Strona główna » Rooms » Nasze zwierzęta

Nasze zwierzęta

Nasze gospodarstwo agroturystyczne nie jest fikcją. Mamy krowę, kury, dwa koty (oba pojawiają się i znikają – jak na kota przystało mają swoje tajemne ścieżki), ogródek warzywny i owocowy, uprawiamy zboże i ziemniaki mamy również swój las.

Wizyta w stajni

Każdy maluch odwiedzający naszą agroturystykę może wejść do stajni i zobaczyć krowę. Może też uczestniczyć w wieczornym dojeniu a co najważniejsze może też napić się tego prawdziwego mleka podczas śniadania. Łysa – bo tak ma na imię nasza krowa, codziennie rano wyprowadzana jest na pastwisko, co również mogą obserwować dzieci a wieczorem mogą razem z nami sprawdzić ją z pola.

Krowa pasie się na naszych łąkach nawożonych nawozem naturalnym. Mleko od takiej krowy smakuje zupełnie inaczej niż mleko z kartonu i ma nieocenione wartości…

Odwiedziny w kurniku

Mamy też kilkanaście kur, które pod opieką dumnego, kolorowego koguta codziennie spacerują po podwórku, dziobią ziarno i co najważniejsze dają prawdziwe, zdrowe jajka! Każdy maluch może je obserwować i karmić.

Więcej zwierząt gospodarskich można zobaczyć, pogłaskać i pokarmić w niedalekim sąsiedztwie naszego domu na Farmie Lama, dzieci mogą tam też pojeździć na koniu lub na kucyku.

Zobacz także