w górach Beskidu Sądeckiego

Narty biegowe

Narciarstwo biegowe – za przyczyną Justyny Kowalczyk, staje się coraz bardziej popularne również w Beskidzie Sądeckim. W naszych okolicach przygotowano kilka profesjonalnych, oznakowanych tras biegowych min.: w Tyliczu, W Krynicy i pomiędzy Tyliczem a Krynicą.

Dlaczego biegówki?

 • spalamy kalorie,
 • uruchamiamy zapomniane mięśnie,
 • stajemy się mocniejsi, szybsi i bardziej wytrzymali,
 • i co najważniejsze cieszymy się też świeżym powietrzem i kontaktem z przyrodą.

Dla kogo biegówki?

 • Jeśli jesteś aktywny i lubisz sporty zimowe, ale jeszcze nie próbowałeś jazdy na nartach biegowych?
 • Jeśli przekonałeś się, że bieganie na nartach to wspaniały sport i chcesz dalej się uczyć albo trenować jazdę,
 • A może chcesz przygotować się do zawodów biegowych np. do Biegu Piastów,
 • Albo dla siebie chcesz doskonalić swoją technikę biegu,
 • Albo po prostu chcesz zażyć przyjemności z biegania, bycia na świeżym powietrzu, lubisz podziwiać cudowne zimowe widoki

Ta oferta jest dla Ciebie!

Zobacz:

TRASY BIEGOWE KRYNICA- TYLICZ

LOKALIZACJA wyjście: Góra Parkowa
LOKALIZACJA wyjście: ul. Wolności 1 Tylicz

Mapa tras biegowych


Trasa biegowa łączy Krynicę, a dokładnie Górę Parkową, z malowniczą miejscowością – Tyliczem. Trasa jest bogata w piękne widoki i panoramy okolic. Długość trasy to ok. 13 km. Posiada oświetlony 2-kilometrowy odcinek Roma-szczyt Góry Parkowej. Trasa jest ratrakowana. Przeznaczona dla zaawansowanych biegaczy.

TRASY BIEGOWE – TYLICZ

LOKALIZACJA:
ul. Wolności 1 Tylicz
tel. 512-121-500

Mapa tras biegowych

Zapraszamy do korzystania z tras narciarstwa biegowego do Tylicza. Trasy są przeznaczone dla osób o średniozaawansowanym poziomie nauczania, a także dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Trasy są regularnie ratrakowane z założonym śladem. Oferujemy dwa warianty tras – trasę biegową o długości 2,5 km, a także wariant II – o długości 4 km.

Przy trasach mieści się nowoczesna wypożyczalnia nart biegowych (marki Rossignol), posiadająca sprzęt również dla maluchów oraz jedyny w okolicy serwis narciarski.

Dla początkujących proponujemy zajęcia w szkole narciarskiej dla biegaczy, która posiada w swojej ofercie również przedszkole biegowe dla najmłodszych. Na miejscu znajduje się parking dla samochodów osobowych i autokarów.

TRASY BIEGOWE – KRYNICA CZARNY POTOK „U Leśników”

LOKALIZACJA:
Trasy znajdują się na stokach Jaworzyny Krynickiej, w Dolinie Czarnego Potoku pomiędzy drogą na Izwór, a dolna Stacją Kolei Gondolowej.

Mapa tras biegowych

Opis tras narciarskich i stopień trudności:

 • trasa nr 1 (zielona) – o długości ok. 550 m – dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać
 • trasa nr 2 (żółta) – o długości ok. 2 200 m – dla średniozaawansowanych
 • trasa nr 3 (niebieska) – o długości ok. 3 500 m – dla zaawansowanych oraz ekstremalna

Trasy poprowadzone są po halach i terenach leśnych na stoku Jaworzyny. Oprócz wspaniałych widoków zapewniają doskonałą rekreację i wypoczynek. W zależności od stopnia trudności trasy, niektóre odcinki wymagają pewnych umiejętności i kondycji. Inne przy niewielkich nawet umiejętnościach zapewniają przyjemność aktywnego wypoczynku.

Przy trasach usytuowany jest duży parking dla samochodów osobowych oraz dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego. Trasy udostępniane są dla wszystkich w cenie 20zł. Warunkiem dobrej zabawy są dobre warunki śniegowe.

Trasy są przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

TRASY BIEGOWE KRYNICA CENTRUM NARCIARSKIE „AZOTY”

LOKALIZACJA:

ul. Słotwińska 51A 33-380 Krynica – Zdrój

 

Mapa tras biegowych

Centrum Narciarskie „Azoty” przygotowało atrakcyjne trasy dla tak popularnego ostatnio narciarstwa biegowego. Trasy są ratrakowane i przygotowywane specjalistycznym urządzeniem do robienia tzw. ŚLADU.

Trasy znajdują się na wysokości 750 – 790 m. n.p.m, przebiegają tzw. Połoninami Słotwińskimi. W związku z tym posiadają bardzo dobre warunki śniegowe, oraz wspaniałe walory widokowe.

Aby skorzystać z tych tras wystarczy w CN Azoty w Krynicy-Zdroju – Słotwiny wyjechać spod drewnianej CERKIEWKI wyciągiem nr. 4 (WN 4) na górną stację, gdzie rozpoczynają się oznakowane trasy biegowe.

Opis tras narciarskich i stopień trudności:

 • MAŁA PĘTLA – NIEBIESKA – o długości 1200 m, łatwa, idealna do nauki i pierwszych kroków na nartach biegowych z niewielką różnicą wysokości do pokonania. Oznakowana strzałkami niebieskimi.
 • DUŻA PĘTLA – CZERWONA – o długości 3600 m, dość wymagająca , przygotowana dla narciarzy biegowych o dobrych umiejętnościach i kondycji. Oznakowana czerwonymi strzałkami. Na tej trasie będą organizowane zawody w biegach narciarskich.