Zostań w domu

Korzystaj z czasu razem!

Szara, „koronawirusowa” codzienność.

Jestem ciekawa jak dajecie sobie radę z izolacją. Co w tym trudnym czasie pandemii korona wirusa jest dla Was najtrudniejsze. Pewnie dla każdego to coś innego.

Jedni z Was mieszkają w bloku bez ogródka.. Inni pracują na pierwszej linii frontu, jako lekarze i pielęgniarki obawiając się o zdrowie i życie.. A jeszcze inni zostali bez pracy z wielkim zmartwieniem o byt rodziny.

Podejrzewam, że tak jak ja przeszliście już wszelkie możliwe stany psychiczne: od panicznego strachu o rodzinę, poprzez nerwy związane z nauką dzieci w domu i izolacją – zamknięciem na tyle dni. Aż do apatii: co ma być to będzie.

A może z Wami jest inaczej?

U nas bywa różnie, jednak wierzymy, że już nie długo przyjdzie lepszy czas…

Jak rodzina z dziećmi radzi sobie każdego dnia?

 

Co robimy żeby nie zwariować?

 

Nauczycielka od wszystkiego – potrzebna od zaraz!

W tygodniu nasz dom zamienia się w szkołę. Mamy trzech synów. Piotruś jest w 4 klasie i nie jest jeszcze samodzielny.. Michał ma 13 lat i w zasadzie pracuje sam, oprócz tych momentów kiedy rodziców nie ma w pobliżu, za to jest TV a w nim świetne programy zwykle nie edukacyjne, ale w zupełności odciągające od nauki. I Kuba nasza najstarsza latorośl. Ma 15 lat i przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty.. Jest z tym związane dużo strasów i obaw..

Walka o komputer, konieczność zainstalowania i nauczenia się obsługi tysięcy komunikatorów i platform do odbierania i wysyłania zadań domowych (dla każdego przedmiotu i każdego dziecka i przedmiotu inne), to była nasza szara bardzo nerwowa codzienność jeszcze do niedawna. Codzienność z pandemią koronawirusa w tle przerosła chyba nas wszystkich.

Teraz kiedy opanowaliśmy większość multimediów, idzie trochę łatwiej. Ja od nowa uczę się historii, uczestniczę w produkcji plakatów, projektów i już sama nie wiem w czym jeszcze.. wszystko mnoży się razy trzy sztuki nastolatków :) Ale dajemy radę z myślą byle do.. 26 kwietnia.. teraz do 24 maja.. a ostatecznie pewnie skończy się na 27 czerwca :)

 

Gotowanie z dziećmi może być bardzo kreatywne!

Takie wspólne gotowanie ma bardzo dużo plusów. Michał stał się specjalistą od pieczenia chleba i wyrabiania ciasta na pyszną pizze.. Piotrek robi najlepszy sos czosnkowy na świecie, a Kuba smaży kotlety, robi surówki i.. zarządza kto myje po obiedzie. Chłopcy razem sami komponują zdrowe musli, smażą naleśniki i pieką jagodzianki ;)

Razem też, robimy super pachnący czosnkiem makaron ze szpinakiem.

 

I wszytko byłoby świetnie, gdyby nie to, że czasem z tego wspólnego gotowania wybucha nieziemska awantura bo ten, tego dotknął mąką a tamten kapną na tego wodą.. Bo ten woli smażyć, ale nie chce obierać.. A w ogóle to jest bardzo niesprawiedliwe, kiedy talerze same nie wejdą do zmywarki!

Też tak macie?  :)

 

Bezludna przestrzeń Beskidu Sądeckiego tuż za progiem naszego domu.

Popołudnia i weekendy staramy się trochę bywać wszyscy razem, wędrujemy, remontujemy, pielęgnujemy nasze krzaczki,  gotujemy.. Koronawirus duuużo zmienił, również na plus, w naszych codziennych zwyczajach.

 

Bezpieczny, rozległy teren wokół domu.

Na szczęście mieszkamy w otoczeniu rozległych łąk i pagórków. Mieszkamy w górach, ze względu na górski klimat wokół nas jest jeszcze mało zieleni. Ale kiedy zrobi się cieplej…..

Nie mogę się doczekać tych widoków zielonej przestrzeni wokół. Mam nadzieję, że kiedy i u nas wiosna zagości na stałe, koronawirus odejdzie w nieznane, będziemy mogli Was do nas wreszcie zaprosić i podzielić się tą beskidzką naturą… 

 

 

Bobry naszymi, bliskimi sąsiadami.

Zupełnie przez przypadek, podczas jednego z rodzinnych spacerów, odkryliśmy miejsce żerowania bobrów. Samych bobrów nie spotkaliśmy, ale mogliśmy podziwiać efekty ich pracy. I to tylko 500m od nas. Gdyby nie te ograniczenia związane z koronawirusem, pewnie byśmy tam nigdy nie dotarli. 

 

Ognisko w salonie?

Dla nas, najgorszy był okres kiedy nie mogliśmy pójść do lasu..

Kiedy byliśmy całkowicie zamknięci, po tym jak co tydzień przyzwyczailiśmy się do palenia z Wami ogniska integracyjnego, tęskniąc.. upiekliśmy kiełbasę.. W kominku.. Oczywiście było potem baardzo dużo sprzątania, ale było pysznie i choć na chwilę zapomnieliśmy o tym, co za drzwiami.

 

Jak najszybciej uszyć maseczkę?

Był też czas na szycie maseczek.. Może nam nie wychodziło tak prosto, i nie tak estetycznie jak robi to pewnie wielu z Was, ale.. Znaleźliśmy swój sposób na to jak najszybciej zrobić maseczkę.. Efekty zobaczcie sami!

 

Na koniec inwestycyjnie.

Nasze plany inwestycyjne były zupełnie inne, jednak musimy gospodarować rodzinnym i firmowym budżetem tak , aby w razie przedłużania się pandemii koronawirusa mieć z czego utrzymać rodzinę  :).

 

Mimo wielkich obaw, szykujemy się na Wasz wakacyjny przyjazd.

Między innymi, przeprowadzamy drobne remonty wokół placu zabaw i basenu. Odświeżamy pokoje budynku agroturystyki, doposażamy pomieszczenia w nowym pensjonacie. Przygotowujemy taras przed jadalnią, tak aby zwiększyć dla Was przestrzeń do bezpiecznego wypoczynku. Układamy kostkę na parking pensjonatu. Kończymy ogrodzenie.

 

Wiele prac wykonujemy sami, trochę pomagają nam nasi chłopcy, część prac z zachowaniem wszelkiej ostrożności wykonują profesjonalne firmy…Mamy nadzieję, że efekty będziecie już nie długo mogli oglądać sami. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy wędrować z Wami górskimi bezdrożami..

Zapraszamy!!!

 

Tylickie Wzgórze – Kodeks Dobrych Praktyk.

Ponieważ nie mamy jeszcze, żadnych wytycznych sami przygotowaliśmy strategię działania, aby stworzyć bezpieczny wypoczynek z dziećmi w dobie koronawirusa. Możecie o tym przeczytać tutaj: Tylickie Wzgórze Kodeks Dobrych Praktyk.

Bezpieczny hotel - bezpieczny gość -kodeks dobrych praktyk

 

Największe obawy przed rezerwacją wakacji z dziećmi.

Zobaczcie jakie pytania zadali nam rodzice, którzy zdecydowali się mimo wszystko zarezerwować wakacyjny pobyt u nas. Przeczytajcie pytania i nasze odpowiedzi, może to Was trochę uspokoi? Zaglądnijcie tutaj.

 

Życzymy Wam dużo zdrowia i cierpliwości do tej koronawirusowej, niecodziennej sytuacji!