w górach Beskidu Sądeckiego

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych z gotowym planem wycieczki

Proste Koło

Adres: 33-383 Tylicz, Pułaskiego 57a
Godziny: 9:00 – 18:00
Telefon:  517 893 355

Www: https://www.prostekolo.pl/
Czas dojazdu: 2,3km, 3min
Pora roku: całoroczne
Opłaty: koszt zależy od czasu wypożyczenia
Uwagi:

Leśne molo, Podgórze, 33-340 Stary Sącz

Wola Krogulecka |47km/50min| Platforma z widokiem na Beskidy

Bobrowisko| Stary Sącz |41km/43min |Cudowna zielona enklawa na rodzinny spacer.

Tylicz, Rynek 1 tel.: 503 325 770

Klub sportowy Tylicz ulica Sportowa tel.: 500725750
Więcej informacji

Osada Turystyczna Domki w Lesie Tylicz, ul.Wolności 1 tel.: 669 144 424
Więcej informacji

Tylicz, ul. Konfederatów Barskich 11 tel.: 720020590
Więcej informacji

Wypożyczalnia inna niż wszystkie

PROSTE KOŁO to Wypożyczalnia Rowerów Elektrycznych, która w swojej ofercie posiada wysokiej klasy rowery TREK, BH oraz TANDEMY.

Siedziba wypożyczalni PROSTE KOŁO znajduje się w Tyliczu przy ul. Pułaskiego 57a, natomiast na terenie Krynicy, Tylicza, Muszyny i okolicy wypożyczalnia dowozi swoje rowery do klientów. 

PROSTE KOŁO to również wycieczki na rowerach z wykwalifikowanymi przewodnikami turystyki rowerowej.  Prowadzą oni wycieczki i pokazują Państwu najciekawsze atrakcje w okolicy a nawet więcej, gdyż są to lokalne osoby znające każdy zakamarek w okolicy J .  

PROSTE KOŁO to jedyna wypożyczalnia w regionie, która posiada również rowery elektryczne typu Tandem.

W wypożyczalni PROSTE KOŁO do dyspozycji mamy następujące rowery:

MTB – FULL SUSPENSIOM

TREK RAIL 7 i 5, Full Suspension – czyli rowery z pełnym zawieszeniem = przednim i tylnym amortyzatorem. Idealne do poruszania się po terenie górzystym, w lesie oraz wyboistych drogach.  Rowery te wyposażone są w silniki BOSHa Performance Line CX z bateriami 625wh co pozwala na przejechanie od 40 do 100km.  Skok amortyzatora przedniego i tylnego to aż 160mm co daje bardzo komfortową jazdę po najstromszych zjazdach , korzeniach i kamieniach. Hamulce 4 tłoczkowe z tarczą hamulcową o rozm. 203mm powodują, że do zatrzymania roweru wystarcza nam użycie siły jednego palca wskazującego. Rowery te są wyposażone w koła o rozm 29 cali z bieżnikiem typowo górskim 2,5 co daje dodatkową stabilność i trzymanie w trudnym terenie.

HARDTAIL

BH ATOM PRO, TREK POWERFLY SPORT,  Hardtail – rowery z amortyzatorami przednimi, lżejsze umożliwiające łatwe poruszanie się po asfaltach, szutrach ale również też w terenie, który jest mniej wymagający. Jeżeli nie chcemy eksploatować się w ciężkim terenie a jedynie lekko podróżować po okolicy, gdzie będziemy głownie jeździć asfaltem, szutrem czy leśną i polną drogą to rower typu Hardtail ze względu na swój ciężar oraz opory toczenia będzie lepszym rozwiązaniem od roweru MTB Full Suspension.  Silniki BOSHa i BROSE z bateriami 500 i 725wh zapewniają dalekie zasięgi podróżowania.

TANDEM

JASID , Tandem – czyli na jednym rowerze pojedziemy we dwoje J. Jazda na tego typu rowerze daje dużo przyjemności i wzbudza duży zachwyt wśród innych rowerzystów oraz przechodniów. Sami się przekonacie ile pozytywnych uśmiechów otrzymacie podczas takiej przejażdżki..:) Jest to też bardzo dobre rozwiązanie dla par, w której jedna z osób nie czuje się pewnie na rowerze lub różnica umiejętności/kondycji wśród partnerów rowerowych jest zbyt duża aby dotrzymać sobie kroku / koła   na osobnych rowerach. Taki Tandem sprawdza się również przy jeździe rodzica z dzieckiem oraz opiekuna z osobą niepełnosprawną. Na tandemie jeździć mogą między innymi osoby niewidome, słabowidzące, z częściowym niedowładem kończyn lub z zaburzeniami równowagi.

Tandem posiada amortyzator z przodu, wyposażony jest w opony z bieżnikiem górskim co powoduje, że możemy nim zjechać z asfaltu i poruszać się w lekkim terenie typu bita droga, szuter czy nawet ścieżka w lesie. Silnik z bateria 500wh pozwala pokonać od 45 do 80km.

W cenie wypożyczenia zawarty jest wysokiej klasy kask firmy POC, uchwyt na tel. oraz zaplanowana trasa do nawigacji. Wszystkie trasy mamy zapisane w aplikacji-nawigacji  mapy.cz Jeśli posługujesz się inną nawigacją to bez problemu generujemy plik gps, który przesyłamy Ci do załadowania na Twoją ulubioną aplikację.  W siedzibie PROSTE KOŁO w Tyliczu przy ul. Pułaskiego 57a znajduje się również sklepik z akcesoriami ( Kaski, Okulary, Ochraniacze itp) renomowanej firmy POC.

Wycieczki:

Rowerowe wycieczki w Tyliczu

1.SEKRETY TYLICZA

22 KM , 3h , 400m ↑↓,

TRUDNOŚĆ W SKALI 1-10. DŁUGOŚĆ TRASY – 2, NAWIERZCHNIA – 3

CENA: 140 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 240 od os.

Krótka wycieczka ukazująca najlepsze walory Tylicza, czyli otaczającą naturę z otwartymi wielokilometrowymi łąkami, z których rozprzestrzeniają się niesamowite widoki na Beskid Niski, Sądecki oraz Tatry, które przy dobrej widoczności będziemy mieli jak na dłoni.

Wycieczka przeznaczona dla osób, które chcą na rowerze w lekkim terenie, bez większego zmęczenia zwiedzić to co w okolicy Tylicza najcenniejsze pod względem natury. Trasa jest poprowadzona w większości po nawierzchni szutrowej i bitej drodze leśnej. Kilkukrotnie przekroczymy granice ze Słowacją aby nie ograniczać się tylko do jednego Państwa :) Pozwoli nam to podziwiać również widoki na najwyższy szczyt Beskidu Niskiego, który znajduje się właśnie po stronie Słowackiej. Nie zabraknie pasących się koni przy drodze oraz owieczek na rozległych polanach. W drodze powrotnej zwiedzimy rynek, gdzie będziemy mogli skosztować rzemieślniczych lodów. Na koniec zatrzymamy się jeszcze  przy źródełku mineralnej wody Tyliczanka aby uzupełnić stracone minerały a to wszystko doprawimy zdrowym, świeżym powietrzem, które jest emitowane z tężni solankowej znajdujące się obok źródełka. Gwarancja powrotu z wycieczki w zdrowiu i w zgodzie z naturą J Nie wierzysz? Zapisz się i sprawdź. 

2. W POSZUKIWANIU LACKOWEJ

27 KM , 4h , 423m ↑↓ , 1h Przerwy na posiłek

TRUDNOŚĆ W SKALI 1-10. DŁUGOŚĆ TRASY – 3, NAWIERZCHNIA – 2

CENA: 140 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 240zł od os

Średniej długości wycieczka poprowadzona w 90 % po asfaltowych drogach. Malownicza trasa z widokiem na przepiękne doliny oraz najwyższe szczyty Beskidu Niskiego.

Wycieczka dla osób, które chcą zobaczyć zapierające dech krajobrazy Beskidu Niskiego. Trasa wycieczki w 90% poprowadzona jest gładkimi, asfaltowymi i mało uczęszczającymi drogami. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazje wielokrotnie przyglądać się najwyższemu polskiemu szczytowi w Beskidzie Niskim; Lackowej 997mnpm. 

3. KRYNICKIE FLOW

34 KM , 4,5h , 750m ↑↓, 1h przerwy na posiłek

TRUDNOŚĆ W SKALI 1-10: DŁUGOŚĆ TRASY – 4, NAWIERZCHNIA – 4

CENA: 160 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 260zł od os.

Wycieczka przeznaczona dla osób chcących poznać walory i atrakcje Krynicy-Zdrój. Poczujemy klimat uzdrowiska z najlepszymi kawiarniami, pijalniami wód, sekretnymi źródełkami oraz z otaczającymi go wzgórzami, na których znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne.

Będziemy mieli okazje odwiedzić wieże widokowe, kawiarnie z tarasami widokowymi na miasto, parki rowerowe oraz lokalne karczmy. Podczas przejazdu nie zabraknie nam też leśnych dróg, oraz widoków na otaczające doliny, góry i lasy. Wycieczka ta jest połączeniem życia uzdrowiska wraz z otaczającą go naturą. Jeśli nie masz ochoty na całkowite wyciszenie się w naturze to ten wybór będzie idealny dla Ciebie.

4. BACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ

57 KM, 6,5 h , 860m ↑↓, 1h przerwy na posiłek,

TRUDNOŚĆ W SKALI 1-10: DŁUGOŚĆ TRASY – 5, NAWIERZCHNIA – 3

CENA: 180 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 280ZŁ od os.

„Must Have” każdego rowerzysty poruszającego się w okolicy Krynicy. Łatwa trasa ze względu na  nawierzchnię prowadzącą nas do malowniczych widoków na Tatry, okoliczne wzgórza i doliny.

Większość trasy prowadzona jest po asfalcie i wyrównanej bitej drodze. Schronisko Bacówka nad Wierchomlą to już kultowe miejsce dla pieszych turystów oraz rowerzystów. Jego wyjątkowość wynika z widoków jakie się rozprzestrzeniają na okoliczne doliny i wzgórza oraz panoramę Tatr. Miejsce mimo tego, iż dość popularne to nie jest komercyjne co dodaje mu dodatkowego uroku.

W drodze na Wierchomlę mijać będziemy dwie łemkowskie cerkwie oraz zajrzymy do największej i najbardziej wydajnej Mofety w Polsce.

5. PEREŁKA BESKIDU NISKIEGO

50 KM , 7 h , 1270m ↑↓, 1h przerwy na posiłek i doładowanie,

TRUDNOŚĆ W SKALI 1-10: DŁUGOŚĆ TRASY – 7, NAWIERZCHNIA – 4

CENA: 180 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 280ZŁ od os.

Wycieczka do Wysowej jest jedną z najpiękniejszych wycieczek jakie możemy zaliczyć w okolicy na rowerze. 90% trasy znajduje się poza obszarami zabudowanymi gdzie chłoniemy naturę pełnymi garściami. Jest to wycieczka przeznaczona na cały dzień a doznania po niej pozostaną w nas na bardzo długo.

Nasza trasa najpierw wiedzie drogą szutrową przez ogromne, rozłożyste polany z zapierającymi dech widokami na Beskid Niski. Przy przejrzystej widoczności Tatry mamy jak na dłoni co wysoko podbija nasze doznania estetyczne. Następnie wjeżdżamy przez kilka km na teren Słowacji gdzie z przełęczy  mamy przepiękny widok na dwa najwyższe szczyty Beskidu Niskiego, (SK) Busov 1002m i (PL) Lackowa 997m.  Na Słowacji przejeżdżamy przez dwie małe wiejskie miejscowości z Romską osadą, która na wielu potrafi zrobić duże wrażenie J. Po kilku kilometrach znów przekraczamy granicę (SK/PL) i znajdujemy się na świętej górze Jawor, z której mamy już tylko kilkukilometrowy zjazd do znanego małego uzdrowiska w Beskidzie Niskim. Zatrzymujemy się tam na zasłużony odpoczynek w uroczym parku zdrojowym, gdzie znajdują się klimatyczne restauracje z ogródkami a przy okazji podładowujemy nasze rowery. Po przerwie ruszamy w stronę magicznej łemkowskiej wioski. Znajduje się ona w lesie i wiedzie do niej szutrowa droga z zadbanymi drewnianymi domkami. Nie znajdziemy tam sklepu ani żadnych komercyjnych akcentów nowoczesności…W jednej wiejskiej chatce zamieszkuje Babcia, która w odpowiednie dni ma zawsze upieczone przez siebie ciasto i ugości nas w swoim ogrodzie kawą, herbatą lub kompotem. Brzmi trochę niewiarygodnie ale jeszcze w naszych rejonach istnieją takie sekretne miejsca. Po wizycie u Babci ruszamy w drogę powrotną, która wiedzie przez las i małe łemkowskie miejscowości. Jeżeli starczy nam siły i czasu to po drodze wstąpimy do wyludnionej łemkowskiej wsi gdzie do dziś zachowała się cerkiew grekokatolicka i stary cmentarz łemkowski. Cała ludność z wioski została przymusowo wysiedlona podczas akcji Wisły w 1947r. 

Do Tylicza wracamy już lekko zmęczeni ale z wielkim bagażem widoków na okoliczne góry, łąki, lasy, z doświadczeniami z Beskidu Niskiego i Łemkowszczyzny. Po tym dniu marzymy już tylko o smacznej kolacji i spędzeniu czasu na regeneracji w spa. 

OD 24.06                   DO 17.09HARMONOGRAM WYCIECZEK Z PRZEWODNIKIEM Z TYLICZA
NAZWACZASCENA Z ROWEREM
PONIEDZIAŁEK                SEKRETY TYLICZA3H, 22 km10:00 – 13:00240 zł
  
WTOREK                     KRYNICKIE FLOW5h, 34 km09:30 – 14:30260 zł
  
ŚRODAW POSZUKIWANIU LACKOWEJ4h, 27 km10:00 – 14:00240 zł
  
CZWARTEKBACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ5h:30m, 45 km10:00 – 15:30280 zł
  
PIĄTEKPEREŁKA BESKIDU NISKIEGO7h:15m, 60 km09:30 – 17:15280 zł
  
SOBOTABACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ5h:30m, 45 km10:00 – 15:30280 zł
  
NIEDZIELAW POSZUKIWANIU LACKOWEJ4h, 27 km09:30 – 14:30240 zł
  • Wycieczki realizowane są codziennie w okresie od 1 kwietnia do końca października.
  • Wycieczki realizujemy przy minimum 3 osobach. Jeśli chcielibyście się wybrać na kameralną wycieczkę poniżej 3os. wtedy koszt przewodnika wynosi 300zł za dzień + wypożyczenie roweru od 140 zł.
  • Możliwość uczestnictwa w wycieczce z własnym rowerem w cenie 100zł od osoby,
  • Możliwość zrealizowania wybranej wycieczki w inny dzień niż jest zaplanowana w harmonogramie. W celu zarezerwowania wycieczki skontaktuj się z nami pod nr tel. 517893355 lub mailowo: kontakt@prostekolo.pl