TYDZIEŃ U GRZEGORZA – środa – bohaterowie zaczarowani!

Środa 23.07.2014  Wyjątkowe spotkanie w wyjątkowej księgarni dziecięcej Drzewiec!

 

Z dużym zaciekawieniem wybraliśmy się dzisiaj na umówione spotkanie do Księgarni Dziecięcej Drzewiec. Pani Magda (właścicielka księgarni) była trochę tajemnicza zapraszając nas na to spotkanie.

 

Jak się okazało przygotowała specjalnie dla nas niespodziankę.

Zaprosiła do siebie Panią Dorotę Bałuszyńską-Srebro autorkę książek dla dzieci i młodzieży min.: „Księgi Julii” -powieści nominowanej w konkursie „Książka roku 2010” Polskiej Sekcji Stowarzyszenia Ibby.

 

Pamiętacie jeszcze bajkę „O krasnoludkach i sierotce Marysi”? „Kichusia Majstra Lepigliny”? albo „Pyzę na polskich dróżkach”? Były to książki, które wychowywały i wzruszały nasze babcie i prababcie i jeszcze bardzo dużo nauczyły naszych rodziców. Bohaterowie, może teraz już niemodni, może mówiący przestarzałym językiem to jednak istoty jedyne w swoim rodzaju i niespotykane nigdzie indziej na świecie. . Sprawdźmy czy w naszym świecie mogą nas czegoś nauczyć?

 

Na dzisiejszym spotkaniu Pani Dorota przywołując zapomnianych bohaterów spowodowała, że dzieci znalazły odpowiedzi min. na pytania: czy krasnoludki mogłyby się nam do czegoś przydać i w czymś pomóc? Czy może być coś fajnego w byciu muchą, albo co dobrego znajdziemy dla siebie w lesie… Było jeszcze coś więcej… Były autografy i dedykacje.

Dziękujemy!

 

Dorota Bałuszyńska-Srebro o swojej książce:

Bohaterowie zaczarowani

Książka Bohaterowie zaczarowani przypomina sylwetki dziesięciu charakterystycznych bohaterów polskiej literatury dziecięcej – od niezapomnianego Koszałka-Opałka z książki Marii Konopnickiej, aż po Szyszkowego Dziadka Marii Kędziorzyny. Ukazuje ich unikalny wygląd, cechy charakteru i osobowości i zadaje pytanie: „Czy skazane są na zapomnienie, czy też mogą nam dziś jeszcze coś ważnego przekazać?”

 

Polecamy! Sprawdźcie sami! Zajrzyjcie na stronę wydawnictwa Ambaje