Pyszne obiady z zieleniną z ogródka

Lekka, delikatna kuchnia, bez ostrych i sztucznych przypraw, dostosowana nawet do malutkich brzuszków.

Obiady w naszym Agropensjonacie to tradycyjna, polska kuchnia opartą na produktach z naszego ogródka i gospodarstwa takich jak warzywa, świeże mleko, sery i śmietana, zdrowa zielenina i zioła,.

Zupy

Podajemy tradycyjne, mało słone zupy bez Vegety i magi (te przyprawy stoją na stole dla tych co je lubią) odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci, takie jak pomidorowa z ryżem albo z makaronem, rosół, barszcz biały (specjalność naszej kuchni: delikatny barszczyk z czosnkiem, na serwatce) i czerwony z botwinką z ogródka. Jest też ogórkowa z ziemniakami i  jarzynowa z makaronem.

Małe dzieci lubią jeść mniejsze porcje i częściej, nie są w stanie zjeść dwóch dań na raz, ale nie rezygnuj z wykupywania dla nich porcji, żeby obiad był dobrze wykorzystany a mały brzuszek był zawsze pełny podajemy zupę wcześniej, o godzinie 13. Ta opcja sprawdza się nawet dla dorosłych :).

Drugie dania przyrządzamy w oparciu o przepisy pochodzą z tradycyjnej polskiej kuchni a w tygodniowym jadłospisie są bardzo zróżnicowane.

Dodatkiem do mięs pieczonych, duszonych i smażonych (albo gotowanych przy specjalnej diecie) są ziemniaki, ale podajemy również kaszę gryczana i jęczmienną i ryż.

Lepimy również pierogi – czasem całkiem sporo (są ruskie i z mięsem i z kapustą, z jabłkami a czasem w sezonie letnim także z borówkami). W środę najczęściej goszczą u nas kluski śląskie oczywiście po tylicku z gulaszem albo potrawką warzywną .

 

Do obiadu podajemy zawsze świeżą surówkę (z kapusty, z marchewki, buraków)  i kompot z sezonowych owoców, a zimą z naszych zapasów ze spiżarni.

Dodatkiem jest deser serwowany do obiadu, w postaci domowych wypieków lub sezonowych owoców.

Spróbuj naszych smacznych domowych obiadów przygotowywanych ze świeżych produktów!

Pyszne obiady z zieleniną z ogródka

Wczasy z dzieckiem w górach, w Tyliczu u Grzegorza

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z dzieckiem poza sezonem? Kiedy nie ma tłoku, kiedy Twoje, małe dziecko poczuje się bezpiecznie? Właśnie tak! U nas nie tylko animacje i pyszne jedzenie! Dodatkowo poza sezonem niższa cena noclegów! Wyciągi na przeciw domu! Skorzystaj w terminie 23.02-9.03.

1025 zł
od 850 zł os/pobyt/ last minute
Rezerwuj!
FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

Ferie na nartach? Z całą rodziną z dziećmi w górach Beskidu Sądeckiego? Czemu nie?! Wyciąg na przeciw domu, a w naszej agroturystyce: warsztaty dla dzieci, pyszne, domowe posiłki integracja przy ognisku, cudowne zimowe widoki. A wszystko tuż za progiem!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
Weekend majowy w górach

Weekend majowy w górach

Długi weekend z dziećmi, kiedy góry kuszą soczystą zielenią? Spacery, jazda konna, pyszne jedzenie slow food? To i jeszcze więcej, animacje, warsztaty, zielony plac zabaw tuż za progiem naszego domu!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

Zabawa z rówieśnikami, karmienie zwierząt, przeprawa przez górski potok, wycieczka wozem z parą koni – wszystko to sprawi, że wakacje i urlop u nas będzie ciekawy i pełen przygód! Sprawdź wolne terminy!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!