Ogródek

Ekologiczny ser z wiejskiego mleka ze świeża miętą, sałata z sosem z bazylią i czosnkiem...

Ponieważ agropensjonat najczęściej wybierany jest przez rodziny z dziećmi dostosowaliśmy ogródek do ich potrzeb. Nasze uprawy są ekologiczne, a do nawożenia wykorzystujemy jedynie nawóz naturalny.

Dzieci w ogródku

Dzieci często nie wiedzą jak wygląda natka pietruszki czy marchewki i co to jest botwinka. Często, na pytanie skąd się bierze mleko odpowiadają: „z kartonu!”, bo nigdy nie widziały jak dojona jest krowa. U nas można wszystko obejrzeć i spróbować – a nasze produkty wykorzystane do podania posiłków są miłą odmianą dla rodziców i ich dzieci.

Poza tym, małe dzieci często cierpią na różnego rodzaju alergie, jedząc warzywa z ogródka unikają wysypek i duszności. Jest on alternatywą dla współczesnego, wysoko przetworzonego jedzenia.

Ekologiczne warzywa i zielenina są zrywane tuż przed podaniem, są zawsze świeże i bez chemii dlatego smakują i służą wszystkim, ale szczególnie wegetarianom i alergikom. Nasi goście doceniają jakość warzyw z naszego ogródka podczas śniadań i obiadów: świeżo ściętą zieleninę, zapach kopru i pietruszki w sałatce z ogródka i potrawkę z cukinii doprawioną bazylią.

Poczuj ten smak – obejrzyj zdjęcia!