Kto pyta nie błądzi

Bezpieczne wakacje z dzieckiem 2020, w czasie pandemii koronawirusa?

Czy to w ogóle możliwe? Wakacje w domu, w dalszym zamknięciu? Część z Was z obawy o bezpieczeństwo rodziny zdecydowała, że w tym roku wakacji nie będzie.

Są jednak tacy, którzy czekają tylko na hasło: hotele i pensjonaty otwarte, aby móc wyrwać się na wyjazd z rodziną. Gdzie wyjechać na wakacje 2020, w dobie koronawirusa?

 

Może kameralnie wśród zielonej przestrzeni? Z dala od zatłoczonych miast, plaż i straganów przy wąskich uliczkach.

 

Zdaniem wielu rodziców Beskid Sądecki to jest to! To szerokie łąki i ścieżki spacerowe na wakacyjne wędrówki. 

 

Niektórzy z Was już do nas zadzwonili i zarezerwowali wakacyjny pobyt w górach z dzieckiem.

O co zapytali wcześniej? Jakie były ich największe rozterki i obawy związane z wakacjami w czasie pandemii koronawirusa? Najważniejsze odpowiedzi zawarliśmy poniżej.

10 pytań nurtujących rodziców zanim dokonają rezerwacji wakacji 2020.

Tak, cały czas przyjmujemy rezerwacje. Najczęściej dzwonicie i zadajecie wiele pytań. Każdy niepokoi się przede wszystkim o bezpieczeństwo swojej rodziny. My mamy teraz mnóstwo czasu, aby na te wszystkie pytania szczegółowo odpowiedzieć. Dzwońcie. Czekamy.

W Tyliczu (ok 900m od nas) mamy Niepubliczny Ośrodek Zdrowia, szpital jest oddalony od nas ok 7km, szpital zakaźny w Krakowie ok 150km. Od lat, jeśli zajdzie taka potrzeba, naszymi chorymi najmłodszymi gośćmi zajmuje się prywatnie sprawdzona przez nas i nasze dzieci osobiście, Pani doktor pediatra. Numer kontaktowy do Pani doktor, przychodni oraz szpitala goście otrzymują w informatorze po przyjedzie.

To zrozumiałe, że każdy martwi się o swoje pieniądze. Szczególnie, że w tej chwili znajdujemy się w różnych sytuacjach życiowych.

Jeśli w związku z pandemią i narzuconymi przepisami, nie będziemy mogli zrealizować pobytu wakacyjnego, będzie to szczególna okoliczność, przewidziana przez ogólnie dostępne przepisy prawa.  Wtedy będzie można rozwiązać umowę na wskutek uwarunkowań, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności.

„Zmień termin, nie odwołuj“ W takiej sytuacji, zamiast rozwiązania umowy zaproponujemy Wam przeniesienie rodzinnego wypoczynku na inny dogodny termin (ferie, wakacje za rok). Jeśli jednak taka forma Was nie będzie satysfakcjonowała, zwrócimy zadatek w całości.

Tylickie Wzgórze to kameralny ośrodek z dwoma budynkami. Jednocześnie w jednym budynku może przebywać około 8-9 rodzin. Położony na rozległym, zielonym terenie, na obrzeżach Tylicza w otoczeniu łąk, lasu i pagórków. Bezpośrednio z naszego domu można wyjść na spacer w odosobnieniu ścieżką za domem w dalekie nieznane.

Na szczęście, mieszkańcy Tylicza są wzorowo zdyscyplinowani. Do tej pory nie zanotowano u nas żadnego przypadku koronawirusa. W centrum Tylicza, mamy kilka sklepików, punkt apteczny, bank, pocztę, kościół, w których przestrzegane są wszelkie obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Do zeszłego roku funkcjonowaliśmy w jednym, mniejszym budynku z jadalnią około 40m2 , salką zabaw 10m2 i pokojem gier ok 7m2.

W nowym pensjonacie oddajemy o wiele większą przestrzeń do dyspozycji dla naszych gości. Pokoje są znacznie większe, każdy ma balkon, a korytarze szersze. Jadalnia ma ok 200m2. Jeśli zajdzie taka potrzeba, każda z rodzin może mieć swój, osobny stolik. Bezpośrednio z jadalni wychodzimy na ogromny taras (ok 250m2) z kojącym widokiem na góry porośnięte łąkami i lasem.

Kącik zabaw dla dzieci przy jadalni to przestrzeń ok 15m2 . Mamy też pokój zabaw, który zajmuje ok 100m2.

Oba budynki w prawdzie położone są obok siebie, jednak każdy ma swój przestronny parking i ścieżkę wiodącą do niego. Wokół budynków dysponujemy prawie hektarem zielonego terenu.

Tu na pewno każda z rodzin będzie mogła znaleźć swoje miejsce na rozłożenie się wygodnie na leżaku i wdychanie do woli otrzymanej wreszcie wolności.

W obiekcie, dysponujemy basenem wielkości 3,5m na 10m i głębokości 1,1m,. Basen posiada profesjonalną filtracje, jego woda dogrzewana jest solarami.  Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba ze względu na bezpieczeństwo Waszych dzieci, ograniczymy lub zupełnie zamkniemy do niego dostęp.

Nie martwcie się tym zbytnio. Mamy alternatywy w zamian. Czy w tym trudnym czasie nie chodzi o rodzinne wyjście z domu? O promienie słońca, o ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknych widoków? Na dużej przestrzeni, mamy wiele innych propozycji, które śmiało na czas pandemii zastąpią basen.

To bardzo sympatyczne rodziny, wszystkie szukające możliwości spokojnego spędzenia czasu z dziećmi, z dala od zgiełku miasta i pędu dnia codziennego (teraz ten pęd zamienił się pewnie na udrękę związaną z potrzebą izolacji i nauką w domu).

Od lat przyjmujemy wyłącznie rodziny z dziećmi. Rodzice, to na szczęście bardzo świadomy klient. Niejednokrotnie zdarzyło nam się przyjmować rezygnację z rezerwacji z powodu choroby malucha.

Dlatego jesteśmy spokojni, że żaden rodzic nie zaryzykuje i nie wyjedzie z rodziną na wakacje podejrzewając u siebie chorobę. U nas, wśród innych rodzin z dziećmi będziecie bezpieczni.

Bezpieczny hotel - Bezpieczny Gość
#BezpiecznePowroty
Tylickie Wzgórze
KODEKS dobrych praktyk

W czasie wypoczynku wakacyjnego, jeśli zajdzie taka potrzeba zastosujemy się do wszystkich rekomendowanych wytycznych dla hoteli/obiektów/pensjonatów 

Dodatkowo  będziemy przestrzegać najwyższe standardy higieny w środku i na zewnątrz naszych domów.

Nikt nie lubi zasad, często przekornie mówimy, że są po to aby je łamać. Jednak jeśli w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie naszych najbliższych to jest nam łatwiej je znosić z pokorą :).  To przystosowanie do działania w nowej rzeczywistości nie będzie łatwe, jednak dbałość o bezpieczeństwo naszych Gości to priorytet i wyższa konieczność. Liczymy jednak na Wasze zrozumienie.

Kodeks Dobrych praktyk Tylickie Wzgórze - w kontekście epidemii koronawirusa

Aby zapewnić Wam jak najbezpieczniejszy pobyt, w tej chwili tworzymy  i jeśli wyniknie taka potrzeba wdrożymy "nasz nowy ład hotelowy" -  kodeks dobrych praktyk. Będą to wytyczne, które poprawią Wasze bezpieczeństwo, nasze oraz naszych pracowników w czasie wakacji w dobie pandemii.

Kodeks dobrych praktyk w całości zobacz tutaj

Ten dokument podzieliliśmy na trzy części:

– w pierwszej zebraliśmy „procedury zapobiegawcze” np. poprosimy wszystkich gości o złożenie oświadczenia  dotyczącego stanu zdrowia, w czasie pobytu będziemy mierzyć wszystkim temperaturę,

- druga część dotyczy zapewnienia bezpieczeństwa (w kontekście pandemii koronawirusa) w zachowaniu gości i personelu. Tutaj opisaliśmy jak będziemy serwować posiłki tak aby nikt zbytnio się nie zbliżał do siebie (np. podzielimy posiłki na kilka pór). Przedstawimy reguły odkażania pokoi i wspólnych pomieszczeń  oraz zasady poruszania się po naszym terenie. W naszym obiekcie nie będzie przebywał nikt nie zakwaterowany albo pracujący u nas. Wprowadzimy zakaz odwiedzin osób z zewnątrz, takich które nie zostały zakwaterowane w obiekcie.

Dzięki dużej przestrzeni Tylickiego Wzgórza w środku i na zewnątrz, możemy nawet wydzielić strefy bezpieczne dla każdej rodziny.

- ostania część związana jest z procedurami na wypadek wykrycia korona wirusa w naszym obiekcie.

Jesteśmy przygotowani

Od początku epidemii koronawirusa konsultujemy na bieżąco wymogi i najlepsze środki ochrony osobistej ze specjalistami z Fair Play Medical Solutions. Firma ta zajmuje się zaopatrzeniem w profesjonalny, atestowany i sprawdzony sprzęt ochrony osobistej.

Bezpieczny hotel - bezpieczny gość -kodeks dobrych praktyk

Dzięki dużej, przestronnej jadalni możemy zaplanować rozstawienie stolików tak, aby zachować bezpieczne odległości. Możemy też wyznaczyć pory jedzenia dla poszczególnych rodzin tak, aby w jadalni jednorazowo nie było zbyt dużej ilości osób. Przy pogodzie możemy też wykorzystać ogromny taras przy jadalni. Zamiast bufetu, możemy serwować posiłki do stolika.

Chcielibyśmy, żeby wypoczynek u nas był jak najbardziej atrakcyjny. To właśnie organizacja czasu z rodziną, wspólna zabawa sprawiają, że wypoczynek z dzieckiem jest łatwiejszy i pełniejszy.

Czy jednak nasze pomysły będą mogły być realizowane jak to było do tej pory? Między innymi ognisko integracyjne, spotkanie z Panią Niteczką, wykonywanie drewnianej zabawki? Wspólne wyjście na farmę i karmienie zwierząt, wyprawa szlakiem źródełek mineralnych?

Nie wiemy. Dlatego wciąż myślimy o tym, co zrobić alby nie rezygnować z wspólnej zabawy, jednocześnie zapewniając Wam komfort przestrzeni i bezpiecznych odległości.

Najtrudniejsze jest to, że nie mamy wytycznych jak taki wypoczynek ma wyglądać. Zakładamy najmniej optymistyczne wersje mając nadzieję, że do nich niedojdzie :)

Nasze plany animacyjne wciąż ewoluują. W tym sezonie wakacyjnym stawiamy na zabawę w przestrzeni zielonej, gdzie każdy znajdzie miejsce na wykonie swojego dzieła np. z Panią Niteczką czy tworząc drewnianą zabawkę. Jeśli zajdzie taka potrzeba wydzielimy miejsce wspólnej zabawy, ale z zachowaniem odległości rodziny od rodziny. W wakacje 2020 zaproponujemy Wam spędzanie czasu razem, ale jakby osobno.

Jeśli będziecie chcieli, nauczymy Was jak uszyć piękną maseczkę, jak samodzielnie zrobić płyn do dezynfekcji. Albo pójdziemy w zupełnie innym kierunku tak, żeby choć na chwile zapomnieć o tym co się wydarzyło. Na szczęście mamy na to przygotowaną przestrzeń. Będzie więcej zabaw na świeżym powietrzu a w razie niepogody, wejdziemy do środka i tam również każdemu przydzielimy bezpieczny kącik.

Mimo wielu obaw jakie pewnie i Was męczą, staramy się, mobilizować wszystkie siły i przygotowywać się na Wasz przyjazd. Sprzątamy teren. Naprawiamy ubytki zimowe, przeprowadzamy drobne remonty wokół. :) Odświeżamy pokoje agroturystyki, aby nie odbiegały standardem od pokoi nowego pensjonatu.

Doposażamy pomieszczenia w nowym pensjonacie. Pamiętacie czekaliśmy na lustra - już są! Przygotowujemy taras przed jadalnią, tak aby zwiększyć dla Was przestrzeń do wygodnego wypoczynku. Wykładamy kostką parking pensjonatu. Kończymy ogrodzenie.

Wiele prac wykonujemy sami, trochę pomagają nam nasi chłopcy …

Plany inwestycyjne były dużo większe, jednak musimy tak gospodarować rodzinnym i firmowym budżetem, aby w razie przedłużania się pandemii mieć z czego utrzymać rodzinę  :).

To te najczęściej pojawiające się pytania…

Od siebie dodam jeszcze jedno, ostatnie pytanie, które pewnie wszystkich nas nurtuje..

 

Kiedy ten dziwny, inny, trudny czas pandemii koronawirusa się skończy i wrócimy do normalności? 

To pytanie na razie musi zostać bez odpowiedzi. Na to pytanie chyba jeszcze nikt nie ma rozwiązania albo tylko nieliczni, Ci do których ja niestety nie mam dostępu.

Jeśli znasz odpowiedź zadzwoń do nas i podziel się nią!

Jeśli Ciebie w związku z wyjazdem rodzinnym na wakacje w czasie koronawirusa, nurtuje coś innego zadzwoń.

Mamy duuuużo czasu, aby układać plan działania w tym nienormalnym czasie!

Nikt nie ma wątpliwości, że wakacje z dziećmi 2020 będą inne niż poprzednie.

Koronawirus mocno wpłynął na naszą codzienność, co nawet bez nakazów i ograniczeń zmieni nasze wybory podróżnicze. Większość rodziców z dziećmi z obawy przed zarażeniem, blokadą granic albo potrzebą odbycia kwarantanny po powrocie, nie wybierze się do Włoch, Hiszpanii czy Turcji. Nawet w Polsce perspektywa zatłoczonych miejsc odpadnie.

Dla rodziny z dzieckiem pożądane będą miejsca kameralne, ale z dużą wolną od ludzi przestrzenią. W tej sytuacji niskie góry to najlepszy wybór.

 

Pewnie każdy z Was ma już dość izolacji, braku słońca i ruchu… Każdy marzy o tym, aby wyjść z domu i czuć się bezpiecznym w otoczeniu innych, żeby nie trzeba było rozglądać się nerwowo czy przypadkiem nie ma kogoś kaszlącego w pobliżu. Z niecierpliwością, pewnie nie jeden z Was wygląda momentu, kiedy nasze pociechy wreszcie wrócą do szkoły, a z nas spadnie obowiązek przerabiania dawno zapomnianego materiału szkolnego.

O tym jak nasza rodzina (z trójką szkolniaków, w tym jednym ósmoklasistą) radzi sobie w tym trudnym czasie przeczytaj tutaj 

 

Tylickie Wzgórze – Kodeks Dobrych Praktyk.

Przygotowaliśmy strategię działania, aby stworzyć bezpieczny wypoczynek z dziećmi w dobie koronawirusa. Możecie o tym przeczytać tutaj: Tylickie Wzgórze Kodeks Dobrych Praktyk.

Życzymy Wam zdrowia i cierpliwości, mamy nadzieję do zobaczenia już wkrótce.