Siłownie zewnętrzne, korty tenisowe

Do Tylicza, Krynicy i okolic Goście przyjeżdżają przede wszystkim żeby wypocząć, a jedną z form, które wybierają, jest wypoczynek aktywny. Latem spacery, górskie wyprawy, wycieczki rowerowe, wspinaczki w parku linowym , spływy pontonowe, jazda konna. Zimą to przede wszystkim narty.

A my proponujemy jeszcze coś np.: grę w tenisa albo i to zupełnie przy okazji i bezpłatnie ćwiczenie na siłowni zewnętrznej (jedna w odległości 100m od Agroturystyki u Grzegorza), pod gołym niebem, w różnych rejonach Krynicy, Muszyny i Tylicza, najczęściej w pięknym miejscu widokowym , często przy strumyku i w otoczeniu drzew.

Zachęcamy do wykorzystania tej sposobności i na urlopie czy podczas wakacji i popracowania nad swoją kondycją. Siłownie zewnętrzne to możliwość ćwiczeń dla całej rodziny.

I tak propozycje zaczniemy od Tylicza, ale wymienimy też te siłownie zewnętrzne w Muszyny i dalej.

Siłownie zewnętrzne pod gołym  niebem

SIŁOWNIA – TYLICZ

Ogólnodostępna bezpłatna siłownia na wolnym powietrzu (9 urządzeń do ogólnorozwojowych ćwiczeń).

Lokalizacja: ul. Konfederatów Barskich 6, Tylicz
(Park Zdrojowy, przy placu zabaw)

W Parku Zdrojowym, przy placu zabaw w Tyliczu zainstalowana została Siłownia pod gołym niebem. Na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew, śpiewu ptaków i szumu wody, i zimą i latem ćwiczyć może każdy: duży i mały i na świeżym powietrzu popracować nad swoją kondycją i tężyzną fizyczną.

Siłownia pod chmurką powstała bezpośrednio przy dużym, publicznym placu zabaw co daje możliwość rodzicom, dziadkom i opiekunom dzieci korzystać z niej w czasie kiedy dzieci w towarzystwie rówieśników bawią się w zasięgu wzroku.

Siłownia od początku cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Tylicza. I jeżeli tylko pogoda dopisuje (i zimą i latem) korzysta z niej spora liczba osób. A przyjść tam może każdy i o każdej porze dnia. I co ważne taka rozrywka na świeżym powietrzu jest bezpłatna. Urządzenia są takie jak w siłowniach i w klubach: do robienia brzuszków, na wyrabianie mięśni nóg, rąk, barków.

W pobliżu siłowni w Parku Zdrojowym Tylicza znajduje się ogólnodostępna, nieodpłatna pijalnia wody mineralnej TYLICZANKA – szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-żelazista. Po kilku chwilach wzmożonych ćwiczeń i zabawy z dziećmi na placu zabaw można napić się wody i uzupełnić cenne minerały w organizmie albo odpocząć na ławeczce.

SIŁOWNIA – SZCZAWNIK

Ogólnodostępna bezpłatna siłownia na wolnym powietrzu

Lokalizacja: Centrum Sportu i Rekreacji w Szczawniku, Szczawnik, Muszyna
(koło boiska Orlik)

Skwer, który jest wielką atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów, gdyż znajduje się na nim siłownia na wolnym powietrzu, regionalna wiata, w której można odpocząć po ćwiczeniach, oraz ścieżki spacerowe, wśród pięknych kompozycji roślin ozdobnych.

W skład Centrum Sportu i Rekreacji w Szczawniku wchodzi jeszcze boisko ORLIK wraz z boiskiem wielofunkcyjnym, na którym można grać w siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego.

SIŁOWNIA – „ZAPOPRADZIE”

Ogólnodostępna bezpłatna siłownia na wolnym powietrzu

Lokalizacja: Park zdrojowy „Zapopradzie”, Al. Zdrojowa, Muszyna
(nad sanatoriami „Korona” i „Muszyna”)

Kompleks parkowy „Zapopradzie” malowniczo rozpościera się na niewielkim wzniesieniu. Roztacza się stąd przepiękny krajobraz na Dolinę Popradu oraz uzdrowisko. Tu również znajduje się zestaw urządzeń do ćwiczeń ruchowych.

Główny element parku stanowią tzw. ogrody sensoryczne, które poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniają także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych (specjalny podest umożliwia wjazd osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich) i dzieci. Ogrody sensoryczne podzielone są na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.

SIŁOWNIA – „BASZTA”

Ogólnodostępna bezpłatna siłownia na wolnym powietrzu

 Lokalizacja: Park Zdrojowy „Baszta”, ul. Zielona, Muszyna
(wzdłuż potoku Szczawnik)

Na powierzchni 200 m2 umieszczonych jest 20 urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Na terenie parku znajduje się również wielofunkcyjne boisko do gier zespołowych, plac zabaw dla dzieci.

W północnej części parku znajduje się ogólnodostępna, nieodpłatna pijalnia wody mineralnej „Józef”, gdzie po dniu wzmożonych ćwiczeń i zabaw można napić się wody mineralnej i uzupełnić cenne minerały w organizmie. Przez park przebiega również ścieżka rowerowa, która łączy się z zielonym szlakiem na szczyt Jaworzyny.

W okresie letnim można skorzystać z kąpieli słonecznych na plażach po obu stronach kaskad wodnych na potoku Szczawnik. Uzupełnieniem infrastruktury są 3 stylowe altany wypoczynkowe. Park to kompleks alejek spacerowych, sztucznych stawów, kaskad na strumieniu, ławeczek i stylowych latarni.

Z parku, a szczególnie ze specjalnej platformy widokowej, roztacza się widok na rzekę i panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle.

Tenis

Korty tenisowe Krynica Zdrój

 • Park Sportowy (przy Hali Lodowej)
  Nawierzchnia ceglasta
  Tel. +48 608 465 434, +48602 181958
  Godz. otwarcia: 8:00 – 20:00 (tylko w sezonie letnim)
 • Korty tenisowe w Krynicy Zdroju
  ul. Reymonta w Czarnym Potoku
  (na miejscu wypożyczalnia sprzętu)
 • Korty tenisowe w Krynicy Zdroju
  przy basenie odkrytym – ul. Pułaskiego

Korty tenisowe Muszyna

 • TKKF Poprad
  ul. Aleja Zdrojowa
  tel. kom. 601 95 65 95 , 608 28 61 35
 • ALPINA SPORT Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  Złockie 76
  7 kortów tenisowych ziemnych, ścianę tenisową, 2 korty ze sztuczną trawą,
 • HOTEL GeoVita
  Złockie 80
  2 korty tenisowe
 • DW Lord Złockie
  3 korty tenisowe – ziemne, pełnowymiarowe