Zanim wyjedziesz na ferie w góry z dzieckiem

Szczególnie jeśli to ma być pierwszy taki wyjazd z dzieckiem – przeczytaj poniższe artykuły.

 

Jeśli uznasz ten materiał za przydatny,  poleć go znajomym :)

 

  • Pierwszy raz na nartach z dzieckiem. Sam też nigdy nie jeździłeś? Nie wiesz co zabrać? Jak ubrać dziecko? Jaki sprzęt wybrać? Znajdziesz tu wiele innych podpowiedzi narciarskich jak i wytłumaczenie podstawowych pojęć (wyciąg narciarski, karnet czasowy itp). Przeczytaj.

  • Wybór miejsca nie ferie w górach z dzieckiem nie jest prosty. Czym się kierować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się czy Tylicz sprawdzi się na ferie dla Ciebie i Twojej rodziny.  Przeczytaj.

  • Zanim zostaniesz narciarzem koniecznie zapoznaj się z dekalogiem narciarza, z podstawowymi zasadami jakimi powinieneś kierować się na stoku. Przeczytaj.

  • Jak można ucząc się jazdy na nartach,  uniknąć urazów i kontuzji. Artykuł napisany fachowym językiem przez  dr n. med.  Łukasza Paczesnego specjalistę ortopedii i traumatologii ruchu. Przeczytaj.

  • Jeśli zdecydujesz się na ferie przyjechać z dziećmi do Tylicza. Który wyciąg wybrać? Przeczytaj. 

  • Centrum Narciarskie MasterSki – szczegółowy opis – Przeczytaj 

  • Stacja Narciarska Tylicz-ski – szczegółowy opis – Przeczytaj

  • Wyciąg Tomek-ski – Przeczytaj

  • Przedszkole narciarskie czy indywidualne lekcje – Przeczytaj

  • Atrakcje narciarskie Tylicza i okolicy – w przygotowaniu – bądź cierpliwy :)

 

Ciąg dalszy nastąpi…  Zajrzyj tu jeszcze.

 

 

Skąd pomysł na taki dział, na naszej stronie?

Pytania, pytania, ciągłe pytania naszych Gości. Codziennie odbieramy telefony i maile. Rodzice małych dzieci wybierając się na ferie w góry, borykają się z wieloma wątpliwościami.

Skrzętnie notuję je w pamięci. Ten dział ma choć w części na nie odpowiedzieć i uspokoić Rodziców, że wyjazd na narty z dziećmi może się udać i może być całkiem atrakcyjny. Trzeba tylko wszystko sobie ułożyć wcześniej.

Wykorzystując swoje doświadczenie, systematyzuje tutaj pewne pojęcia narciarskie, przedstawiam możliwości z jakim możesz się spotkać na wyjeździe w góry. Im wcześniej je poznasz tym później łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Ten dział, nie jest jeszcze zamknięty. Nadal będę próbowała w nim rozwijać tematy związane z feriami, z zimą w Tyliczu, atrakcjami Tylicza i okolicy, odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości.

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi, z czymś się nie zgadzasz – pisz. Może razem zbudujemy coś wartościowego, co pomoże wszystkim rodzicom małych dzieci dobrze wykorzystać ferie na nartach.

Czy jestem wystarczająco kompetentna? 

Cóż… Moje doświadczenie zbieram od wielu lat :) Napisane słowa są w części subiektywne, jednak to co napisałam jest autentyczne, to moje prawdziwe doświadczenia i odczucia, którymi chcę się z Wami podzielić.

Jestem mamą trzech młodych narciarzy. W tej chwili Kuba ma już 13 lat, Michał 11 a Piotruś 9. Mieszkam w Tyliczu, i każdej zimy korzystam z oferty tylickich wyciągów dla rodziców z dziećmi. Nasi chłopcy, od najmłodszych lat jeżdżą na nartach. Michał też na snowboardzie. Całkiem niedawno zaczynali przygodę narciarską. W dużej mierze to ich tata przyłożył się do ich narciarskiej edukacji. To jest również dowodem na to, że w Tyliczu, jeśli masz jakieś pojęcie o jeździe na nartach, sam możesz nauczyć tej sztuki swoje dzieci. Swoje umiejętności zawdzięczają również pracy tutejszych instruktorów.

Jeśli to Cię nie przekonuje  to dodam, że z mężem od 14 lat prowadzimy agroturystykę w Tyliczu. Ok 10 lat temu nasze agro przyjęło specjalizację miejsca dla rodzin z dziećmi.

Od tego czasu, bardzo mocno przeglądamy nie tylko zimową ofertę Tylicza i okolicy. Wybieramy to, co jest najbardziej atrakcyjne pod kątem spędzania wolnego czasu z dziećmi. Różne atrakcje sprawdzamy na naszej rodzinie, proponujemy je naszym Gosiom. Otrzymujemy komunikat zwrotny. Wszystko bardzo mocno analizujemy, doszukując się plusów i minusów różnych propozycji. Rozmawiamy o nich z oferentami.

Dlatego nasza ocena nie jest tylko subiektywna. Jest składową opinii, przemyśleń i odczuć wielu naszych Gości skrzętnie gromadzonych przez lata. I tak jest w tym przypadku. Nasi Goście już kilka lat korzystają z noclegu u nas i zimowej oferty Tylicza. Wracają do Tylicza, do nas, polecając nas swoim znajomym.

Czy może być lepsza rekomendacja??

 

Zapraszam do czytania :)

Justyna Królikowska