Tylicz

Quest - podchody szlakiem źródełek

Tylickie podchody to świetna zabawa dla całej rodziny.  To jedna z wielu naszych propozycji spędzenia czasu z dziećmi, ale integrując się z innymi Gośćmi. Ma to ukryty cel: zmobilizować najmłodszych podróżników do odbycia swojej pierwszej wielkiej wyprawy odkrywców!

Jesteśmy współtwórcami Quest-u, sprawdziliśmy na własnej skórze (z naszymi dziećmi), że taka wyprawa po skarb (wiedza o źródełkach, poznanie smaku wody) w nieznane może być ekscytująca i co najważniejsze zupełnie przy okazji  – edukacyjna. O dziwo dzieci – nawet największe marudy w towarzystwie rówieśników z kwatery pędzą przed siebie nie zważając na wysoką trawę i parzące pokrzywy – nagroda czeka, skoki przez strumyk i pieczątka z wielka kroplą życiodajnej wody! Czy daliby radę gdyby mama czy tato zaproponował taka wycieczkę? Na pewno w grupie mają większy doping!

Masz dziecko poniżej 2 lat? Nie rezygnuj! Możesz wypożyczyć nosidło tak na wszelki wypadek gdy krótkie nóżki okażą się zbyt zmęczone żeby iść dalej.

Dołączcie do nas w każdy poniedziałek lata!

Quest – Tylicz – gdzie to jest?

Tylicz znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, gminie Krynica Zdrój, przy drodze krajowej 75. Dojechać tu można trasą z Nowego Sącza w kierunku Muszynki. Wyprawę należy rozpocząć z parkingu przy ulicy Wolności 8, tj. obok Rozlewni Wody Mineralnej – w kierunku Powroźnika i Muszyny.

Tematyka

Wyprawa zapoznaje Cię z największym dziedzictwem Beskidu Sądeckiego – WODĄ, w postaci źródeł wód mineralnych, mofet, wodospadów, rzek i potoków. Podczas gry poczujesz oddech ziemi, usłyszysz bulgotkę i zasmakujesz tylickich wód mineralnych.

Jak szukać skarbu?

Będziesz szukał wskazówek w postaci literek, które ułożą się w hasło doprowadzające do ukrytego skarbu.

Czas przejścia: 75 minut

Pobierz kartę Questu:

Quest rodzinne podchody, mofeta, wodne skarby Tylicza