Strumienie i źródła mineralne w Tyliczu

Piękna krajobrazowo wieś Tylicz położona jest u zbiegu rzeki Muszynka i uchodzącego do niej potoku Mochnaczka. Nasz dom leży właśnie na przeciw rzeki Muszynka, jednak w takiej odległości żeby dziecko było bezpiecznie bawiąc się na naszym placu zabaw. Dzięki temu latem każde dziecko, nawet codziennie, może pobrodzić w górskim potoku, może znaleźć ciekawy kamień, na którym później namaluje żabę albo innego stworka.  Albo może obserwować malutkie rybki uciekające przed drobnymi stopami.

To nie wszytko: Tylicz podobnie jak Krynica słynie ze źródeł wód mineralnych.

Czy wiesz, że woda mineralna Kropla Beskidu wydobywana i butelkowana jest właśnie w Tyliczu? Czy wiesz co to jest mofeta? Ile źródełek jest w Tyliczu, Krynicy i Muszynie, z którego z nich czerpano wodę i podawano jako rarytas u Wierzynka?

Czytaj dalej, a wszytko się wyjaśni…

Beskid Sądecki jest jednym z najbardziej cenionych w Europie regionów pod względem naturalnych wód mineralnych. Wody naszych okolic, źródełka w Tyliczu, wody mineralne Krynicy: Kryniczanka, Słotwinka, Jan, Tadeusz, Mieczysław, Zuber zawdzięczają swoje walory budowie geologicznej skał, spośród których są wydobywane. Krążąc setki lat pomiędzy ułożonymi naprzemiennie warstwami gruboziarnistych piaskowców i łupków, z cienkimi pokładami margli oraz wapieni, woda nasyciła się minerałami i osiągnęła krystaliczną czystość.

Atlas wód mineralnych Muszyny, Krynicy Zdrój i Tylicza

Strumienie i źródła mineralne w Tyliczu

Wakacje z dziećmi w górach, w Tyliczu u Grzegorza

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z przedszkolakiem poza sezonem

Ferie z dzieckiem poza sezonem? Kiedy nie ma tłoku, kiedy Twoje, małe dziecko poczuje się bezpiecznie? Właśnie tak! U nas nie tylko animacje i pyszne jedzenie! Dodatkowo poza sezonem niższa cena noclegów! Wyciągi na przeciw domu! Skorzystaj w terminie 23.02-9.03.

1025 zł
od 850 zł os/pobyt/ last minute
Rezerwuj!
FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

FERIE W GÓRACH, NA NARTACH

Ferie na nartach? Z całą rodziną z dziećmi w górach Beskidu Sądeckiego? Czemu nie?! Wyciąg na przeciw domu, a w naszej agroturystyce: warsztaty dla dzieci, pyszne, domowe posiłki integracja przy ognisku, cudowne zimowe widoki. A wszystko tuż za progiem!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
Weekend majowy w górach

Weekend majowy w górach

Długi weekend z dziećmi, kiedy góry kuszą soczystą zielenią? Spacery, jazda konna, pyszne jedzenie slow food? To i jeszcze więcej, animacje, warsztaty, zielony plac zabaw tuż za progiem naszego domu!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!
IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

IDEALNE WAKACJE Z dziećmi

Zabawa z rówieśnikami, karmienie zwierząt, przeprawa przez górski potok, wycieczka wozem z parą koni – wszystko to sprawi, że wakacje i urlop u nas będzie ciekawy i pełen przygód! Sprawdź wolne terminy!

od 1025 zł os/pobyt
Rezerwuj!