Tylicz Krynica Zdrój

Trasy rowerowe i wypożyczalnie rowerów

Tylicz, Krynica-Zdrój i jej okolice to świetne miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Szlaki wytyczone i te ścieżkami górskimi zadowolą zarówno amatorów jak i zawodowych rowerzystów. Nie bez powodu okolice Krynicy i sama miejscowość znalazły się na trasie wyścigu Tour de Pologne. Podczas rodzinnej wycieczki rowerowej w naszych okolicach można podziwiać przyrodę, oglądać zabytki jednocześnie ciesząc się ciszą i pełnym odprężeniem.

Dla bardziej wytrwałych, mamy też propozycje krótkich wypraw i  ścieżek dla najmłodszych dzieci, choćby w Parku Zdrojowym w Tyliczu (kilka alejek do stawiania pierwszych kroków np na rowerze biegowym). Drogi polne wokół Tylicza, ta biegnąca za naszym domem szczególnie, nadają się do spacerowych wycieczek nawet z najmłodszym dzieckiem, bez wielkich wzniesień i długich odcinków. W obrębie domu przygotowaliśmy pomieszczenie na rowery gdzie Twój rower będzie bezpieczny przez cały pobyt.

Dla tych bez rowerów proponujemy korzystanie z oferty wypożyczalni rowerów.

Wypożyczalnie rowerów

na ternie Tylicza Krynicy Zdrój i okolic:

KrynicaSport.pl – Jerzy Karakuła

Rowery marki Wheeler w różnych rozmiarach (women, men, junior, baby) z pełnym wyposażeniem tj. kamizelki, kaski, opaski odblaskowe, foteliki dla najmłodszych pociech, itp.
tel. +48 512 121 500

PUH DJ BIKE – Dominik Jazic

ul. Źródlana 33
tel. +48 606 408 224
Wypożyczalnia, serwis, sprzedaż, części, akcesoria, odżywki
http://www.senseofsport.pl
email: info@senseofsport.pl

Active Project – Krzysztof Janur

Rowery marki Merida
tel. +48 501 599 736
e-mail: yanoor@pro.onet.pl

Sportowe Wzgórze Krystian Dudzik

ul. Słotwińska 5
33-380 Krynica-Zdrój
tel. + 48 500 821 606
email: k.dudzik@onet.eu

Wypożyczalnia rowerów

ul. Piękna 4 (pensjonat „Urocza”)
tel. +48 18 471 54 44

Dom rowerowy

Który oferuje:

 • Serwis
 • Przeglądy
 • Doradztwo treningowe
 • Wycieczki z instruktorem

33-380 Krynica-Zdrój
ul. Piłsudskiego 66
tel. 606 782 670

Trasy rowerowe

 • Krynica Deptak- Czarny Potok Gondola 6km (asfalt przechodzi w drogę leśną)- Jaworzyna 10km-Runek 13,5km- Bacówka nad Wierchomlą 15,5km- Szczawnik 21km- Krynica (przez Muszynę 35km- Jastrzębik Trudna i zróżnicowana trasa prezentująca rowerzystom  wszystkie walory szlaków górskich Beskidu Sądeckiego. 37km 3h 
 • Jaworzyna Krynicka – Złockie – Szczawnik – Żegiestów – Żegiestów Zdrój – Andrzejówka – Milik – Muszyna – Powroźnik – Krynica  Trasa dostępna jest dla rowerzystów średnio zaawansowanych w jeździe po górach, ci bardziej ambitni mogą dotrzeć na szczyt Jaworzyny na rowerach wg opisu trasy 1 muszą doliczyć jednak ok. 8 km pod górę i dość duży wysiłek. 38,9 km 6-8h
 • Krynica – Jakubik – Kopciowa – Krynica – Krótka, dość łatwa trasa dla początkujących rowerzystów górskich, pozwalająca zapoznać się ze specyfiką jazdy w górach (odcinki strome i bez asfaltu); dla zaawansowanych dobra na rozgrzewkę. 11,7km, ok 1,5h
 • Krynica Deptak- Krynica Dolna- Powroźnik 8km (skręt w lewo)- Tylicz 14km (skręt w lewo)- Roma-ul. Pułaskiego- Deptak 21 km 1,5h
 • Krynica – Tylicz – Wojkowa – Dubne – Leluchów – Muszyna – Powroźnik – Krynica – Umiarkowanie trudna trasa przede wszystkim ze względu na swą długość prowadząca głównie drogami asfaltowymi, tylko ok. 3 km to wspinaczka i zjazd leśnymi drogami gruntowymi.  46,3 km 6-8h 
 • Deptak- Powroźnik- Muszyna 11km (skręt w prawo pod zamkiem)- Złockie 12,5km (skręt w prawo)- Mofeta 16km- Jastrzębik 20km (skręt w lewo za mostem)- Deptak 28km 2h 
 • Deptak- ul. Halna (w prawo)- Krzyżowa 4km- Przełęcz Krzyżowa- Jaworzynka 9km- Jakubik 15km (w prawo wjazd na asfalt i zjazd)- ul. Pułaskiego 17km (w lewo)- powyżej Kopca Pułaskiego 18km ( w prawo płytami)- góra Parkowa 19km- Deptak 20km 2h 
 • Deptak- Krynica Dolna 5km (skręt w lewo na Szczawiczne)- wjazd do lasu 6km- koniec lasu 8km (skręt w prawo)- skrzyżowanie z niebieskim szlakiem 9km (skręt w lewo)- Góra Parkowa 11km- Deptak 12km 1h
 • Krynica – Jakubik – Mochnaczka Niżna – Tylicz – Powroźnik – Krynica – Średnio trudna trasa prowadząca w większości mało ruchliwymi drogami przez malownicze wioski w okolicach Krynicy. 25,2 km 3h

Polecamy również trasy rowerowe opracowane i opisane przez Pana Marka Ryglewicza w przewodniku „Krynica-Zdrój i Muszyna – 25 wycieczek rowerowych” oto przykłady:

Szlaki rowerowe Tylicz Krynica Zachodni Beskid

Szlaki rowerowe pasmo Jaworzyny Krynickiej

Szlaki rowerowe okolice Krynicy

Cały przewodnik do nabycia na stronie www.wydawnictwo-koliber.pl

Karpacki Szlak Rowerowy w Małopolsce to projekt realizowany przez Sądecką Organizację Turystyczną. Projekt ten ma na celu wykreowanie markowego produktu turystycznego regionu oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w ochronę dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Karpacki Szlak Rowerowy wraz we szlakami łącznikowymi w Małopolsce ma długość ok. 800 km.

 „KARPACKI SZLAK ROWEROWY – SZLAK GŁÓWNY”

Wykonany jest na trasie historycznego szlaku handlowego z południa Europy do Wieliczki i Krakowa (z pewnymi modyfikacjami wynikającymi ze specyfiki turystyki rowerowej oraz zmian przebiegu obecnie istniejących dróg).

Szlak na tym odcinku przebiega od Leluchowa na granicy polsko-słowackiej (Most Wyszehradzki), przez miejscowości o znanych walorach turystycznych i posiadających dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną tj. przez: Muszynę, Piwniczną-Zdrój, Rytro, Stary Sącz i Nowy Sącz, Rożnów, Tropie, Iwkową, Lipnicę Murowaną, Niegowić, Biskupice do Wieliczki i Krakowa.

Długość szlaku około 175 km.

Zgodnie z ideą swoistego „uaktywnienia” bogactwa i walorów historycznych, kulturowych, krajobrazowych i tradycji regionalnych, projekt zakłada utworzenie szlaków rowerowych przebiegających równoległe i prostopadle do głównego Karpackiego Szlaku Rowerowego (sieć przebiegu szlaku – przedstawiono na mapie województwa małopolskiego). Będą to następujące szlaki:

„SĄDECKI SZLAK ROWEROWY”

Trasa szlaku prowadzi od: Muszynki /przejście graniczne/ – Tylicz – Polany – Kamianna – Uhryń – Łabowa – Maciejowa – Nawojowa – Kamionka Wielka – Nowy Sącz.

Długość szlaku 63 km.

Szlak połączył się w Nowym Sączu z głównym szlakiem Karpackim. Przebiega on przez  tereny Beskidu Sądeckiego. Szlak zaliczany jest do łatwych o różnicy wysokości do 400 m, przebieg drogami asfaltowymi, utwardzonymi i gruntowymi.

„WIELOKULTUROWY SZLAK ROWEROWY”

Szlak przebiega od: Blechnarki (turystyczne przejście graniczne ze Słowacją), a następnie trasą: Hańczowa – Brunary – Florynka – Wawrzka – Grybów – Bobowa – Ciężkowice – Zakliczyn – docelowo do Tarnowa. Dalsza trasa szlaku zostanie wytyczona po uzgodnieniu z powiatem tarnowskim.

Długość szlaku około 120 km

Różnica wysokości w opisanym kierunku 350 m, a w odwrotnym 700 m. Szlak przebiega drogami w zdecydowanej części asfaltowymi, na krótkich odcinkach drogami utwardzonymi i leśnymi.

Szlak łatwy – najtrudniejszy odcinek miedzy Brunarami i Grybowem oraz pod samą przełęczą Wysowską.

„ROWEROWY SZLAK WINNY”

Przebiega na trasie: Bartne – Owczary – Gorlice – Łużna – Staszkówka do Ciężkowic. Szlak ten w przyszłości należy przedłużyć, to jest przeznakować istniejący obecnie odcinek szlaku czerwonego Bartne – Konieczna na szlak w kolorze żółtym jaki został ustalony dla tego szlaku i doprowadzić go do przejścia granicznego w Koniecznej.

Wskazane jest także wykonanie jego odgałęzienia do Biecza. W tym historycznym mieście podjęto próby przypomnienia o wzajemnych powiązaniach z południowymi bratankami, organizując Świętno Wina. Inicjatywę tę można wesprzeć powstającym szlakiem, wzdłuż którego mogą powstawać regionalne winiarnie serwujące jak przed wiekami transportowany szlakiem węgierski trunek, na pewnych odcinkach prowadzącymi starymi traktami kupieckimi, którymi wieziono różne gatunki wina z Węgier do Polski.

Z handlu winem słynął Biecz, Gorlice i Ciężkowice. Natomiast na handel winem z Tokaju duży wpływ wywierał przygraniczny obecnie słowacki a wówczas węgierski Bardejów, który miał na terenie Tokaju ( Węgry) własne winnice i wytwórnie.

Szlak ten mógłby więc w przyszłości zostać przedłużony nie tylko na terenie Polski ale projektem należałoby zainteresować także przygraniczne tereny Słowacji z Bardejowem na czele ale także partnerów z Węgier.

Długość szlaku około 85 km.

Szlak przebiega drogami w zdecydowanej części asfaltowymi na krótkich odcinkach drogami utwardzonymi i leśnymi. Szlak łatwy – najtrudniejszy odcinek między Bartnem a Krzywą i pomiędzy Małastowem a Owczarami.

„ROWEROWY SZLAK HISTORYCZNYM TRAKTEM KRÓLEWSKIM”

Prowadzi na trasie: Czorsztyn – Niedzica – Łysa n/Dunajcem (przejście drogowe ze Słowacją) – Czerwony Klasztor (Słowacja) – Droga Pienińska – przejście turystyczne Szczawnica-Leśnica – Szczawnia – Obidza – Łazy Brzyńskie – Gołkowice – Stary Sącz – Nowy Sącz – Zawada – Mystków – Cieniawa – Ptaszkowa – Grybów – Stróże – Szalowa – Gorlice – Kobylanka – Libusza – Biecz.
Szlak nawiązuje do historycznych miejsc pobytu i przejazdu królów.

Długość szlaku około 130 km.

Szlak przebiega drogami asfaltowymi, na krótkich odcinkach drogami utwardzonymi i leśnymi. Szlak łatwy.

„TRANSGRANICZNY SZLAK ROWEROWY”

Prowadzi trasą: Leluchów (przejście graniczne ze Słowacją) – Dubne – Tylicz – z odgałęzieniem do Krynicy-Zdroju, a potem przez miejscowości: Izby – Brunary – Uście Gorlickie – Gładyszów – Radochna – Długie (z możliwością połączenia ze szlakami województwa podkarpackiego).

Szlak ten jest łatwo dostępny dla naszych południowych sąsiadów, a jego ideą jest przejechanie rowerem wzdłuż różnych pasm górskich. Jego główną zaletą jest to, że na dużych odcinkach prowadzi przez wyludnione, pozbawione ludzi i zabudowań tereny, umożliwia bezpośredni kontakt z przyrodą, nieskażoną cywilizacją a także bezpośrednie obserwacje natury, w tym zwierząt, ptaków i płazów. Są to cenne walory poszukiwane przez turystów ze zurbanizowanych, przemysłowych ośrodków naszego kraju.
Podkreślenie tych walorów można uzyskać poprzez wytyczenie szlaków umożliwiających dalszy przejazd nimi w kierunku Bieszczad.

Długość szlaku 70 km.

Szlak przebiega drogami w zdecydowanej części asfaltowymi na krótkich odcinkach drogami utwardzonymi i żwirowymi. Szlak średnio trudny.

„POGÓRZAŃSKI SZLAK ROWEROWY”

Trasa do uzgodnienia z gminami powiatu tarnowskiego tak, aby trasy szlaku „Winnego” i „Wielokulturowego” połączyć w powiecie tarnowskim do głównego Szlaku Karpackiego.

Długość szlaku około 120 km.

 

Tutaj znajdziesz opis nowych tras rowerowych w Krynicy i okolicy z mapą, informacją o dokładnej długości trasy, przewyższeniach, zdjęcia z trasy. Przyda się też bezpłatna aplikacja nawigująca mapy.cz

Trasy rowerowe i wypożyczalnie rowerów

Wakacje z dziećmi w górach, w Tyliczu u Grzegorza