MasterSki centrum narciarskie dla rodzin z dziećmi w Tyliczu

Dzisiaj o MasterSki:

MasterSki mamy na przeciw naszego domu (do pokonania ok 750m, na piechotę, autem albo bezpłatnym busem odjeżdżającym z naszego parkingu).

 

 

MasterSki położenie.

MasterSki – to nowoczesne centrum narciarskie powstałe w 2012 roku. Dedykowane głównie rodzinom z dziećmi. Kompleks narciarski położony jest na północnych stokach Tylicza, na wysokości 680m n.p.m.

Ze szczytu, z kolei krzesełkowej rozpościera się niesamowity widok na cały Tylicz i okoliczne góry (widać też nasz dom :), zazwyczaj o tej porze roku cudownie przykryte białym puchem.

 

MasterSki infrastruktura.

Przy wyciągu znajduje się bezpłatny, przestronny (1,5ha/ około 700 aut), utwardzony parking, położony na płaskim terenie co jest ogromnym atutem, jeśli nie posiadasz łańcuchów na koła.

Aby dostać się na stok trzeba pokonać kilka schodków (metalowych, antypoślizgowych, zabezpieczonych poręczą). To świetna rozgrzewka przed nartami, o której zazwyczaj nikt nie pamięta a jest gwarantem braku kontuzji w czasie zjazdów.

Infrastruktura wyciągu jest bardzo dobrze zorganizowana. Ergonomiczne usytuowanie obiektów na stoku pozwala na łatwe korzystanie z wyciągu.

Zaraz przy wejściu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz przechowalnia nart. Nie musisz za każdym razem przenosić nart, możesz bezpłatnie zostawić je w przechowalni.

Obok wypożyczalni można również zapisać maluchy na lekcje jazdy na nartach.

W tym samym budynku są jeszcze kasy gdzie kupisz karnety i karczma. Po prawej stronie od wejścia są bramki do wyciągów.

Tutaj nikt się nie zgubi.

 

MasterSki wyciągi i trasy.

Stacja dysponuje nowoczesną 4 os. koleją krzesełkową oraz trzema wyciągami orczykowymi. Jeden z nich to krótki orczyk szkoleniowy, usytuowany przy oślej łączce.

Nowością na stacji będzie w tym roku taśma. To rodzaj wyciągu nie tylko dla najmniejszych narciarzy. Taśma służy tym, dla których sztuka jazdy na orczyku czy krześle jest jeszcze czarną magią :)

Największym atutem tego kompleksu są szerokie, a co za tym idzie bardzo bezpieczne trasy, dające poczucie bezpieczeństwa nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom, którym czasami trudno jest nadążyć za swoimi małymi torpedami! Właściwie niezależnie gdzie się znajdziesz możesz przy okazji podziwiać cudowną zimę tylicką.

Łączna długość tras i nartostrad stacji narciarskiej Masterski to ponad 7 km. Wszystkie trasy zajmują powierzchnię ok. 20ha.

Stok podzielony jest na kilka tras.

Po lewej stronie wyciągu MasterSki trasy (nr 3 – 500m i nr 4 – 700m) są bardziej łagodne, przygotowane z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Każdy uczeń, nie tylko pod okiem instruktora może tu bezpiecznie rozkoszować się urokami białego szaleństwa.

Po tej stronie znajduje się jeszcze trasa numer 6 -900m, z węższym odcinkiem prowadzącym przez las dla trochę bardziej zaawansowanych narciarzy.

Obok przebiega rodzinna trasa nr 7, to najdłuższa nartostrada w Tyliczu ok 1350m. Na początku prowadzi przez czarodziejski las, z bezpiecznym przejazdem między drzewami, żeby za chwilę rozszerzając się łagodnie płynąć ku dołowi stacji.

 

Po lewej stronie stoku mamy jeszcze wyciąg szkoleniowy oraz taśmę (trasa nr 5) (150m) dla najmniej doświadczonych narciarzy.

Trasy szkoleniowe znajdują się tuż przy tarasie widokowym karczmy (obok wypożyczalni), skąd rodzice mogą obserwować postępy swoich pociech, popijając ciepłą herbatkę ;).

Poniżej zlokalizowane jest również dośnieżane i oświetlone  poletko na zimowe harce dla tych dzieci, którzy nie jeżdżą jeszcze na nartach albo chcą w przerwie nauki pojeździć na sankach i ślizgach. A tam 2 godziny zorganizowanych zabaw z animatorem, na świeżym powietrzu bez nart (rzeźby lodowe i wiele niespodzianek).

Prawa strona wyciągu MasterSki jest dla bardziej zaawansowanych narciarzy.

Główna, 700m szeroka trasa (nr 1 i 2) o równomiernym nachyleniu dedykowana jest bardziej wymagającym, sprzyja szybszej jeździe i jeździe „na krawędzi”. Mimo swojego nachylenia to nadal rodzinna trasa, dostosowana tak, żeby każdy narciarz czuł się tu bezpiecznie.

Po tej stronie mamy jeszcze trasę nr 8, to kolejna nartostrada o długości 1200m.

A obok FunPark trasa nr 9 to 400m super zjazdu nie tylko dla dzieci, z zakrętami dodatkowo przez tunel.

Po tej stronie stoku, przy trasie nr 10 rozstawiane są tyczki dla tych, którzy lubią większe wyzwania.

 

MasterSki rywalizacja, świetna zabawa dla każdego – zawody co czwartek.

Dodatkowo, w każdy czwartek dla całych rodzin organizowane są zawody narciarskie.

Organizatorzy w czasie przejazdu slalomem zapewniają każdemu zawodnikowi profesjonalny pomiar czasu a na koniec nagrody i medale. To super rywalizacja nie tylko dla dzieci!

Wszystko w jednym miejscu – super wyposażona wypożyczalnia i przechowalnia nart!

Ubierz dziecku kurtkę, spodnie narciarskie, rękawiczki i czapkę. Resztę (sprzęt narciarski) dostaniesz już w Tyliczu!

Przy wyciągu funkcjonuje nowoczesna, znakomicie wyposażona wypożyczalnia sprzętu zimowego (narty, deski, buty, kije i kaski – gogle jeśli potrzebujesz musisz mieć swoje).

Nie musisz się martwić, że kupisz narty, a dziecko nie będzie chciało jeździć, albo zaraz wyrośnie i pieniądze wyrzucisz w błoto. Jeśli nie jeździsz na nartach regularnie, potrzebujesz sprzęt tylko raz w roku na ferie, wypożycz go w wypożyczalni w Tyliczu.

Jeśli jednak jeździsz często zakup przynajmniej kask i buty.

Wybierz kask z regulacją wtedy wystarczy na dłużej a buty, zawsze można wymienić na większe w sklepach ze sprzętem narciarskim nowym lub używanym. Możesz to zrobić już nawet po przyjeździe do Tylicza albo internetowo choćby w internetowym i stacjonarnym sklepie TrojanSport: (trojansport.pl w Bereście 17km od Tylicza.

 

MasterSki nauka. W czasie ferii w górach nauka jazdy na nartach możliwa nie tylko dla dzieci.

Możesz tu również skorzystać ze szkoły narciarskiej MasterSki dla dzieci i dorosłych – indywidualne, godzinne lekcje jazdy narciarskiej lub snowboardowej.

Albo zapisać dziecko do przedszkola MiniMaster – kurs jazdy na nartach dla dzieci od 4 roku życia wzwyż. Nauka przebiega w małych grupach pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dzieci podzielone są nie tylko pod względem wieku, ale przede wszystkim pod względem umiejętności od początkujących do bardziej zaawansowanych. Spotkania codziennie rozpoczyna porządna rozgrzewka. W trakcie zajęć jest przerwa na przekąskę, rozgrzanie zmarzniętych rączek i skorzystanie z toalety.

Taki kurs zazwyczaj trwa około 3h dziennie przez 5 dni w tygodniu -od poniedziałku do piątku, kończy się zawodami, wręczeniem dyplomów i medali.

W czasie lekcji z instruktorem wyjazd na górę zapewniony jest bez kolejki ( na wyciąg orczykowy, taśmę i wyciąg babyski); Co sprawia że czas lekcji jest dobrze wykorzystany.

W czasie kiedy dziecko doskonali swoje umiejętności w przedszkolu albo szkółce, rodzic ma chwilę dla siebie i może sam szusować na stoku, albo odpoczywać w karczmie :). 

MasterSki pyszne, nie tylko regionalne jedzonko.

Regionalne jedzenie w karczmie jest bardzo smaczne, w większości gotowane na miejscu.  Tutaj przygotowano specjalne menu ze smakołykami dla dzieci. Dodatkowo z tarasu karczmy rozpościera się widok na stok.

 

Super atrakcją jest organizowane, w każdą środę ognisko.  Wieczorną zabawę umila kapela góralska!

 

MasterSki oświetlenie.

Na stacji MASTER-SKI zainstalowano doskonałe, nowoczesne oświetlenie, pozwala to na bezpieczną jazdę do późnego wieczora.

 

MasterSki naśnieżanie. Tutaj śniegu nigdy nie zabraknie.

Stok jest sztucznie naśnieżany. W ubiegłym roku było 9 armatek. W tym roku, stacja powiększyła tą liczbę do 17.

 

Dzięki zaawansowanej technologi stok może być śnieżony już przy minus 3 stopniach. Oznacza to, w przypadku braku wielkich mrozów stok i tak będzie dobrze przygotowany. Wyciąg rusza już pod koniec listopada, kiedy w koło jeszcze nie ma śniegu. To niesamowite uczucie oglądać świat podzielony na krainę śniegu i krainę jesieni!

 

Dzięki nocnej pracy dwóch ratraków, trasy Masterski są codziennie, profesjonalnie ratrakowane. Kiedy potrzebne jest intensywnie śnieżenie albo w czasie gęstych opadów śniegu ratrak wjeżdża na stok nawet w ciągu dnia. Dzięki temu na wyciągu nie ma muld ani lodu. Trasy są gładkie, dobrze ubite a przez to bardziej bezpieczne.

 

Gotowi na wielką narciarską przygodę? MasterSki zaprasza!

www.masterski.pl

Szczegółowy opis pozostałych wyciągów w Tyliczu:

Stacja Narciarska Tylicz-ski – tutaj

Wyciąg Tomek-ski – tutaj