Warsztaty LEGO WeDo – super zabawa na feryjne wieczory!

WARSZTATY Z ROBOTYKI z klocakami LEGO WeDO dla dzieci młodszych i starszych 

to świetne wykorzystanie czasu po nartach albo w razie niepogody  (zamiast bierne granie na komputerze), ale jednocześnie zajęcia edukacyjne podczas, których nawet najmłodsze dzieci konstruują i programują prawdziwe roboty. Warsztaty z robotyki to szansa na kształcenie twórczego myślenia, wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej poznać świat przedmiotów ścisłych.

 

Zabawa w inżyniera to:

– edukacja poprzez świetną zabawę z rówieśnikami, których na pewno nie zabraknie u nas na feriach,

– rozwój zdolności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej i kreatywności oraz pracy zespołowej,

– profesjonalni instruktorzy oraz nowoczesne zestawy edukacyjne klocków dla dwóch grup wiekowych 4-9 i 10-15 lat

– w przyjemny sposób wprowadzanie dzieci w  elementy matematyki, fizyki i infomatyki!

 

Podczas naszych warsztatów wykorzystujemy dwa podstawowe rodzaje urządzeń Lego Education:

 

WeDo – przeznaczony do nauki i zabawy dla najmłodszych uczestników, oparty o system graficznego programowania. W zestawach wykorzystano standardowe klocki Lego które
są dobrze znane wszystkim dzieciom.

 

Mindstorms NXT bardziej skomplikowany zestaw do zajęć ze starszymi dziećmi.

Każdy z zestawów zawiera wiele elementów co pozwala na konstruowanie za każdy razem innych robotów, oraz prowadzenie zajęć o różnej tematyce.

 

Schemat zajęć

Podczas zajęć dzieci podzielone są na zespoły dwuosobowe. Na każdy zespół przypada jeden zestaw klocków LEGO oraz komputer z zainstalowanym oprogramowaniem. W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów budują konstrukcje według podanych instrukcji, a następnie uczą się je wprawiać w ruch , tworzyć intereakcje a to wszystko za pomocą prostego oprogramowania obrazkowego. Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć jest testowanie robotów i konkursy. Jest to bardzo ważny element zajęć, który pozwala dzieciom poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy , ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.

 

Kurs dla najmłodszych z klocków Lego WeDo to szansa na ciekawe spędzenie wolnego czasu po nartach w czasie ferii w gronie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Warsztaty z Lego WeDo to propozycja, która zainteresuje każde aktywne i pełne pomysłów dziecko.

Klocki WeDo swoim kolorowym wyglądem zachęcają do konstruowania własnych robotów. W skład zestawu wchodzą standardowe, dobrze znane dzieciom klocki dzięki temu składanie elementów nie stanowi problemu dla małych rączek. Zestawy z tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po podłączeniu do komputera poprzez port USB pozwalają sterować zbudowaną konstrukcją.

 

Lego Mindstorms to rozbudowane zestawy klocków dla nieco bardziej zaawansowanych konstruktorów. Umożliwiają one budowę robotów i swobodne sterowanie gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie, a także komunikację dzięki Blueotooht i Wi-Fi.

Warsztaty z wykorzystaniem zestawów Lego Mindstorms to dobry sposób na rozwijanie kreatywności i samodzielnego myślenia opartego na wiedzy, jedynym ograniczeniem
jest wyobraźnia. Wszechstronność klocków pozwala na kreatywne rozwiązywanie problemów, ponieważ do każdego z nich można podejść na kilka sposobów.

 

Zapraszamy!