Kraina miodu – muzeum i skansen

Pszczelarstwo na Sądecczyźnie ma długą i bogatą tradycję – można powiedzieć, że kraina miodem płynąca. Sądeckie produkty pszczele pochodzące z prężnie działających gospodarstw pasiecznych m.in. w Stróżach i Kamiannej są znane i cenione w całym kraju, przede wszystkim ze względu na wysoką jakość produkowanego tutaj miodu i produktów pszczelich.

W tym miejscu chciałam zachęcić do naszej wspólnej wyprawy do Stróż a tam na spotkanie z Panią Przewodnik, która przygotowała dla naszych najmłodszych Gości specjalny program, krótką opowieść o „Sekretach pszczółek w ulu ukrytych”. Zapraszam wszystkich nawet tych którzy od pszczół wolą zostać z daleka. Na tym spotkaniu dowiemy się jak uniknąć użądlenia, dlaczego pszczółki są tak ważne w życiu człowieka, dowiemy się dlaczego pszczoły tańczą i czemu ta największa z nich ma na sobie kropkę i co oznacza jej kolor!

Być może uda nam się zobaczyć trutnia wsiąść go na rękę a może nawet do domu na pamiątkę.. Nie ma obawy trutnie są zbyt leniwe żeby żądlić! Jeśli ktoś będzie chciał zajrzeć do ula będzie mógł przymierzyć specjalne nakrycie głowy i dowiedzieć się do czego służy!

Zapraszamy!

Dodatkowo we własnym zakresie zobacz również kolejną atrakcję: działające przy „Sądeckim Bartniku” w Stróżach

Muzeum i Skansen Pszczelarski

(tel. 018 445 18 00, www.bartnik.pl).

Utworzono tu kolekcję ponad stu zabytkowych uli oraz narzędzi pszczelarskich. W pasiece można zaglądnąć do uli i poobserwować życie pszczół. W skansenie organizowane są pszczelarskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz okazjonalne „Biesiady u Bartnika”. Można tu również zwiedzić mały zwierzyniec (konie, kuce, strusie, kozy, pawie, gołębie), przejechać się bryczką czy saniami w ziemie. Organizowane są tu także zabawy dziecięce w Pszczelej Wiosce.


„Sądecki Bartnik” w Stróżach

Wiele eksponatów zobaczysz także w Kamiannej:

Pasieka „Barć” w Kamiannej

(tel. 018 474 16 32, www.kamianna.pl)

Atrakcją jest pszczela ścieżka edukacyjna oraz możliwość oglądania życia plastra miodu. Produkty z Pasieki opatrzone są banderolą z autografem ks. dra Henryka Ostacha – patrona gospodarstwa. Pasieka „Barć” co roku dostarczała miód Ojcu świętemu – Janowi Pawłowi II.


„Barć” w Kamiannej

Kraina miodu - muzeum i skansen

Wakacje z dziećmi w górach, w Tyliczu u Grzegorza

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z dzieckiem poza sezonem? Kiedy nie ma tłoku, kiedy Twoje, małe dziecko poczuje się bezpiecznie? Właśnie tak! U nas nie tylko animacje i pyszne jedzenie! Dodatkowo poza sezonem niższa cena noclegów! Wyciągi na przeciw domu! Skorzystaj w terminie 23.02-9.03.

1025 zł
od 850 zł os/pobyt/ last minute
Rezerwuj!
FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

Ferie na nartach? Z całą rodziną z dziećmi w górach Beskidu Sądeckiego? Czemu nie?! Wyciąg na przeciw domu, a w naszej agroturystyce: warsztaty dla dzieci, pyszne, domowe posiłki integracja przy ognisku, cudowne zimowe widoki. A wszystko tuż za progiem!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
Weekend majowy w górach

Weekend majowy w górach

Długi weekend z dziećmi, kiedy góry kuszą soczystą zielenią? Spacery, jazda konna, pyszne jedzenie slow food? To i jeszcze więcej, animacje, warsztaty, zielony plac zabaw tuż za progiem naszego domu!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

Zabawa z rówieśnikami, karmienie zwierząt, przeprawa przez górski potok, wycieczka wozem z parą koni – wszystko to sprawi, że wakacje i urlop u nas będzie ciekawy i pełen przygód! Sprawdź wolne terminy!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!