Gdzie na majówkę z dzieckiem?

Planujesz weekend majowy z dzieckiem?

Zastanawiasz się gdzie pojechać, w góry, może do parku rozrywki, albo do znajomych?

Możliwości jest coraz więcej i decyzja może wydawać się trudna.

Sprawdźmy zatem kiedy wypada Majówka 2022. 

Pierwszy i trzeci maja (dni wolne od pracy) są w niedzielę i wtorek. Na pewno warto wziąć pare dni urlopu żeby cieszyć się wiosennym majowym wypoczynkiem

Warto poprosić szefa o wolne?

Gdzie pojechać na weekend majowy z dzieckiem?

W internecie możecie znaleźć wiele pomysłów na weekend majowy z dzieckiem. Portale internetowe prześcigają się w propozycjach na majówkę, kusząc co rusz wymyślnymi hasłami,  pokazując najlepsze atrakcje w Polsce na majówkę, tworząc na pierwszy rzut oka, bardzo ciekawe listy miejsc na wypoczynek z dziećmi np.: „Top 10 atrakcji na weekend majowy z dzieckiem”, „24 najlepsze pomysły na wyjazd w weekend majowy z najmłodszymi”, „Najlepsze pakiety na majówkę w górach z dzieckiem” jest tego więcej i więcej.

Pokazują miejsca bardzo znane, ale też takie, o których czytacie pierwszy raz. Jednak niezmiennie każde miejsce kusi i gwarantuje niezapomniane chwile w czasie weekendu majowego z dziećmi. 

Przeszukujesz internet bo każdy tak robi.

Rozglądasz się i myślisz: MUSZĘ wybrać jakąś super atrakcję dla moich dzieci. Każdy tak robi, dlaczego nie ja? Jakiś najlepszy park zabaw, czy rozrywki może Afrykarium, Energylandia a może niezwykłe ogrody, albo baśniowe krainy.. 

Przeglądasz oferty, czytasz, i czujesz się coraz bardziej zagubiony. 

Mija czas a Ty nie możesz się zdecydować. Coś Ci nie gra w tych propozycjach.

Widzisz wszędzie ludzi, światła, ruch, już słyszysz ten hałas, głośną muzykę. Jeszcze tam nie dotarliście a już narasta w Tobie zmęczenie i strach czy się nie zgubicie. 

Czy to zbytnio nie zmęczy Twojego dziecka? Ile to będzie kosztować? Czy inwestycja będzie trafiona? Czy w rezultacie wrócicie wypoczęci i zadowoleni, że spędziliście czas ze sobą, na poznawaniu siebie i dzieci? Czy biegając i odhaczając kolejną propozycję pozwoli Wam na prawdziwe bycie razem?

To co jest dobre dla wszystkich, niekoniecznie jest dobre dla Twojej rodziny.

I w pewnym momencie dociera do Ciebie, że przecież nie o to chodzi, żeby dopasowywać się do wszystkich! 

Prawdopodobnie wpisując w wyszukiwarkę hasło: „majówka, gdzie z dziećmi?” myślałeś o czymś zupełnie innym. 

Zastanawiasz się, czy ten świat aby nie zwariował? Czy zawsze wszystko MUSI być „NAJ” i  „TOP”?? Czy właśnie o to chodzi w czasie urlopu, żeby dalej pędzić i zdobywać kolejne atrakcje, łapać się na każdy haczyk konsumpcji? Czy udany wypoczynek równa się z posiadaniem worka wypchanego gotówką do wydania?

STOP! Przecież ty nic nie MUSISZ!

Może Tobie wystarczy być razem, rodzinnie, na spacerze w pięknej okolicy, na świeżym powietrzu? 

Zanim wybierzesz coś dla siebie, odpowiedz sobie na pytanie czego potrzebuje TWOJA rodzina w czasie wspólnego wypoczynku?

Z moich obserwacji, coraz więcej dzieci potrzebuje przede wszystkim nas, rodziców i naszego czasu tylko dla nich

Zwyczajnego czasu, niezapchanego biegiem do kolejnego miejsca wartego zobaczenia, tylko czasu na dłuższe poleżenie razem w łóżku, na odpowiedzenie na milion pytań z cyklu: dlaczego? po co? ale jak? Czasu na wysłuchanie opowieści pt:. bo wiesz, moja koleżanka Asia powiedziała…

Bez zniecierpliwienia i ciągłego zaraz, poczekaj, przecież widzisz, że gotuję obiad…

Jeśli szukasz majówki z fajerwerkami to propozycji jest mnóstwo w sieci, bardzo łatwo je znajdziesz wystarczy wpisać hasło: „gdzie na majówkę z dziećmi” i wyskoczy lista łącznie z Legolandem i zwiedzaniem muru berlińskiego… 

Jeśli jednak szukasz rodzinnego czasu razem, z dala od zabiegania dnia codziennego to mam dla Ciebie naszą propozycję:

Majówka z dzieckiem w Beskidzie Sądeckim

U Grzegorza – to miejsce w górach Beskidu Sądeckiego, w Tyliczu, koło Krynicy Zdrój, jakieś dwie godziny od Krakowa, pięć godzin z Warszawy. 

To coś dla tych rodziców z dziećmi, którzy kochają spędzać aktywnie wspólne chwile, spokojnie włócząc się ścieżkami przyrody, łażąc po linach w parku linowym, pływając pontonami albo jeżdżąc konno, albo tych, co cenią sobie leniuchowanie na leżaku blisko siebie i pięknych widoków na góry. 

To miejsce dla tych co nie mają nic przeciwko dobremu jedzeniu Slow food i kochają naturę.

Dom z prostymi wnętrzami, kominkiem i kameralną sauną, dodatkowo cudownymi widokami z okien. Podobnie teren wokół: z placem zabaw z trampoliną i boiskiem, miejscem na grilla i na czytanie książki.

Tuż obok jest stadnina koni i mini zoo, zaraz za płotem zaczynają się górskie przygody, szlak źródełek wody mineralnej, muzeum zabawek, Bartnik Sądecki. 

Więc jeśli macie na stanie dzieci, którym trzeba dać dużo jeść, a potem wybiegać wśród zieleni, a sami lubicie wypić kawę na łonie natury, w czasie kiedy dzieci dobrze bawią się robiąc dużo hałasu z animatorem – wybierzcie się do nas. 

Przyjedźcie tu po rodzinny czas, i żeby naprawdę naładować baterie. My za Ciebie zrobimy, zakupy, ugotujemy i pozmywamy garnki…  Ty będziesz delektował się nadrabianiem czasu z dziećmi.. A jak dokładnie to się stanie dzień po dniu nasze pomysły na majówkę z dzieckiem opisuję tutaj, kliknij!

Jeśli przyjedziesz, to żeby tak całkiem nie być w tyle za innymi, którzy ciągle coś zdobywają i żeby nie mieć poczucia straty to w między czasie zaproponujemy Ci zobaczenie atrakcji naszego regionu. Opisuje je dokładnie tutaj: Beskid Sądecki propozycje dla rodzin z dziećmi

Jeśli zdecydujesz się wszystko odhaczyć musisz tu zostać na dłużej.

Nic nie musisz!

Ale tu nic nie musisz, wybierzesz dla siebie tylko tyle, ile będziesz chciał. Resztę czasu wypełnisz tylko byciem z dziećmi i czasem dla siebie.

Zapraszamy po dobry wypoczynek z dzieckiem w górach !

Jeśli się zdecydowałeś na majówkę w górach, koniecznie sprawdź listę rzeczy przydatnych na wyjeździe. Przygotowaliśmy ją tutaj: lista co zabrać.