w górach Beskidu Sądeckiego

Wieża widokowa - spacer w koronach drzew

WIEŻA WIDOKOWA I ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW W KRYNICY- ZDRÓJ

To atrakcja, którą zdecydowanie polecamy Wam odwiedzić podczas pobytu u nas. Ścieżek w koronach drzew, gdzie można odbyć „spacer w chmurach” jest w Polsce zaledwie kilka.

Ta w Krynicy, była pierwszą i wciąż pozostaje najwyższą i najdłuższą. Ma 49,5 metra wysokości (to wysokość 17 piętra!), a jej długość wynosi 1030 metrów!

Byliście kiedyś na molo w Sopocie? Krynicka ścieżka jest od niego dwa razy dłuższa! 

Wieża cała drewniana!

Do tej niezwykłej drewnianej konstrukcji możecie albo wjechać nowoczesną kolejką krzesełkową, albo wejść pod zboczem, pod wyciągiem ( to krótki, ale intensywny spacer, który zajmie Wam ok.20 -30 minut, zależnie od kondycji oraz wieku uczestników).

A co u góry?

Spacer ścieżką jest przyjemny i dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Czekają tu na Was bajkowe widoki na Beskid Sądecki, ale również na Pieniny i Gorce. Przy ładnej pogodzie widać nawet Tatry! Dodatkowo ścieżka jest zbudowana i wiedzie wśród pięknego drzewostanu, a wiosną i latem uczucie błogości potęguje jeszcze śpiew ptaków.

Na wieży nie tylko widoki, również ścieżka edukacyjno – przyrodnicza.

Natomiast projektanci postawili nie tylko na zmyślną konstrukcję, w cudnych okolicznościach przyrody. Drewniany chodnik to równocześnie ścieżka edukacyjno – przyrodnicza. Znajdziecie tu 15 stanowisk edukacyjnych (tablic, multimediów i gier), które pozwolą Wam w przyjemny sposób dowiedzieć się więcej o Krynicy – Zdrój i okolicach. Poznacie bogactwo przyrodnicze regionu, legendy i bohaterów ludowych podań oraz mieszkańców tych ziem (Łemków) i ich zwyczaje.

Zjeżdżalnia? I to jaka? 60-cio metrowa!

Fani adrenaliny (zarówno dzieci, jak i rodzice) zapewne chętnie skorzystają z dodatkowej atrakcji, jaką jest zjazd z 60 – metrowej zjeżdżalni! Nasze dzieci były zachwycone taką zabawą!

A wszyscy, niezależnie od wieku będą urzeczeni cudnymi widokami z samej góry! Jeśli uda Wam się trafić tu poza sezonem, bez tłumów, możecie nawet zrobić sobie mały piknik na samym szczycie wieży!

Zimą? Równie piękne widoki!

Wieża robi wrażenie niezależnie od pory roku. Podsumowując- jest to wycieczka jedyna w swoim rodzaju!

Jak dojechać? Kilka technicznych wskazówek:

Żeby dojechać do ścieżki kierujecie się na Słotwiny – Arena. Na dole znajduje się kilka parkingów, które w sezonie są płatne, poza sezonem darmowe. Na dole, w okienkach można kupić bilety na wyciąg oraz na wieżę. Znajdziecie też tu bezpłatne toalety.

Jeśli zdecydujecie się wchodzić do góry na pieszo, bilety można kupić albo na dole w okienku, albo u góry, przy samym wejściu na ścieżkę.

Ścieżka jest przystosowana do wózków dziecięcych i inwalidzkich, które można do góry wwieźć kolejką. Nie polecamy wchodzenia pod górę z wózkiem. Na pewno jest to bardzo męczące, a ze względu na nachylenie stoku również niebezpieczne.

Pod samą wieżą znajdziecie małą budkę z kawą, herbatą, lodami, goframi itp. oraz sklepik z pamiątkami. Są tu też stoły i ławki, gdzie można przysiąść i odpocząć lub napić się herbaty zarówno zimą, jak i latem.

Wasi pupile również mile widziani!

Pomyślano tu nawet o czteronożnych przyjaciołach. Co prawda, psy nie mogą wejść na samą konstrukcję, ale tuż pod nią znajdują się drewniane, duże domki – hotele dla psów, gdzie można zostawić psiaka na czas spaceru.

Pamiętajcie, że nawet w lecie warto wziąć ze sobą bluzę – u góry często wieje.

Wszelkie informacje dotyczące ścieżki, cennik i godziny otwarcia znajdziecie tu: https://wiezawidokowa.pl/.

To jak? Gotowi na rodzinną przygodę?

https://wiezawidokowa.pl/

Krynica Zdrój, ul. Słotwińska 51A

Telefon: 512 409 905

Otwarte w sezonie codziennie 9:00-19:00

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 11,5 km