Szałas – góralskie biesiady przy ogniu

Szałas góralski to drewniana altana z kamiennym paleniskiem, stołami i drewnianymi ławami. Położony przy placu zabaw i boisku spełnia wiele ważnych funkcji w naszej agroturystyce.

Przynajmniej raz w każdym turnusie organizujemy tam spotkanie przy ognisku, serwujemy wtedy bigos własnej roboty z suszoną śliwką i czerwonym winem, pyszny pachnący cebulą i ziołami smalczyk, proponujemy pieczenie kiełbasek i góralską herbatkę (tylko dla dorosłych :) )

Ognisko… i mecz

W trakcie ogniska najczęściej rozgrywamy jest poważny mecz piłki nożnej “rodzice kontra dzieci”. Po meczu (najczęściej) baaardzo zmęczeni tatusiowie właśnie w naszej altance raczą się trunkami chłodzącymi omawiając popełnione błędy i taktykę do następnego meczu.

Animacje dla dzieci

Drugą ważna funkcje altanka pełni w czasie zajęć animacyjnych – wtedy przy stolikach dzieci ciężko pracują wykonując kolejne prace manualne:

  • rysują na kamykach,
  • kolorują ciekawe obrazki,
  • wycinają trawkę, którą później przyozdobią obrazek,
  • przyklejają sianko do kapelusza stracha na wróble,
  • lepią myszki z plasteliny,
  • przyklejają makaron do ramki na zdjęcie

a przy tym dużo myślą, śmieją się i dobrze bawią.

Szałas – w wakacje i ferie

Szałas sprawdza się w każdej pogodzie i o każdej porze roku, daje schronienie dorosłym i dzieciom. Gdy mocno świeci słońce albo pada deszcz osłania każdego w czasie czytania książki albo gry w bierki … Zimą zaś gorący ogień ogniska ogrzewa zmarzniętych narciarzy, a staropolskie jadło daje sile na kolejne zjazdy!

Bankiety i biesiady

Nasz szałas wykorzystujemy również do organizacji kameralnych bankietów, jak również wiejskich biesiad integracyjnych. Podajemy wtedy min. pieczoną nad ogniem szynkę z gnatem, golonki oblewane piwem, żurek w chlebku, deskę serów z regionalnymi produktami: oscypkiem, buncem i bryndzą albo świeże pstrągi z pobliskiego stawu zaprawione masłem czosnkowym i natką pietruszki.

Wtedy przy dźwiękach góralskiej muzyki i galicyjskim grzańcu płynie wesoła pieśń biesiadników a wszystko w wystroju adekwatnym do charakteru uroczystości.

 Zobaczcie zdjęcia!

Szałas - góralskie biesiady przy ogniu

Wczasy z dzieckiem w górach, w Tyliczu u Grzegorza

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z dzieckiem poza sezonem? Kiedy nie ma tłoku, kiedy Twoje dziecko poczuje się bezpiecznie? Właśnie tak! U nas nie tylko animacje i pyszne jedzenie! Dodatkowo poza sezonem niższa cena noclegów! Wyciągi na przeciw domu!

Rezerwuj!
FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

Ferie na nartach? Z całą rodziną z dziećmi w górach Beskidu Sądeckiego? Czemu nie?! Wyciąg na przeciw domu, a w naszej agroturystyce: warsztaty dla dzieci, pyszne, domowe posiłki integracja przy ognisku, cudowne zimowe widoki. A wszystko tuż za progiem!

Rezerwuj!
SYLWESTER z animacjami

SYLWESTER z animacjami

Sylwester w górach: w Nowy Rok na nartach – przyjedź z całą rodziną i dziećmi do naszego agropensjonatu w Tyliczu k. Krynicy. Animacje dla dzieci, impreza sylwestrowa i biesiada przy ognisku w cenie!

Rezerwuj!
IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

Zabawa z rówieśnikami, karmienie zwierząt, przeprawa przez górski potok, wycieczka wozem z parą koni – wszystko to sprawi, że wakacje i urlop u nas będzie ciekawy i pełen przygód! Sprawdź wolne terminy!

Rezerwuj!