integracja niezależnie od pogody

Pensjonat w górach z Chatą Grillową

Chata grillowa to duża, gustownie urządzona drewniana altana z kamiennym paleniskiem, stołami i drewnianymi ławami. Położona przy placu zabaw. spełnia wiele ważnych funkcji w naszym pensjonacie i agroturystyce.

Przynajmniej raz w każdym turnusie organizujemy tam spotkanie integracyjne przy ognisku, serwujemy wtedy bigos własnej roboty z suszoną śliwką i czerwonym winem, pyszny pachnący cebulą i ziołami smalczyk, proponujemy pieczenie kiełbasek i góralską herbatkę (tylko dla dorosłych :) )

Animacje dla dzieci

Drugą ważna funkcje Chata Grillowa pełni w czasie zajęć animacyjnych – wtedy przy stolikach dzieci ciężko pracują wykonując kolejne prace manualne:

  • z Panią Niteczką szyją maskotki,
  • własnoręcznie wykonują drewnianą zabawkę,
  • rysują na kamykach,
  • kolorują ciekawe obrazki,
  • wycinają trawkę, którą później przyozdobią obrazek,
  • przyklejają sianko do kapelusza stracha na wróble,
  • lepią myszki z plasteliny,
  • przyklejają makaron do ramki na zdjęcie

a przy tym dużo myślą, śmieją się i dobrze bawią.

Chata grillowa – w wakacje i ferie

Szałas sprawdza się w każdej pogodzie i o każdej porze roku, daje schronienie dorosłym i dzieciom. Niezależni od pogody można tam dużą grupą bawić się do białego rana. Gdy mocno świeci słońce albo pada deszcz osłania każdego w czasie czytania książki albo gry w bierki … Zimą zaś gorący ogień ogniska ogrzewa zmarzniętych narciarzy, a staropolskie jadło daje sile na kolejne zjazdy!

Bankiety i biesiady

Naszą Chatę Grillową wykorzystujemy również do organizacji kameralnych bankietów, jak również wiejskich biesiad integracyjnych. Podajemy wtedy min. pieczoną nad ogniem szynkę z gnatem, golonki oblewane piwem, żurek w chlebku, deskę serów z regionalnymi produktami: oscypkiem, buncem i bryndzą albo świeże pstrągi z pobliskiego stawu zaprawione masłem czosnkowym i natką pietruszki.

Wtedy przy dźwiękach góralskiej muzyki i galicyjskim grzańcu płynie wesoła pieśń biesiadników a wszystko w wystroju adekwatnym do charakteru uroczystości.

 Zobaczcie zdjęcia!