Platforma Widokowa view360 na szczycie Jaworzyny Krynickiej

Jaworzyna Krynicka z platformą widokową View360

Dojazd z Tylickiego Wzgórza: ok 13km/20min.

Adres: Krynica Zdrój, ul. Czarny Potok 75.

Kontakt: tel.: +48 (18) 471 52 71

https://jaworzynakrynicka.pl/

Czas zwiedzania: ok 1-4h.

Dostępne dla: pieszo dla rodzin nawet ze starszymi dziećmi, z wózkiem możliwy wyjazd wyciągiem gondolowym.

Atrakcją są: szlaki piesze, wyjazd lub zjazd kolejką gondolową, cudowne widoki na szczycie, przestrzeń do biegania, nowa Platforma Widokowa view360, schronisko.

Będąc w tej okolicy proponujemy przy okazji zajrzeć:

Opis wyciąg gondolowy: https://ugrzegorza.pl/room/jaworzyna-wyciag-gondolowy/

Opis szlaków pieszych: https://ugrzegorza.pl/room/szlaki-piesze-nordic-walking-wypozyczalnie-nosidel-kijow/

Park linowy Czarny Potok: https://ugrzegorza.pl/room/parki-linowe-paintball/

 

Zdobywaj szczyty!

Jaworzyna Krynicka (Jaworzyna) to zapewne już Wam znamy szczyt o wysokości 1114m w paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w Krynicy Zdrój, leży w gminie Muszyna.

Atrakcyjnie dla dzieci.

Rodziny ze starszymi dziećmi często wybierają Jaworzynę Krynicką na rodzinny spacer dla pięknych widoków, możliwości wspinaczki górskiej i sporej przestrzeni do biegania. Zapaleńcy mogą nawet pokusić się na wyjazd na Jaworzynę na rowerze. Jednak szczególnie młodsze dzieci, z krótszymi nóżkami, dla których wspięcie się na szczyt samodzielnie jest na ich etapie, jeszcze nieosiągalne (chyba, że w nosidle, na plecach rodzica) czują dreszczyk emocji wsiadając do wagonika kolei gondolowej. Wagonik zawieszony na linach, wyciąga całe rodziny (również zimą) na sam szczyt Jaworzyny. 

Taka przejażdżka wysoko nad drzewami, to nie lada gratka nawet dla dorosłego. Jak dostać się na jaworzynę pieszo czy rowerem opisaliśmy tutaj: https://jaworzyna-krynicka

Nowa atrakcja Platforma widokowa na Jaworzynie.

Teraz dodatkową atrakcją Jaworzynie Krynickiej jest Platforma Widokowa View360 (otwarta 14.08.2021). To platforma wybudowana na dachu Kolei Gondolowej. Z nowego tarasu będzie można zobaczyć niemalże wszystko, niezależnie w którym kierunki spojrzysz!

Platforma widokowa położona na wysokości 1022 m nad poziomem morza, góruje nie tylko nad miastem Krynicą Zdój, ale wszystkim wokół. Niezależnie o jakiej porze dnia wybierzesz się tutaj, żeby podziwiać widoki, przestrzeń jaka się przed Tobą otworzy na  pewno Cię  zachwyci. Cudowne w tej możliwości jest to, że platformę możesz zwiedzać ciągle. I rano, i wieczorem i zimą i latem i na wiosnę. Za każdym razem widok mimo, że ten sam będzie inaczej na Ciebie działał. Raz przy wschodzie słońca a kiedy indziej zobaczysz góry otulone białym puchem.

To będzie widok na cztery strony świata, otwarty, niczym nie przysłonięty… Dla tych bardziej dociekliwych, lubiących przybliżać do siebie to co daleko, na platformie widokowej są umieszczone lunety wraz z panoramami gór i wzniesień. 

Najmłodsi Ci, którzy lubią specjalne wyzwania i nutkę adrenaliny mogą skorzystać z kilkumetrowej zjeżdżalni grawitacyjnej dostępnej z górnego poziomu platformy.

Wstęp na zjeżdżalnie jest bezpłatny, a wstęp na platformę nie przekracza kilku złotych.

 

Zimową porą na Jaworzynie Krynickiej…

Zimą, Jaworzyna Krynicka zamienia się w Centrum Narciarskie! Zobaczcie sami: