotkania możliwość zakupu ręcznie robionych przez Panią Niteczkę maskotek), czas ok 1-1,5h. Zajęcia dla dzieci, obecnych na warsztatach, które same lub z pomocą rodziców mogą wykonać zabawkę. Zabawa polega na przewróceniu formy maskotki na prawą stronę, wypchaniu zabawki puszkiem, zaszycie ok 1cm i udekorowaniu maskotki.

Zachęcam, żeby rodzice oddali inicjatywę dzieciom, dali im możliwość zabawy, uwierzyli, że nawet te najmniejsze (które pierwszy raz trzymają igłę w ręce) umiejętnie zachęcone i pokierowane przez rodzica potrafią wbić igiełkę we wskazanym miejscu. Ta zabawa uczy dzieci cierpliwości (i rodziców też:) i sprawności rączek (kiedy musza wypychać brzuszek całej zabawki i zaszyć dziurkę po wypychaniu), kreatywności kiedy dobierają kolor oczu czy łatek. Ale co najważniejsze daje satysfakcję tworzenia samodzielnie dzieła, które potem zabiorą ze sobą i będą się nim bawić nawet po powrocie do domu.

Jeśli masz niedosyt Krynicy wybierz się do niej tuż po zajęciach z panią Niteczką i odwiedź miejsca jeszcze nieodwiedzone a zaproponowane we wtorkowym opisie!

16:30 – 18:00 FAKULTATYWNIE – spotkanie:  w Parku Linowym Czarny Potok pinezka lokalizacji Google maps –o tej porze tylko dla naszych Gości rabat- płacisz za przejście jednej trasy drugą (tańszą) dostajesz gratis! Park linowy możesz odwiedzać codziennie, w pozostałe dni specjalna zniżka 20%. (dojazd we własnym zakresie-każdy wyrusza w odpowiednim dla siebie czasie). Park linowy na Czarnym potoku to nie jedyny park do wspinania w Krynicy.

Filia tego parku Park Linowy Mamut znajduję się na Górze Parkowej, ten park jest mniejszy, ma mniej tras do wyboru, raczej dla starszych dzieci, tam również każdego dnia obowiązuje zniżka 20% dla Gości Tylickiego Wzgórze. Korzystajcie!

——————————————————————————-

CZWARTEK – podróże dalekie i bliskie Stróże, Ciężkowice

10:30-12.30 FAKULTATYWNIE – zajęcia w Bartniku Sądeckim spotkanie: w Stróżach nr 235 o 10:30, pt.„Sekrety pszczółek w ulu ukryte” – dojazd we własnym zakresie – koszt: 55zł/rodzina.

13:30 – 15:00 FAKULTATYWNIE – zwiedzanie Ciężkowic Skamieniałego Miasta z przewodnikiem animatorem dziecięcym – koszt 20zł/dziecko/30zł/dorosły/ dzieci do lat 4 bezpłatnie.

17:30 – 19:00 – Mozaika ze skorupek jaja – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne

Czwartek północ sądeckiego – szerzej – kliknij

CZWARTEK podróże dalekie i bliskie

10:30-12.30 FAKULTATYWNIE – zajęcia w Bartniku Sądeckim w Stróżach nr 235 spotkanie o 10:30 w górnej części parkingu, pod sklepikiem  pinezka lokalizacji Google maps, pt.„Sekrety pszczółek w ulu ukryte” – dojazd we własnym zakresie – koszt 55zł/rodzina.

DOJAZD do miejsca startu (ok. 45min-38km), polecamy wyjechanie ok 9:30. Na miejscu plac zabaw, mini zoo i sklepik z miodem – można wcześniej skorzystać tak, żeby potem móc jeszcze zahaczyć o Skamieniałe miasto:

Dojazd we własnym zakresie do Stróży. Wyjazd z parkingu, skręt w prawo drogę nr 75, koło szkoły w prawo przez Mochnaczkę na  Krzyżówce skręt na Grybów, z Grybowa kierunek na Tarnów. Długość trasy długość ok 38 km przejazd ponad 30 – 45 min. W Bartniku polecamy również południowe przekąski dla dzieci i dorosłych w dobrej cenie. Zajęcia dla dzieci od ok. 3lat, które będą potrafiły skupić uwagę choć przez chwilę na tym co Pani będzie opowiadać o pszczółkach, ich krótkim życiu i ciężkiej pracy :).

DODATKOWO

Obok Stróży (15 km drogą na Tarnów) w miejscowości Ciężkowice znajduje się:

13.30-15:00  FAKULTATYWNIE – Zwiedzanie rezerwatu Skamieniałe Miasto z przewodnikiem animatorem dla rodzin z dziećmi spotkanie: przy kasie (wejście do Skamieniałego Miasta). Trasa spacerowa (bez wózka) w lesie, w większości w cieniu drzew! Czas przejścia ok 1,5h – jest zaplanowany tak, aby spokojnie dotrzeć na obiad do 16:00 zakładając czas powrotu do Tylicza ok 1h.

Koszt ze specjalną zniżką: 25zł dziecko i 35zł dorosły (płatne przewodnikowi). Aby ruszyć z grupą trzeba być chwile przed czasem :) żeby zakupić wejściówkę do rezerwatu koszt 5zł dziecko i 7zł dorosły i bilet parkingowy koszt 10zł.

– Skamieniałe Miasto – rezerwat leśny z ogromnymi głazami gdzie dzieci mogą biegać, wspinać się – szaleć do woli, choć obiecywany wodospad jest daleko i mało atrakcyjny, dlatego nie warto pokonywać trasy do końca… Wjeżdżając do Ciężkowic bacznie szukaj przy drodze schowanego parkingu (nie jest podpisany że to właśnie tu jest wejście do Rezerwatu – w pobliżu metalowego mostu nad drogą pinezka do lokalizacji Google maps :)

Jeśli nie zdecydowałeś się na odwiedziny Skamieniałego Miasta:

– zobacz ciekawe Muzeum Przyrodnicze ul. 3-go Maja 34 pinezka lokalizacji Goolge maps, pokazujące ptaki i zwierzęta z naszego regionu oraz Rezerwat Przyrody (świetna alternatywa na niepogodę),

– możesz też odwiedzić w Grybowie Zamek Stara Baśń ul. Grottgera 15 pinezka do lokalizacji Google maps.

Atrakcji jest wiele i nie da się wszystkiego zobaczyć za jednym zamachem, polecamy skorzystać z okazji i spędzić czas na zabawach w tej okolicy pamiętając o obiedzie do 17.00 i spotkaniu dla dzieci o 17:30

17:30 – 19:00Mozaika ze skorupek jaja – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne. Na to spotkanie koniecznie przygotuj kilka nie za dużych kamyczków. Możesz je zebrać w czasie wyprawy na quest, dobrze je wymyj i wysusz przed spotkaniem. Będziemy wspólnie z dziećmi tworzyć figurki (żabki, biedronki, myszki z uszkami, może motyla ze skrzydełkami albo pszczółki :)

——————————————————————————-

PIĄTEK  – z adrenaliną w Muszynie

10.00-13:00 FAKULTATYWNIE spływ Pontonowy Popradem z Fabryką Endorfin w Muszynie, spotkanie:  10:00 al. Zdrojowa (Zapopradzie) – dojazd we własnym zakresie 15km do Muszyny. koszt: 45zł/os dorosła/ 35zł dziecko pow. 3lat LUB

10:30-12:30 FAKULTATYWNIE Spacer Krainą Księcia Popradu z Baba z Gór w Muszynie, spotkanie:  al. Zdrojowa przy Kwietnym Misiu (Zapopradzie), – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny  koszt: bezpłatnie

16:15 – możliwość zakupu świeżych oscypków spotkanie: w recepcji,

17:20 – 18:00 – teatrzyk kukiełkowy spotkanie:  w chacie grillowej.

Piątek – Muszyna – południe sądeckiego – szerzej – kliknij

PIĄTEK  – z adrenaliną w Muszynie

10.00 FAKULTATYWNIE spływ Pontonowy rzeką Poprad z Fabryką Endorfin w Muszynie, al. Zdrojowa (Zapopradzie) pinezka lokalizacji spływu Google maps 9.30 wyjazd z parkingu Pensjonat  – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny – z Tylicza ulicą Konfederatów Barskich, pod szkołą skręt w lewo w kierunku Krynicy, przy wyjeździe z Tylicza skręt w lewo na Powroźnik, w Powroźniku w lewo na Muszynę drogą wojewódzką 971. W Muszynie obwodnicą – kierunek na Leluchów aż do al. Zdrojowej (skręt w prawo w al. Zdrojową), tuż za mostem znowu skręt w prawo na parking (przed basenem) pinezka lokalizacji parkingu Google maps– wycieczka fakultatywna odpłatna – koszt 45zł osoba dorosła, 35zł dziecko powyżej lat 3 (do lat 3 gratis). Wyprawa rodziców z dziećmi, które mają zdolność wysiedzenia w jednym miejscu około 2h.

W razie rezygnacji, aby nie być obciążony kosztami spływu koniecznie odwołaj swój udział dzwoniąc do organizatora, pod numer: 660313091

Tutaj filmiki ze spływu:

Dla tych co nie lubią wody mamy alternatywę spacerową:

10:30 FAKULTATYWNIE Spacer Krainą Księcia Popradu w Muszynie, al. Zdrojowa (Zapopradzie)

10:00 wyjazd z parkingu Pensjonat  – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny – z Tylicza ulicą Konfederatów Barskich, pod szkołą skręt w lewo w kierunku Krynicy, przy wyjeździe z Tylicza skręt w lewo na Powroźnik, w Powroźniku w lewo na Muszynę drogą wojewódzką 971. W Muszynie obwodnicą – kierunek na Leluchów aż do al. Zdrojowej (skręt w prawo w al. Zdrojową), tuż za mostem znowu skręt w prawo na parking pinezka lokalizacji parkingu Google maps (przed basenem), spotkanie z przewodniczką przy kwietnym Misiu: pinezka do lokalizacji Google maps – wycieczka fakultatywna bezpłatna.

Wsłuchany w nurt Popradu, daj się zabrać na wycieczkę.  Przewodnik opowie o czym szumi i o czym szumiała Muszyna. Najmłodsi w tym czasie będą rozwiązywać kreatywną grę spacerową. Spacer obejmuje rekreacyjną część miasta: Zapopradzie. Do odkrywania będą ogrody tematyczne (ogrody klasyczne, baśni i  legend, magiczne i na koniec ogrody sensoryczne).

W ciągu kilku chwil przeniesiemy się do Starożytnej Grecji, zajrzymy do poszczególnych muz, przejdziemy bramę kraju baśni i legend. Podziwiać będziemy również piękne ptaki: kaczki mandarynki, pawie, żurawie, bażanty złociste, gęsi czy papugi. Przyrodę oraz krajobrazy będziemy poznawać wszystkimi zmysłami. Wieża widokowa ucieszy oko, ziołowy zagajnik zanęci w nosie, szemrzący strumyk obudzi słuch, kujące ostrokrzewy aktywuje dotyk, a pyszna kawa i lody w kawiarni na szczycie dopełnią relaksu!

16:15 – możliwość zakupu świeżych oscypków w recepcji,

17:20 – 18:00 – teatrzyk kukiełkowy w chacie grillowej.