Trasy dla narciarstwa biegowego

Narciarstwo biegowe – za przyczyną Justyny Kowalczyk, staje się coraz bardziej popularne również w Beskidzie Sądeckim. W naszych okolicach przygotowano kilka profesjonalnych, oznakowanych tras biegowych min.: w Tyliczu, W Krynicy i pomiędzy Tyliczem a Krynicą.

Dlaczego biegówki?

 • spalamy kalorie,
 • uruchamiamy zapomniane mięśnie,
 • stajemy się mocniejsi, szybsi i bardziej wytrzymali,
 • i co najważniejsze cieszymy się też świeżym powietrzem i kontaktem z przyrodą.

Dla kogo biegówki?

 • Jeśli jesteś aktywny i lubisz sporty zimowe, ale jeszcze nie próbowałeś jazdy na nartach biegowych?
 • Jeśli przekonałeś się, że bieganie na nartach to wspaniały sport i chcesz dalej się uczyć albo trenować jazdę,
 • A może chcesz przygotować się do zawodów biegowych np. do Biegu Piastów,
 • Albo dla siebie chcesz doskonalić swoją technikę biegu,
 • Albo po prostu chcesz zażyć przyjemności z biegania, bycia na świeżym powietrzu, lubisz podziwiać cudowne zimowe widoki

Ta oferta jest dla Ciebie!

Zobacz:

TRASY BIEGOWE KRYNICA- TYLICZ

LOKALIZACJA wyjście: Góra Parkowa
LOKALIZACJA wyjście: ul. Wolności 1 Tylicz

Mapa tras biegowych


Trasa biegowa łączy Krynicę, a dokładnie Górę Parkową, z malowniczą miejscowością – Tyliczem. Trasa jest bogata w piękne widoki i panoramy okolic. Długość trasy to ok. 13 km. Posiada oświetlony 2-kilometrowy odcinek Roma-szczyt Góry Parkowej. Trasa jest ratrakowana. Przeznaczona dla zaawansowanych biegaczy.

TRASY BIEGOWE – TYLICZ

LOKALIZACJA:
ul. Wolności 1 Tylicz
tel. 512-121-500

Mapa tras biegowych

Zapraszamy do korzystania z tras narciarstwa biegowego do Tylicza. Trasy są przeznaczone dla osób o średniozaawansowanym poziomie nauczania, a także dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Trasy są regularnie ratrakowane z założonym śladem. Oferujemy dwa warianty tras – trasę biegową o długości 2,5 km, a także wariant II – o długości 4 km.

Przy trasach mieści się nowoczesna wypożyczalnia nart biegowych (marki Rossignol), posiadająca sprzęt również dla maluchów oraz jedyny w okolicy serwis narciarski.

Dla początkujących proponujemy zajęcia w szkole narciarskiej dla biegaczy, która posiada w swojej ofercie również przedszkole biegowe dla najmłodszych. Na miejscu znajduje się parking dla samochodów osobowych i autokarów.

TRASY BIEGOWE – KRYNICA CZARNY POTOK „U Leśników”

LOKALIZACJA:
Trasy znajdują się na stokach Jaworzyny Krynickiej, w Dolinie Czarnego Potoku pomiędzy drogą na Izwór, a dolna Stacją Kolei Gondolowej.

Mapa tras biegowych

Opis tras narciarskich i stopień trudności:

 • trasa nr 1 (zielona) – o długości ok. 550 m – dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać
 • trasa nr 2 (żółta) – o długości ok. 2 200 m – dla średniozaawansowanych
 • trasa nr 3 (niebieska) – o długości ok. 3 500 m – dla zaawansowanych oraz ekstremalna

Trasy poprowadzone są po halach i terenach leśnych na stoku Jaworzyny. Oprócz wspaniałych widoków zapewniają doskonałą rekreację i wypoczynek. W zależności od stopnia trudności trasy, niektóre odcinki wymagają pewnych umiejętności i kondycji. Inne przy niewielkich nawet umiejętnościach zapewniają przyjemność aktywnego wypoczynku.

Przy trasach usytuowany jest duży parking dla samochodów osobowych oraz dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego. Trasy udostępniane są dla wszystkich bezpłatnie. Jedynym warunkiem dobrej zabawy są dobre warunki śniegowe.

Trasy są przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

TRASY BIEGOWE KRYNICA CENTRUM NARCIARSKIE „AZOTY”

LOKALIZACJA:

ul. Słotwińska 51A 33-380 Krynica – Zdrój

 

Mapa tras biegowych

Centrum Narciarskie „Azoty” przygotowało atrakcyjne trasy dla tak popularnego ostatnio narciarstwa biegowego. Trasy są ratrakowane i przygotowywane specjalistycznym urządzeniem do robienia tzw. ŚLADU.

Trasy znajdują się na wysokości 750 – 790 m. n.p.m, przebiegają tzw. Połoninami Słotwińskimi. W związku z tym posiadają bardzo dobre warunki śniegowe, oraz wspaniałe walory widokowe.

Aby skorzystać z tych tras wystarczy w CN Azoty w Krynicy-Zdroju – Słotwiny wyjechać spod drewnianej CERKIEWKI wyciągiem nr. 4 (WN 4) na górną stację, gdzie rozpoczynają się oznakowane trasy biegowe.

Opis tras narciarskich i stopień trudności:

 • MAŁA PĘTLA – NIEBIESKA – o długości 1200 m, łatwa, idealna do nauki i pierwszych kroków na nartach biegowych z niewielką różnicą wysokości do pokonania. Oznakowana strzałkami niebieskimi.
 • DUŻA PĘTLA – CZERWONA – o długości 3600 m, dość wymagająca , przygotowana dla narciarzy biegowych o dobrych umiejętnościach i kondycji. Oznakowana czerwonymi strzałkami. Na tej trasie będą organizowane zawody w biegach narciarskich.