Warsztaty Latająca Zośka – warsztaty z Królikiem

Latająca Zośka warsztaty z Królikiem!!

(twórca programu dla dzieci i młodzieży Jaraj Zośkę)

Jeśli planujecie wyjazd na ferie w góry, obawiacie się, że dzieci szybko znudzą się nartami i będą chciały robić COŚ innego (najlepiej oryginalnego) a wy rodzice to COŚ będziecie musieli im zorganizować (zamiast wypoczywać) to chętnie wam w tym pomożemy.

 

U nas w czasie ferii dla rodzin z dziećmi narty to podstawa, ale jest też Coś dla tych, którzy jeździć nie lubią albo szybko się męczą: atrakcje dodatkowe, zajęcia animacyjne, warsztaty dla wszystkich.

 

Dziś przedstawię jedną z naszych kilku propozycji:

 

„Latająca Zośka” – taka mała piłeczka a budzi tak duuuuużo emocji podczas zabawy.

 

W czasie ferii 2015 wraz z Tomaszem Królem – ambasadorem gry w zośkę zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty z footbagiem. Chętni będą mogli nauczyć się żonglerki i tricków małą szmacianą piłeczką!

 

 Zośka to gra (w Polsce o dziwo nazywana Footbag’iem) polegająca na odbijaniu wełnianego woreczka wypełnionego sypkim makiem. W Footbagu wyróżnia się kilka dyscyplin. W każdej z nich podstawowym elementem jest podbijanie małej piłeczki nogami, ale na różne sposoby.

Freestyle – polega na wykonywaniu trików footbagiem. Można kopać i łapać wszystkimi częściami ciała, najważniejsze jest to, żeby nie dotykać jej rękami i jeszcze ważniejsze żeby nie upadła na ziemię. Dodatkowo można wykonywać inne elementy, takie jak: obroty wokół zośki nogami (dex), czy głową (ducking, diving, zulu, weaving), obrót całego ciała wokół własnej osi (spin), i wiele innych.

 Zobaczcie klip

Tomasz Król (nasz instruktor), dla znajomych „Królik”, to postać bardzo dobrze znana w środowisku miłośników podbijania małej piłeczki. Profesjonalnie zajmuje się footbagiem od kilku lat. W tym czasie odbijanie małych woreczków stało się jego największą pasją oraz sposobem na życie.

Tomek nauczył się grać w zośkę sam, a teraz chce nauczyć was!

Królik jest profesjonalnym zawodnikiem footbagu, odnosi sukcesy na zawodach różnej rangi, ale bardziej niż na tytułach zależy ma popularyzacji tego – jakże efektywnego, ale mało znanego – sportu.

 

W czasie warsztatów zaczniemy od najłatwiejszych elementów, a więc od odbijania (tzw. kicków) zośki wewnętrzną częścią stopy. Następnie spróbujemy „skleić” zośkę na przedniej części stopy, czyli wykonać tzw. toe delay’a. A potem zobaczymy…

 

Może i Was wkręcimy w przygodę z footbagiem?!

 

Zapraszamy!