Izba leśna Kopciowa

Izba Leśna Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju  jest na Kopciowej w pobliżu Mochnaczki Niżnej. Izba leśna składa się z kilku małych sal. Jedna z nich przygotowana jest do prowadzenia lekcji, wykłądu na temat życia lasu. Na ekspozycję tej sali składają się tablice pokazujące rożne gatunki drzew występujących w lasach Beskidów naturalne okazy drewna różnych gatunków, a także spotykane na nich różnorakie wady. W gablotach umieszczone są zbiory owadów pożytecznych i szkodliwych, a także wyeksponowano nasiona i szyszki dla ukazania różnorodności występowania form w zależności od gatunku drzewa.

W pozostałych pomieszczeniach można zapoznać się z przedstawicielami fauny i flory występującej na naszym terenie, a także zobaczyć jak urządzona jest i co się znajduje w kancelarii leśniczego.

Mochnaczka Niżna 65, 
tel: 512376147

Izba leśna Kopciowa

Wakacje z dziećmi w górach, w Tyliczu U Grzegorza

Weekend majowy w górach

Weekend majowy w górach

Długi weekend z dziećmi, kiedy góry kuszą soczystą zielenią? Spacery, jazda konna, pyszne jedzenie slow food? To i jeszcze więcej, animacje, warsztaty, zielony plac zabaw tuż za progiem naszego domu!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

Zabawa z rówieśnikami, karmienie zwierząt, przeprawa przez górski potok, wycieczka wozem z parą koni – wszystko to sprawi, że wakacje i urlop u nas będzie ciekawy i pełen przygód! Sprawdź wolne terminy!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!