Blog podróżniczy

Co zabrać na weekend majowy z dziećmi w górach?

Majówka z dzieckiem w górach, dobrze zaplanowana..

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że rodzinny wyjazd z pociechami wymaga odpowiednich przygotowań. Majówka z dziećmi w górach będzie udana, jeśli zabierzemy ze sobą rzeczy, które pomogą nam wyjść obronną ręką z każdej, nawet nieprzewidzianej sytuacji i zażegnać różne dziecięce kryzysy. Czego nie może zabraknąć w bagażu?

Prowiant na drogę

O czym nie można zapomnieć wyjeżdżając na majówkę z dzieckiem? Podstawa to odpowiedni prowiant! Ulubione soczki, woda mineralna, ciepła herbata w termosie, pożywne kanapki i słodkie przekąski (np. herbatniki, biszkopty, paluszki) umilą podróż całej rodzinie oraz zaspokoją głód, a także pragnienie każdego małego podróżnika.

Zabawki na podróż samochodem

Gdy dzieci zaczynają się nudzić często stają się marudne i płaczliwe – warto więc zaopatrzyć się w atrakcyjne dla pociechy gry i zabawki dostosowane do wieku małego podróżnika. Niezastąpionym i uniwersalnym gadżetem jest z pewnością tablet oraz audiobooki z ulubionymi bajkami, które sprawią, że nawet najdłuższa podróż minie jak z płatka. Kilkulatek na pewno chętnie będzie też bawił się z rodzicami w gry słowne (rymowanki, zgadywanki) oraz śpiewał znane z przedszkola lub domu piosenki. Jeśli pociecha ma ulubioną przytulankę lub inną ważną dla siebie zabawkę – koniecznie trzeba ją zabrać na wiosenny wyjazd z dzieckiem.

Apteczka na rodzinny wyjazd

Wybierając się na długi weekend majowy z dziećmi warto zaopatrzyć się także w podręczną apteczkę, w której będzie książeczka zdrowia pociechy, woda utleniona, plastry, bandaże, tabletki na ból gardła, syrop na kaszel, krem przeciwsłoneczny, maść z arniką na stłuczenia, a także środki przeciwko komarom i kleszczom.

Środki higieniczne dla małych i dużych

Każdy przezorny rodzic powinien zabrać na rodzinną majówkę w górach podstawowe środki do higieny osobistej. Jakie produkty koniecznie kupić? Chusteczki higieniczne – tradycyjne oraz mokre (niezastąpione do wytarcia brudnych rączek, czy buzi), papier toaletowy, foliowe woreczki (idealne na zapakowanie prowiantu podczas okolicznych wycieczek, czy zabezpieczenia drobnych śmieci), żel antybakteryjny oraz nakładki jednorazowe na toaletę.

Ubrania na majową wycieczkę w góry

Maj to dosyć ciepły miesiąc, jednak potrafi zaskoczyć niższymi temperaturami (zwłaszcza w górach), dlatego warto zabrać dla dziecka nie tylko letnie koszulki i krótkie spodenki, ale i kilka zestawów ubrań na chłodniejsze dni. Polarek, 2-3 bluzy z kapturem, kilka par długich spodni, kurtka wiosenna i przeciwdeszczowa, czapeczka to must have ekwipunku małego turysty. Nie można zapomnieć też o piżamce z długim rękawem, dzięki czemu pociecha nie zmarznie w nocy.

Dbając o przemyślaną, ciepłą garderobę ochronimy nasze dzieci przed chłodem oraz ewentualnym przeziębieniem – warto o tym pamiętać kompletując bagaż.

Co jeszcze zabrać na majówkę z dziećmi?

Decydując się na rodzinny wyjazd do Tylicza, położonego blisko słowackiej granicy koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty oraz paszport, aby móc zwiedzić np. zjawiskowy zamek w Starej Lubovni. Każdy mały turysta powinien też posiadać swój własny plecak, do którego będzie mógł spakować nie tylko picie i prowiant, ale i ukochane zabawki oraz znalezione na szlaku skarby (np. kamyczki, skorupki po ślimakach, czy patyczki).


Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym wskazówkom wyjazd na długi weekend z dziećmi będzie niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Zapraszamy do pobytu w ośrodku U Grzegorza wszystkie osoby, które szukają ciekawego miejsca na rodzinną majówkę, w którym żaden maluch nie będzie się nudził nawet przez chwilę!

Jeśli nie masz pomysłu gdzie pojechać na weekend majowy z dzieckiem, sprawdź dlaczego nasza propozycja jest inna niż te, które krążą w sieci. Piszemy o tym w artykule: gdzie na majówkę z dzieckiem.

Pakiet wraz z ceną opisujemy tutaj: Weekend majowy w górach z dziećmi

A tutaj przedstawiamy nasz pomysł na majówkę z dziećmi dzień po dniu, wszystkie atrakcje jakie u nas wtedy się odbędą :)

Zadzwoń! Zarezerwuj!