Krynica

Góra Parkowa, rajskie ślizgawki, pontony

Atrakcyjne miejsce do zabaw dla dzieci zimą i latem. Wyjazd wagonikiem, rajskie ślizgawki, pontony, zabawa na dużej przestrzeni i małym placu zabaw powrót pieszo podziwiając źródełka i stawy to świetny sposób na spędzenie tutaj większej części dnia.

Góra Parkowa (742 m)

 To szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Jest to najbardziej charakterystyczny punkt turystyczny i widokowy  Krynicy Zdrój. Nie bez powodu większość turystów zahacza w swoim programie o to miejsce. Będąc w Krynicy koniecznie trzeba zobaczyć panoramę miasta ze szczytu Góry Parkowej.

Na szczyt można dostać się pieszo ok 30 min albo też  wyjechać srebrnym wagonikiem. Czas przejazdu 3 min. Dł. trasy 642m, ale ciekawszą alternatywą jest spacer górską ścieżką.

Z deptaku na Górę Parkową (741) prowadzi 30 minutowy szlak. W większości to ubity trakt (czasem z wystającym konarem) jednak w większości do zdobycia przez rodziców nawet z najmniejszą pociechą korzystającą jeszcze z wózka.

Teren Góry Parkowej to w większości zalesiony, 60-sięcio hektarowy Park Zdrojowy z licznymi ścieżkami spacerowymi i altankami. Wchodząc na szczyt możemy zaliczyć dwa szlaki turystyczne, szlak edukacyjny – ścieżka edukacyjna szczególnie ciekawa dla dzieci oraz ścieżkę zdrowia. Spacerując od przystanku do przystanku podziwiać można wiele gatunków flory i fauny rodzimej i obcego pochodzenia.

Na przejście całej trasy ścieżki dydaktycznej trzeba przeznaczyć od 2,5 do 3 godzin. Aby zapoznać się z treścią pojedynczej tablicy informacyjnej potrzeba około 10 minut.

Po drodze mijamy trzy stawy, w których pływają łabędzie nieme i kaczki krzyżówki. Przy okazji możemy zobaczyć pozostałości po torze saneczkowym.  Popularnym miejscem wypoczynkowym jest Polana Michasiowa. Potem mijamy kapliczkę Matki Boskiej a po dotarciu na szczyt możemy podziwiać widok Krynicy, ale to co najważniejsze szczególnie dla dzieci skorzystać z głównych atrakcji Góry Parkowej: Rajskich Ślizgawek lub zjazdów na pontonach.

Na szczycie Góry Parkowej znakomitą atrakcją dla każdego w wieku od lat 3 do 103 są tzw. Rajskie Ślizgawki, gdzie na trzech torach można poczuć łyk emocji. Polecamy każdej rodzinie z dzieckiem. Podczas deszczu ślizgawki są zamknięte.

Świetną zabawą dla dzieci jak również dorosłych jest 130 metrowa zjeżdżalnia pontonowa. Zabawa polega na zjeżdżaniu w pontonie po igelitowej trasie, potem wyciągiem taśmowym wracamy z powrotem na szczyt. Z karnetu można wymiennie korzystać na zjeżdżalni pontonowej i rajskich ślizgawkach.

Szlaki przechodzące przez Górę Parkową:

NIEBIESKI – Krynica – Góra Parkowa – Szalone – Bradowiec – Powroźnik

ŻÓŁTY – Krynica – Góra Parkowa –Huzary

GŁÓWNE ATRAKCJE DLA RODZIN Z DZIEĆMI, NA GÓRZE PARKOWEJ TO:

Latem:

  • Jazda Srebrnym Wagonikiem na szczyt Góry Parkowej
  • Wolna przestrzeń do zabawy i biegania
  • Rajskie ślizgawki
  • Zjazdy na pontonach
  • Widok na całą Krynicę

Dodatkowo zimą:

  • Czarodziejski Dywan – wyciąg taśmowy dla najmłodszych narciarzy
  • Górka na zjazdy na sankach i jabłuszkach.