Informacje przydatne w trakcie pobytu: Lato 2023

DOBA HOTELOWA, PŁATNOŚCI

Dla Państwa wygody chciałam przypomnieć, że Tylickie Wzgórze (U Grzegorza) od lat przyjmuje tylko Rodziny z Dziećmi więc proszę się nastawić na odgłosy wesołej zabawy i śmiechu dziecięcego, czasem może płaczu i zniecierpliwienia na jadalni :) – dziękuję za zrozumienie i nieograniczanie pozytywnej fantazji dziecięcej :)

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15:00 – jeśli będziecie wcześniej a pokój nie będzie gotowy, dopełnimy formalności meldunkowych i opowiemy o atrakcjach okolicy.

Doba hotelowa kończy się po śniadaniu, o godz. 10:00.

Obiadokolację w dniu przyjazdu podajemy do godziny 17:00. Prosimy o informację czy uda Wam się dotrzeć w tych godzinach i czy mamy ją dla Was przygotować?

Opłata za pobyt wraz z opłatą klimatyczną – 2,50zł/osoba dorosła i dziecko pobierana jest w dniu przyjazdu nie posiadamy terminala do płatności kartą.

Jeśli planujecie wyprawy zagraniczne (Bardejov, zamek Stara Lubovna, Aquapark Lipany) warto mieć ze sobą dowód dla dziecka lub inny dokument potwierdzający tożsamość np. akt urodzenia.

PLAN TYGODNIA

NIEDZIELA – okolice Starego/ Nowego Sącza – rozgość się wygodnie lub wybierz się w podróż.

Niedziela- szerzej – kliknij

Niedziela na Tylickim Wzgórzu to jedyny dzień, kiedy nie ma animacji więc masz więcej czasu między śniadaniem a obiadokolacją. Dlatego obok bliskich wycieczek, proponujemy odwiedzić miejsca, które wymagają pokonania dłuższej drogi. Wieczorem po powrocie, po obiedzie wybierzcie się jeszcze na deptak Krynicki. O tej porze już opustoszały… Z tańczącymi fontannami, z szumem wody i muzyki na żywo z pobliskich kawiarenek i restauracji :)

  • Propozycja 1: Stacjonarnie Farma Lama lub Stadnina Koni

Dla tych, którzy wolą spacerową niedzielę polecamy:

– Farmę Lama, Stadnina Koni (tuż za płotem ok. 400m). Konie, kucyki, kozy. Zwiedzanie koszt 15zł/od osoby (poniedziałek zamknięte).

– Albo wyjście za dom, drogą do góry (na górę Łan) i iść ścieżką w nieznane?? To ścieżka na codzienne spacery! Przed obiadem, po kolacji :) Tutaj w spokoju i ciszy złapiesz równowagę po całym dniu zwiedzania :) Po drodze na pewno spotkasz koniki, owce a może nawet sarnę, usłyszysz śpiew ptaków i hałas łąki..

Czy to koniki polne grają dla Ciebie na skrzypcach? Koniecznie rozglądaj się w około może wypatrzysz też jastrzębia albo sokoła kołujące nad swoją zdobyczą :)

——————————————————————————-

Propozycja 2: Okolice Starego i Nowego Sącza ok 40km od nas

Najbliżej mamy Krynicę i pewnie intuicyjnie tam kierujecie swój wzrok, ale ja przekornie zaproponuje okolice Starego/ Nowego Sącza – miejsca niekomercyjne i mniej oblegane, w weekend:

I tak jadąc cudowną doliną Popradu (mijając Muszynę) zobaczcie widoki z 

Wszystko w okolicy Starego Sącza około 40km od nas! W powyższych linkach znajdziecie zdjęcia i opisy- korzystajcie! Jeśli macie jeszcze więcej siły i ochotę na dalsze zwiedzanie zajrzyjcie do 

Powyższe propozycje (do wyboru, jedna, dwie, wszystkie :) to wyprawa na cały dzień zaplanujcie ją tak, żeby wystarczyło siły na powrót i zjedzenie obiadu do godziny 17:00

Dojazd:

——————————————————————————-

Propozycja 3: Słowacja – Stara Lubownia – zamek i pokazy sokolników

Starej Lubovnii, w niedziele będzie mniejszy tłok niż w Krynicy na deptaku. Zamek, pokazy sokolników, cudowny widok na zakola Popradu to nie lada gratka dla małych podróżników.. To właśnie nasza kolejna propozycja na rodzinną wycieczkę.

Dojazd:

Jeśli wybierzesz tą atrakcje, kieruj się na prawo na Muszynę potem na Leluchów a dalej na Poprad (ok. 50km, 45 min od nas).

W zamku można płacić kartą, na parking przygotuj kilka Euro.

——————————————————————————-

Propozycja 4: Słowacja Bardejow

Jeśli Stara Lubovnia dla Ciebie jest za daleko, wybierz się do Bardejowa i do Bardejowskich Kupeli, cudowny ryneczek, Bardejowskie Kupele – park gdzie dzieci mogą bezpiecznie hasać do woli, skansen z historią..

Płatność za parking, skansen tylko gotówką (Euro)

Dojazd:

Od nas w lewo na Muszynkę ok. 20-25km na Słowację.

——————————————————————————-

Propozycja 5 Słowacja Aqua Park Lipany

Zjeżdżalnie, gorąca woda… Czego chcieć więcej – tylko 40km od Tylicza

——————————————————————————-

Propozycja 6 Krynica – Zdrój

Jeśli jednak wybierzesz Krynicę skorzystaj z atrakcji opisanych przy okazji propozycji z wtorku.

——————————————————————————-

PONIEDZIAŁEK integracyjnie – rozejrzyj się dookoła Tylicza!

9:30 -9:45 – dla chętnych spotkanie informacyjne dotyczące planu tygodnia – spotkanie: na parkingu Pensjonatu

9:45 -12:00  Quest – podchody –  szlakiem źródełek wody mineralnej, spotkanie: punktualnie z kluczykami do samochodu :) na parkingu Pensjonatu punktualnie o 9:45.

18.00 – 21:00 Biesiada integracyjna – spotkanie: chata grillowa– (poczęstunek: kiełbaski, bigos ze śliwką podlewany winem, smalczyk własnej roboty, herbata).

Poniedziałek Tylicz – szerzej – kliknij

PONIEDZIAŁEK

9:30 -12:00  Quest – podchody –  szlakiem źródełek wody mineralnej, spotkanie: z instruktarzem dot. Programu całego tygodnia, z kluczykami do samochodu, długopisem i butelką na wodę :) na parkingu Pensjonatu punktualnie o 9:30. Rozpoczniemy o przedstawienia i objaśnienia Planu Tygodnia, jeśli wiesz wszystko i nie masz pytań możesz opuścić ten punkt :)

DOJAZD do miejsca startu (3min-ok. 1km):

Przejazd we własnym zakresie. Wyjazd z parkingu Pensjonatu, skręt w prawo w drogę nr 75, wjedź na parking rozlewni Kropli Beskidu ul. Wolności 8 (kierunek Powroźnik) pinezka do lokalizacji Google maps– zapoznaj się z nią wcześniej żeby się nie zgubić :), stamtąd rodzinny spacer pod okiem przewodnika, po górskiej okolicy ze wskazówkami jak dotrzeć do wodospadu.

TRASA: około 1-2,5h / dokładnie 3km.

Trasa Questu to trasa górskimi ścieżkami. Quest jest atrakcją, którą każda rodzina powinna zdobyć sama, bez pomocy, korzystając tylko z instrukcji, poszukując drogi i to w swoim tempie. Żeby każdy czuł się bezpiecznie, na trasie będzie czuwać przewodnik idąc z przodu i delikatnie sugerując skręty :). Jednak każdy z Was może zrezygnować z pomocy i dreptać w towarzystwie swojej rodziny, nie sugerując się wskazówkami.

Droga będzie nas wiodła ścieżką prostą (bez chodnika ok 100m), będzie też trochę pod górę drogą wertepną :), będzie też w dół ścieżką w wysokiej trawie (trawa może być mokra – przyda się odpowiedni strój –  jeśli będzie po deszczu, może gumowce dla maluchów?)  :), częściowo przez las, ale też na otwartej przestrzeni :), będzie skakanie po kamykach przez strumyk i co najważniejsze próbowanie wody z górskich źródełek – potrzebny kubeczek!

Trasa krótka, 3km (dla dłuższych nóżek na 1h dla króciutkich z długimi przystankami nawet na 2,5h, dla każdego kto wie, że w górach nie ma asfaltowych ścieżek, za to jest zapach łąki i cudowny widok na szczycie :). Nawet najmłodsze dzieci, mobilizowane nawzajem, w grupie rówieśników pokonują tą trasę biegiem! A wspomnienie takiej, pierwszej wycieczki w górach zostaje na dłuuuuuuuugo.

Trasa bez wózka.

PODSUMOWANIE

Warto przygotować: odpowiednie buty, czapkę, kapelusz ochronny przed słońcem, zabezpieczenie przed komarami i kleszczami, picie (woda ze źródeł nie każdemu smakuje) i przekąskę, można też mieć kubeczek lub butelkę – na szlaku będą źródełka, z których można pić wodę – każda ma inny smak! Wszystkie potrzebne rzeczy spakuj najlepiej do PLECAKA – tak żeby w drodze mieć ręce wolne, idzie się wygodniej.

OBOWIĄZKOWO coś do pisania!

Po tej górskiej wyprawie, jeśli jeszcze nie masz dość idź dalej, do centrum Tylicz, warto wstąpić na plac zabaw po lewej stronie (100m od nas), w głębi parku wejść do małej pijaleniki i spróbować wody mineralnej płynącej prosto ze źródła. Tą wodę za czasów króla Kazimierza Wielkiego podawano na stołach u Wierzynka jako skarb natury o osobliwym smaku – warto sprawdzić czy i Wam posmakuje, a potem porównać smak tej wody z innymi próbowanymi później, na górskiej wycieczce..

Idąc dalej można zahaczyć (po prawej) o cerkiew św. Kosma i Damiana z zabytkowym zbiorem ikon. 

Potem można jeszcze dojść do rynku i do fontanny – ulubionego miejsce dzieci. Można zaglądnąć do małego, ale bardzo ciekawego Muzeum Dziejów Tylicza. Można pójść jeszcze dalej, aż do zabytkowego kościoła pw. św. Piotra i Pawła, i dróżki Maryjne.

Nie forsuj się zbytnio bo już za niedługo czeka Cię obiad i spotkanie przy ognisku !!!

18.00 – 21:00 Biesiada integracyjna spotkanie: chata grillowa– (poczęstunek: kiełbaski, bigos ze śliwką podlewany winem, smalczyk własnej roboty, herbata).

——————————————————————————-

WTOREK – Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

10:00-11:00 – Drewniana Zabawka – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne dla dzieci 

13:15-15:30FAKULTATYWNIE Jaworzyna Krynicka z Babą z Gór spotkanie: o 13:15 przy kasach dolnej stacji kolejki Góry Jaworzyny, koszt to zakup biletu na kolejkę/ przewodnik bezpłatnie.

17:30-18:30 zajęcia sportowe z elementami Taekwendo spotkanie – boisko między budynkami/ w razie niepogody Budynek A salka animacyjna piętro -1

19:00-21:00FAKULTATYWNIE Zajęcia nietoperzowe pod cerkwią w Wojkowej spotkanie: Wojkowa Kościół – dojazd we własnym zakresie,  koszt 20zł/os/ dzieci do lat 3 gratis

Wtorek Krynica – szerzej – kliknij

WTOREK – Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

10:00-11:00 – Drewniana Zabawka – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne, dziecko wykonuje zabawkę, czas ok. 1- 1,5h. Zajęcia dla dzieci, obecnych na warsztatach, które same lub z pomocą rodziców mogą wygładzić papierem ściernym sklejkę, pomalować kształty farbami, i na koniec jeszcze ozdobić zabawkę dekoracyjnymi sznureczkami.

Zachęcam aby na zajęciach plastycznych dzieci pracowały same. Zajęcia są przygotowane tak aby dzieci (oprócz tych najmłodszych) wykonały samodzielnie prace, są przy tym bezpieczne :) dlatego rodziców zachęcamy do skorzystania z chwili dla siebie :)))

Po zajęciach proponujemy wyprawę do Krynicy – 6km i odwiedzenie min.:

  • górna Krynica: Można też  podjechać na Słotwiny i wejść na wieżę widokową i pospacerować w koronach drzew.

Można to od razu zwiedzenia Krynicy połączyć z atrakcją popołudniową:

13:15-15:30FAKULTATYWNIE Jaworzyna Krynicka z Babą z Gór spotkanie: o 13:15 przy kasach dolnej stacji kolejki Góry Jaworzyny koszt to zakup biletu na kolejkę -10% dla naszych Gości/ przewodnik bezpłatnie. Opis wydarzenia tutaj

17:30-18:30 zajęcia sportowe z elementami Taekwendo –spotkanie – boisko między budynkami/ w razie niepogody Budynek A salka animacyjna piętro -1

19:00-21:00 – FAKULTATYWNIE dla najbardziej wytrwałych :) Zajęcia Nietoperzowe pod cerkwią w Wojkowej spotkanie: 19:00 Wojkowa parking przy na górze przy samej Cerkwi Kosmy i Damiana – dojazd we własnym zakresie,  koszt 20zł/os/ dzieci do lat 3 gratis.

Co KONIECZNIE trzeba zabrać:

koc do rozłożenia na trawie – to wycieczka w plener – warto mieć coś na czym można usiąść,
ciepłe ubrania (nawet jeśli w momencie wyjazdu będzie gorąco – w Wojkowej o 21 zawsze jest baaardzo zimno),
przekąskę i picie- czas leci szybko, i z doświadczenia wiemy, że o 20-21godzinie dzieci robią się głodne. Zabierz choćby ciasteczka, aby nic Wam nie przeszkodziło w nietoperzowych zabawach.

Dokładny opis spotkania tutaj: https://ugrzegorza.pl/nietoperz-podkowiec-maly/

——————————————————————————-

ŚRODA – kreatynie i sportowo Krynica ciąg dalszy.

10:00-11:00 – spotkanie z Panią Niteczkąspotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne dla dzieci

15:30 -18:00 FAKULTATYWNIEspotkanie: w Parku Linowym Czarny Potok koszt: dwie trasy w cenie jednej droższej.

Środa Krynica – szerzej – kliknij

ŚRODA – kreatynie i sportowo Krynica ciąg dalszy.

10:00-11:00 – spotkanie z Panią Niteczką– spotkanie: chata grillowa– dziecko wykonuje zabawkę, (w czasie spotkania możliwość zakupu ręcznie robionych przez Panią Niteczkę maskotek), czas ok 1-1,5h. Zajęcia dla dzieci, obecnych na warsztatach, które same lub z pomocą rodziców mogą wykonać zabawkę. Zabawa polega na przewróceniu formy maskotki na prawą stronę, wypchaniu zabawki puszkiem, zaszycie ok 1cm i udekorowaniu maskotki.

Zachęcam, żeby rodzice oddali inicjatywę dzieciom, dali im możliwość zabawy, uwierzyli, że nawet te najmniejsze (które pierwszy raz trzymają igłę w ręce) umiejętnie zachęcone i pokierowane przez rodzica potrafią wbić igiełkę we wskazanym miejscu. Ta zabawa uczy dzieci cierpliwości (i rodziców też:) i sprawności rączek (kiedy musza wypychać brzuszek całej zabawki i zaszyć dziurkę po wypychaniu), kreatywności kiedy dobierają kolor oczu czy łatek. Ale co najważniejsze daje satysfakcję tworzenia samodzielnie dzieła, które potem zabiorą ze sobą i będą się nim bawić nawet po powrocie do domu.

Jeśli masz niedosyt Krynicy wybierz się do niej tuż po zajęciach z panią Niteczką i odwiedź miejsca jeszcze nieodwiedzone a zaproponowane we wtorkowym opisie!

16:00 – 18:00 FAKULTATYWNIE – spotkanie:  w Parku Linowym Czarny Potok pinezka lokalizacji Google maps –o tej porze tylko dla naszych Gości rabat- płacisz za przejście jednej trasy drugą (tańszą) dostajesz gratis! Park linowy możesz odwiedzać codziennie, w pozostałe dni specjalna zniżka 20%. (dojazd we własnym zakresie-każdy wyrusza w odpowiednim dla siebie czasie). Park linowy na Czarnym potoku to nie jedyny park do wspinania w Krynicy.

Filia tego parku Park Linowy Mamut znajduję się na Górze Parkowej, ten park jest mniejszy, ma mniej tras do wyboru, raczej dla starszych dzieci, tam również każdego dnia obowiązuje zniżka 20% dla Gości Tylickiego Wzgórze. Korzystajcie!

——————————————————————————-

CZWARTEK – podróże dalekie i bliskie Stróże, Ciężkowice

10:30-12.30 FAKULTATYWNIE – zajęcia w Bartniku Sądeckim spotkanie: w Stróżach nr 235 o 10:30, pt.„Sekrety pszczółek w ulu ukryte” – dojazd we własnym zakresie – koszt: 55zł/rodzina.

13:30 – 15:00 FAKULTATYWNIE – zwiedzanie Ciężkowic Skamieniałego Miasta z przewodnikiem animatorem dziecięcym – koszt 20zł/dziecko/30zł/dorosły/ dzieci do lat 4 bezpłatnie.

17:30 – 19:00 – Mozaika ze skorupek jaja – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne

Czwartek północ sądeckiego – szerzej – kliknij

CZWARTEK podróże dalekie i bliskie

10:30-12.30 FAKULTATYWNIE – zajęcia w Bartniku Sądeckim w Stróżach nr 235 spotkanie o 10:30 w górnej części parkingu, pod sklepikiem  pinezka lokalizacji Google maps, pt.„Sekrety pszczółek w ulu ukryte” – dojazd we własnym zakresie – koszt 55zł/rodzina.

DOJAZD do miejsca startu (ok. 45min-38km), polecamy wyjechanie ok 9:30. Na miejscu plac zabaw, mini zoo i sklepik z miodem – można wcześniej skorzystać tak, żeby potem móc jeszcze zahaczyć o Skamieniałe miasto:

Dojazd we własnym zakresie do Stróży. Wyjazd z parkingu, skręt w prawo drogę nr 75, koło szkoły w prawo przez Mochnaczkę na  Krzyżówce skręt na Grybów, z Grybowa kierunek na Tarnów. Długość trasy długość ok 38 km przejazd ponad 30 – 45 min. W Bartniku polecamy również południowe przekąski dla dzieci i dorosłych w dobrej cenie. Zajęcia dla dzieci od ok. 3lat, które będą potrafiły skupić uwagę choć przez chwilę na tym co Pani będzie opowiadać o pszczółkach, ich krótkim życiu i ciężkiej pracy :).

DODATKOWO

Obok Stróży (15 km drogą na Tarnów) w miejscowości Ciężkowice znajduje się:

13.30-15:00  FAKULTATYWNIE – Zwiedzanie rezerwatu Skamieniałe Miasto z przewodnikiem animatorem dla rodzin z dziećmi spotkanie: przy kasie (wejście do Skamieniałego Miasta). Trasa spacerowa (bez wózka) w lesie, w większości w cieniu drzew! Czas przejścia ok 1,5h – jest zaplanowany tak, aby spokojnie dotrzeć na obiad do 16:00 zakładając czas powrotu do Tylicza ok 1h.

Koszt ze specjalną zniżką: 25zł dziecko i 35zł dorosły (płatne przewodnikowi). Aby ruszyć z grupą trzeba być chwile przed czasem :) żeby zakupić wejściówkę do rezerwatu koszt 5zł dziecko i 7zł dorosły i bilet parkingowy koszt 10zł.

– Skamieniałe Miasto – rezerwat leśny z ogromnymi głazami gdzie dzieci mogą biegać, wspinać się – szaleć do woli, choć obiecywany wodospad jest daleko i mało atrakcyjny, dlatego nie warto pokonywać trasy do końca… Wjeżdżając do Ciężkowic bacznie szukaj przy drodze schowanego parkingu (nie jest podpisany że to właśnie tu jest wejście do Rezerwatu – w pobliżu metalowego mostu nad drogą pinezka do lokalizacji Google maps :)

Jeśli nie zdecydowałeś się na odwiedziny Skamieniałego Miasta:

– zobacz ciekawe Muzeum Przyrodnicze ul. 3-go Maja 34 pinezka lokalizacji Goolge maps, pokazujące ptaki i zwierzęta z naszego regionu oraz Rezerwat Przyrody (świetna alternatywa na niepogodę),

– możesz też odwiedzić w Grybowie Zamek Stara Baśń ul. Grottgera 15 pinezka do lokalizacji Google maps.

Atrakcji jest wiele i nie da się wszystkiego zobaczyć za jednym zamachem, polecamy skorzystać z okazji i spędzić czas na zabawach w tej okolicy pamiętając o obiedzie do 17.00 i spotkaniu dla dzieci o 17:30

17:30 – 19:00 – Mozaika ze skorupek jaja – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne. Na to spotkanie koniecznie przygotuj kilka nie za dużych kamyczków. Możesz je zebrać w czasie wyprawy na quest. dobrze je wymyj i wysusz przed spotkaniem. Będziemy wspólnie z dziećmi tworzyć figurki (żabki, biedronki, myszki z uszkami, może motyla ze skrzydełkami albo pszczółki :)

——————————————————————————-

PIĄTEK  – z adrenaliną w Muszynie

10.00-13:00 FAKULTATYWNIE spływ Pontonowy Popradem z Fabryką Endorfin w Muszynie, spotkanie:  10:00 al. Zdrojowa (Zapopradzie) – dojazd we własnym zakresie 15km do Muszyny. koszt: 45zł/os dorosła/ 35zł dziecko pow. 3lat LUB

10:30-12:30 FAKULTATYWNIE Spacer Krainą Księcia Popradu z Baba z Gór w Muszynie, spotkanie:  al. Zdrojowa przy Kwietnym Misiu (Zapopradzie), – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny  koszt: bezpłatnie

16:15 – możliwość zakupu świeżych oscypków spotkanie: w recepcji,

17:20 – 18:00 – teatrzyk kukiełkowy spotkanie:  w chacie grillowej.

Piątek – Muszyna – południe sądeckiego – szerzej – kliknij

PIĄTEK  – z adrenaliną w Muszynie

10.00 FAKULTATYWNIE spływ Pontonowy rzeką Poprad z Fabryką Endorfin w Muszynie, al. Zdrojowa (Zapopradzie) pinezka lokalizacji spływu Google maps 9.30 wyjazd z parkingu Pensjonat  – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny – z Tylicza ulicą Konfederatów Barskich, pod szkołą skręt w lewo w kierunku Krynicy, przy wyjeździe z Tylicza skręt w lewo na Powroźnik, w Powroźniku w lewo na Muszynę drogą wojewódzką 971. W Muszynie obwodnicą – kierunek na Leluchów aż do al. Zdrojowej (skręt w prawo w al. Zdrojową), tuż za mostem znowu skręt w prawo na parking (przed basenem) pinezka lokalizacji parkingu Google maps– wycieczka fakultatywna odpłatna – koszt 45zł osoba dorosła, 35zł dziecko powyżej lat 3 (do lat 3 gratis). Wyprawa rodziców z dziećmi, które mają zdolność wysiedzenia w jednym miejscu około 2h.

W razie rezygnacji, aby nie być obciążony kosztami spływu koniecznie odwołaj swój udział dzwoniąc do organizatora, pod numer: 660313091

Tutaj filmiki ze spływu:

Dla tych co nie lubią wody mamy alternatywę spacerową:

10:30 FAKULTATYWNIE Spacer Krainą Księcia Popradu w Muszynie, al. Zdrojowa (Zapopradzie)

10:00 wyjazd z parkingu Pensjonat  – dojazd we własnym zakresie ok 15km do Muszyny – z Tylicza ulicą Konfederatów Barskich, pod szkołą skręt w lewo w kierunku Krynicy, przy wyjeździe z Tylicza skręt w lewo na Powroźnik, w Powroźniku w lewo na Muszynę drogą wojewódzką 971. W Muszynie obwodnicą – kierunek na Leluchów aż do al. Zdrojowej (skręt w prawo w al. Zdrojową), tuż za mostem znowu skręt w prawo na parking pinezka lokalizacji parkingu Google maps (przed basenem), spotkanie z przewodniczką przy kwietnym Misiu: pinezka do lokalizacji Google maps – wycieczka fakultatywna bezpłatna.

Wsłuchany w nurt Popradu, daj się zabrać na wycieczkę.  Przewodnik opowie o czym szumi i o czym szumiała Muszyna. Najmłodsi w tym czasie będą rozwiązywać kreatywną grę spacerową. Spacer obejmuje rekreacyjną część miasta: Zapopradzie. Do odkrywania będą ogrody tematyczne (ogrody klasyczne, baśni i  legend, magiczne i na koniec ogrody sensoryczne).

W ciągu kilku chwil przeniesiemy się do Starożytnej Grecji, zajrzymy do poszczególnych muz, przejdziemy bramę kraju baśni i legend. Podziwiać będziemy również piękne ptaki: kaczki mandarynki, pawie, żurawie, bażanty złociste, gęsi czy papugi. Przyrodę oraz krajobrazy będziemy poznawać wszystkimi zmysłami. Wieża widokowa ucieszy oko, ziołowy zagajnik zanęci w nosie, szemrzący strumyk obudzi słuch, kujące ostrokrzewy aktywuje dotyk, a pyszna kawa i lody w kawiarni na szczycie dopełnią relaksu!

16:15 – możliwość zakupu świeżych oscypków w recepcji,

17:20 – 18:00 – teatrzyk kukiełkowy w chacie grillowej.

PORY POSIŁKÓW

Śniadanie 8:00 – 9:30

Zupa                        13:00 – 13:20

Obiadokolacja        15:30 – 17:00

– w dniu przyjazdu dla chętnych szykujemy obiadokolację – podawaną codziennie od 16:00 do 17:00 – będzie nam miło, jeśli Państwo tak zaplanują podróż żeby na nią zdążyć.

– w pozostałych dniach bez zgłaszania, będzie możliwe zjedzenie zupy o 13-13:20, jeśli Was nie będzie o tej porze, zupa będzie podana również w godzinach obiadu od 15:30 do 17:00. W dniu przyjazdu nie serwujemy zupy o 13:00.

Przy planowaniu godzin posiłków proszę mieć na uwadze to, że animacje rozpoczynamy ok 17:00-17:30.

W godzinach 13.20 do 15:30 jadalnia będzie przygotowywana do obiadokolacji.

KLUCZ DO WIFI

– Budynek A (główny z recepcją) – hasło: tylickie19
– Budynek B – hasło: tylickie19
– Domek Góralski – hasło: tylickie19

MAPA OBIEKTU, PARKOWANIE, KLUCZE

Mapa obiektu:

SPA & WELLNESS

Budynek A (główny) piętro -1

Strefa Spa & Wellness jest monitorowana,

– Strefa Spa & Wellness to strefa relaksu i wypoczynku, prosimy zachować ciszę, zapraszamy dzieci na zabawę do pokoi zabaw, a rodziców na integrację do jadalni.

– ręczniki basenowe wraz z suszarką do ich suszenia, umieściliśmy w pokoju,

– istnieje możliwość wypożyczenia szlafroka w recepcji, za kaucją 200zł/szt,

– do strefy basenowej wchodzimy przez szatnie.

Godziny otwarcia poszczególnych stref:

basen czynny 10:00-21:00 (10:00- 20:00 dla wszystkich, 20:00-21:00 wyłącznie dla dorosłych)

łaźnia parowa czynna 19:00 -21:00 włączana na życzenie

sauna fińska czynna 19:00 -21:00 włączana na życzenie

grota solna z elementami tężni czynna 8-20:30

siłownia (TYLKO DLA DOROSŁYCH) z pinpongiem czynna 8-20:30

gabinet masażu czyny w umówionych godzinach

miejsce relaksu z bilardem czynne 8-20:30 (sprzęt do bilarda można wypożyczyć w recepcji).

Korzystanie ze strefy Spa & Wellness jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminów poszczególnych stref umieszczonych przed każdą strefą oraz na www .

Poniżej kilka punktów z regulaminu:

Siłownia (pomieszczenie i urządzenia) przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Korzystając ze Strefy Basenowej nie wolno powodować sytuacji zagrażających bezpieczeństwu osób tam przebywających w szczególności:

– biegać po plaży wokół niecki basenowej,

– biegać w przebieralniach i pod prysznicami oraz w saunach,

– skakać do wody z brzegu basenu,

– wspinać się po ścianach basenu,

– wrzucać kamyków do wody, spowoduje to unieruchomienie pomp basenowych a co za tym idzie konieczność zamknięcia basenu.

– wychlapywać wody z basenu,

– popychać, wrzucać do wody, zanurzyć pod wodę innych użytkowników,

– wnosić szklanych opakowań, puszek, ostrych narzędzi oraz innych niebezpiecznych przedmiotów,

– wrzucać naczyń, jedzenia oraz innych przedmiotów do wody,

– palić papierosów,

– spożywać alkoholu,

– spożywać posiłków na terenie całej Strefy Spa,

– niszczyć urządzeń, sprzętu dekoracji i roślin oraz zaśmiecać i brudzić Strefę Spa,

– zanieczyszczać, wylewać wodę, 

– manipulowanć przy przyciskach i pokrętłach,

– przenosić, przestawiać, wynosić sprzętów z tej strefy.

– dla bezpieczeństwa prosimy o poruszanie się po plaży w klapkach.

Pełny Regulamin Spa & Wellness:

https://ugrzegorza.pl/regulaminy/

ROWEROWNIA

– schodami z recepcji poziom -1

kod do drzwi 1234# (należy najpierw podświetlić klawiaturę przez dotyk palcem, wybrać kod i zatwierdzić #)

POKÓJ I ŁAZIENKA

Pokój i łazienka:

– jest odświeżany codziennie (wynoszenie śmieci, odkurzanie),
– ręczniki i pościel są wymieniane raz na tydzień oraz na życzenie Gości  za dodatkową opłatą 10zł/ ręcznik, 10zł/prześcieradło, 25zł kpl pościeli, 25zł/poduszka, 40zł kołdra.,

Pokoje wyposażone są w:

– w mini lodówkę przydatną do schłodzenia deserków,
– czajnik bezprzewodowy, szklaneczki – dodatkowo może warto zabrać ściereczkę, herbatę, cukier, solniczkę – do używania w pokoju, nożyk do przekrojenia owoców, deseczkę, papierowe ręczniki – przydatne w sytuacjach awaryjnych :), bidony sprawdzą się na wycieczkach lub w ogrodzie.

Łazienki wyposażone są w:

– ręczniki kąpielowe białe,

– ręczniki basenowe ciemniejsze/ prosimy o niezabieranie białych ręczników na basen,

– suszarki do włosów,

– suszarki na suszenie ręczników basenowych (umieszczona w szafie), do rozłożenia w pokoju lub w łazience.

POKÓJ ZABAW I GIER

– czynne 8:00 – 21:00, prosimy zachowanie tych godzin.
– Budynek A – jadalnia – parter oraz III piętro
– Budynek B – I półpiętro i II półpiętro

Zabawy dzieci można obserwować „live” na kanałach w każdym TV.

Żeby każdy mógł bez przeszkód korzystać ze wszystkich zabawek przez cały sezon prosimy o uczulenie dzieci na robienie porządku po sobie w pokoikach, szczególnie prosimy o:
– każdorazowe sprzątanie zabawek po sobie,
– nie korzystanie z książek podczas posiłku,

– odkładanie PIONOWO książek na półeczki,
nie wnoszenie jedzenia i picia do pokoi zabaw i gier szczególnie soków, chipsów i owoców,
korzystanie z pokoi gier wyłącznie przez dzieci powyżej lat 8, a młodsze tylko pod nadzorem dorosłych,
– zgłaszanie uszkodzonych zabawek.

PLACE ZABAW

Mamy dla dzieci dwa place zabaw. Jeden przy basenie zewnętrznym, między budynkiem A i B, z domkami, huśtawkami – ten jest dla młodszych dzieci. Drugi powyżej głównego budynku. Znajdziecie na nim min.: huśtawki, bujaki, piaskownicę, tyrolkę i stół do ping-ponga. Mamy tam też małpi gaj dla starszaków. Jeśli Wasze dzieci lubią bawić się w piasku, zabierzcie dla nich ulubione zabawki.

Wokół placów zabaw jest trawa, która często, szczególnie z rana bywa mokra od rosy. Zabierzcie ze sobą kaloszki żeby dzieci nie musiały czekać na zabawę aż słońce wysuszy powierzchnie :)

MSZE ŚWIĘTE

Kościół Parafialny Tylicz Rynek 16,

Jeśli macie ruchliwe maluchy, możecie skorzystać z kaplicy Matki z Dzieckiem. Wejście z zewnątrz i wewnątrz z lewej strony kościoła.

Dni powszednie: godz. 6:30, 18:00

Niedziele i święta: 7, 9, 11:15, 18:30,

Muszynka 4km od Tylicz (w cerkwi, msza św. katolicka)

Niedziele i święta: godz. 10:00

NIEZBĘDNE KONTAKTY

– Gospodarze / MiniBar: Tylicz, ul Spacerowa 2 tel.: 503104294, 501236972,

– Apteka Tylicz, Rynek 16, pon-piątek 8:00 – 16:00 sobota 8:00 – 13:00 tel.: 18 448 76 67

– Przychodnia Tylicz, ul. Boczna 6 pon-piątek 8:00 – 18:00 tel.: 18 471 13 25

– Szpital, Krynica ul. Ignacego Kraszewskiego 142, codziennie całą dobę, tel.: 18 471 51 95

– Lekarz pediatra dr Halina Frączek ul. Ignacego Kraszewskiego 130a, (prywatna praktyka) tel.:602793517

– Taxi: ze zniżką: Tomasiak tel.: 500196198, inne: Taxi 55: tel.: 601168384

Połączenia autobusowe Tylicz/ Krynica / Muszyna

Atrakcje okolicy – szybka lista

Atrakcje okolicy opisaliśmy je na naszej stronie w zakładce ATRAKCJE. Już na miejscu chętnie podpowiemy gdzie najlepiej udać się z dziećmi.

Najważniejsze punkty godne odwiedzenia w naszej okolicy (oraz odległości od nas do atrakcji) w skrócie:

Tylicz

Zimą dodatkowo więcej informacji w recepcji:

  • 2 stacje narciarskie z wyciągiem krzesełkowym od 600m, przedszkola narciarskie, szkółki, wypożyczalnie od 600m,
  • park zabaw i górki do zjazdów na sankach i jabłuszkach od 50m, snowtubing 1200m, jazdy skuterami 350m,
  • lodowisko 550m.

Krynica od 6km do 12km

Zimą dodatkowo:

  • kilka stacji narciarskich z najbardziej popularną w Polsce stacja na Jaworzynie Krynickiej z wyciągiem gondolowym,

Muszyna 15km

  • spływy pontonowe, kajakowe,
  • otwarty basen ze zjeżdżalniami,
  • baszta ukryta w lesie,
  • ogrody sensoryczne, biblijne
  • park zdrojowy,
  • ścieżki spacerowe i rowerowe,
  • siłownie zewnętrzne,

Zimą dodatkowo:

  • wyciąg krzesełkowy połączony z Wierchomlą Dwie Doliny,
  • lodowisko na świeżym powietrzu.

Stróże 40km

  • Kraina miodu, skansen pszczelarstwa oraz dla naszych Gości program pt.: „Sekrety pszczółek w ulu ukryte”,

Ciężkowice 55km

  • Skamieniałe miasto,
  • Bardzo ciekawe muzeum przyrodnicze

Nowy Sącz 40km

  • Galicyjskie Miasteczko – park etnograficzny i skansen
  • Bobrowisko Stary Sącz
  • wieża widokowa ślimak Wola Krogulecka

Rytro

  • Zamek w Rytrze

Na niepogodę w naszej okolicy:

– Farma Lama Tylicz

– Muzeum Dziejów Tylicz

– Muzeum Zabawek Krynica

– Pijalnia Wody Krynica

– Jaskinie Solne Krynica

– Ecsape Room Krynica

– Sala Zabaw Robinson Krynica

– Lodowisko Krynica (sobota i niedziela według harmonogramu)

– Kino Krynica

– Miasteczko Galicyjskie – Nowy Sącz

– LaserShot – Nowy Sącz

– Park Trampolin Nowy Sącz

– Basen kryty Chełmiec