Wypoczynek w górach

Parki linowe, paintball

Park linowy to wspaniała forma aktywnego spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Jest to system platform, zawieszonych na drzewach, połączonych różnymi przeszkodami. Ich pokonanie dostarcza dużej dawki adrenaliny. To świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych. Park zbudowany został tak, aby osoby o mniejszej niż przeciętna sprawności fizycznej mogły przejść wszystkie przeszkody.

Krynicki Park Linowy i Paint Ball

Czarny Potok, 33-380 Krynica-Zdrój

czynny cały rok
tel.kom.: 660 313091, 604483578
http://www.parklinowykrynica.pl/

Krynicki Park Linowy położony jest w malowniczym lesie u podnóży Jaworzyny Krynickiej, przy drodze w kierunku dolnych stacji wyciągów narciarskich nr. II i IV (droga na Izwór). Obok parku przebiega główny, czerwony szlak, prowadzący na Jaworzynę.

Krynicki Park Linowy składa się z czterech tras do wyboru: niskiej – dla dzieci, a także dla osób z lękiem wysokości , średniej – dla każdego, wysokiej – dla śmiałków oraz zjazdowej, a także dodatkowej atrakcji – BIG SWING – czyli skok wahadłowy nad urwiskiem.

 • Trasa Bąbel dla najmłodszych. Na zerowym poziomie i w siatkach  maluchy zaopatrzone w kaski próbują swoich sił od najmłodszych lat. Potem za swój trud otrzymują piękny dyplom ze swoim imieniem! Polecamy
 • Trasa niska
  Trasa niska została przygotowana specjalnie dla najmłodszych, a także dla osób z lękiem wysokości. Przeszkody na tej trasie zamontowane są 1,5-2m nad ziemią.
 • Trasa średnia
  Trasa średnia przeznaczona jest zarówno dla starszych dzieci, jak i osób dorosłych. Przeszkody na trasie znajdują się na wysokości ok. 4 metrów. Jest to trasa o średnim stopniu trudności, zaprojektowana specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę w parku linowym.
 • Trasa wysoka
  Trasa wysoka przeznaczona jest dla osób, które nie boją się wysokości. Przeszkody na tej trasie zamontowane są na wysokości od 8 do 10 metrów nad ziemią. Jest to trasa o podwyższonym stopniu trudności, na który wpływa nie tylko wysokość, jak i rodzaj zastosowanych przeszkód.
 • Trasa zjazdowa
  Trasa zjazdowa składa się głównie ze zjazdów tyrolkowych (najdłuższy z nich wynosi 120m) oraz 3 przeszkód dodatkowych. Łączna długość zjazdów wynosi ponad 260 m.
 • BIG SWING (skok wahadłowy)
  Uczestnik zostaje podciągnięty na wysokość ok. 16m i oddaje skok w trajektorii wahadła nad urwiskiem. DUŻA DAWKA ADRENALINY!!!!

Park linowy ABLANDIA w Rytrze

33 – 343 Rytro
tel. 18 547 44 44, 728 868 564
http://www.ablandia.pl

Obejmuje instalacje 34 przeszkód linowych na drzewach o łącznej długości przekraczającej 800 metrów oraz 14 przeszkód dla maluchów o długości ponad 150 m. Łącznie trasy w powietrzu liczą blisko 1 km. Park stworzony jest do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i grupowych, w tym grup szkolnych. W skład parku wchodzą:

 • Trasa treningowa
  4 stacje do nauki systemu asekuracji zainstalowane tuż nad ziemią.
 • Trasa zielona – Standard
  (długość ponad 250 metrów trasy na drzewach) najbardziej uniwersalna trasa przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych licząca 15 przeszkód.
 • Trasa czerwona – Extreme
  (długość ponad 300 metrów trasy na drzewach) trasa położona na znacznej wysokości, składająca się z 15 przeszkód o podwyższonym stopniu trudności,
 • PowerFAN
  skok pionowy z wysokości 13 m. Zamiast elastycznej liny (stosowanej w przypadku bungee) skok jest asekurowany urządzeniem PowerFan, atrakcja dostępna dla dorosłych i dzieci od 4 lat. Jedyna taka atrakcja w Polsce!!!
 • BigSWING (Piekielne Wahadło)
  uczestnik jest wyciągany na wysokość 16 m przy pomocy specjalnego podciągu elektryczno-mechanicznego, a następnie oddaje skok w trajektorii wahadła (lot nad urwiskiem), gdzie bez wątpienia nie zabraknie… bezpiecznej dawki adrenaliny…
 • Zjazd PAJĘCZAK
  (łącznie ponad 250 metrów zjazdów) zjazd ukośny po linie (TYROLKA), każdy z uczestników wchodzi na platformę, skąd po podczepieniu do specjalnej rolki zjeżdża po linie o długości ponad 160m z dużą prędkością. Energia jest wytracana na specjalnej pajęczynie. W drodze powrotnej na uczestnika czekają równie emocjonujące atrakcje, m.in. przejazd w koszu z balonem i zjazd na pajęczynie
 • Trasa MALUCH
  trasa złożona z 14 przeszkód, przeznaczona dla małych dzieci (powyżej 3 roku życia). Trasa zamontowana na drzewach z domkami i specjalnymi przeszkodami rozwijającymi zdolności ruchowe dzieci.