Gdzie na ferie w górach z dziećmi

Gdzie na ferie w góry z dziećmi?

Zastanawiasz się gdzie pojechać z dzieckiem na ferie w górach?

Chcesz, żeby Twój maluch nauczył się jeździć na nartach albo poprawił swoje umiejętności? Chcesz, żeby dziecko w czasie nauki było bezpieczne, pod dobrą opieką fachowca? Chcesz, żeby miało towarzystwo rówieśników? Jednocześnie Ty też chcesz pojeździć na nartach, ale niekoniecznie na oślej łączce?

A po nartach.. chcesz wrócić do ciepłego, przytulnego pokoju i zjeść domowy obiad?  Chcesz, żeby dziecko (przez chwilę zmęczone na świeżym powietrzu, ale po pysznym posiłku znów gotowe do działania, z nowym, niewyobrażalnym przypływem energii) choć na chwilę zajęło się czymś pożytecznym z rówieśnikami? Nie koniecznie z laptopem albo tabletem (pozornie uspokajającym) na kolanach? Może jakieś twórcze, popołudniowe animacje dla dzieci w pensjonacie?

A może przede wszystkim chcesz odpocząć?

Przydałby się choć jeden wieczór odprężenia przy ognisku, z rozgrzewającym trunkiem i bigosem pachnącym lasem i wędzoną śliwką?

Odpowiedź jest jedna:

Na ferie w górach z dzieckiem wybierz Tylicz.

Dlaczego?

Jest mnóstwo powodów, żeby to właśnie Tylicz stał się miejscem zimowego wypoczynku Twojej rodziny. Położenie Tylicza, w górach Beskidu Sądeckiego oraz świetnie przygotowane zaplecze narciarskie  dają duże możliwości dla wszystkich narciarzy.

Wyciągi w Tyliczu to jeszcze nieodkryty raj dla rodzin z dziećmi. 

Na stokach narciarskich w Tyliczu wszystko można połączyć. Odpoczynek, zabawę i naukę. Różnorodność nachylenia tras narciarskich sprawia, że nauka najmłodszych jest bezpieczna, ale i wytrawny narciarz nie będzie się tu nudził. Profesjonalna opieka instruktorów pozwoli dziecku ucząc się, dobrze się bawić.

Ale po kolei:

W Tyliczu znajdują się dwie stacje narciarskie: Centrum Narciarskie MasterSki, Stacja narciarska Tylicz-Ski

oraz Wyciąg Narciarski Tomek-Ski 

Stacje, dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania działają niezależnie od pogody. Wystarczy kilka stopni poniżej zera i obie stacje są dośnieżane. Naśnieżanie z reguły rusza już w listopadzie. Stanowi dobrą podbudowę pod naturalny śnieg.

Czy naśnieżanie ma znaczenie?

Ogromne!

Zima w Polsce bywa kapryśna jednak z reguły w górach jest temperatura ujemna. Dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania nawet wtedy, kiedy na polach nie ma śniegu, tylickie wyciągi pokrywa biały puch. Dodatkowo, specyficzny mikroklimat Tylicza sprawia, że poranne i wieczorne mgły utrzymują niższą temperaturę przy ziemi a to z kolei powoduje, że śnieg u nas nie topnieje nawet do marca.

Obie stacje narciarskie w Tyliczu dedykowane są rodzinom z dziećmi, przygotowane tak, żeby każdy maluch był tu bezpieczny. Na każdym stoku zainstalowano oświetlenie, wyciągi krzesełkowe, orczyki oraz taśmę dla najmniej doświadczonych narciarzy.

Czy to jest ważne?

Bardzo!

Jeśli jesteś wytrawnym narciarzem jazda krzesełkiem to dla Ciebie frajda i ogromny atut. Siedząc na kanapie, Twoje nogi wypoczywają po intensywnej jeździe. Jeśli jednak jesteś maluchem, z krótkimi nóżkami, który dopiero zaczyna swoją przygodę narciarską to taśma będzie super rozwiązaniem. W prawdzie i tak będziesz musiał nauczyć dziecko jazdy orczykiem, ale przynajmniej na początku jeden strach odpadnie! Na taśmie stoisz, a taśma robi wszystko za Ciebie – wyciąga Cię na górkę. Nie musisz obawiać się, że w połowie góry się wypniesz i wypadniesz z orczyka.

Kolejne plusy naszych Tylickich wyciągów:

Na każdej stacji zostało wyznaczone poletko do jazdy na pontonach, sankach i jabłuszkach.

Ale po co??

A po to, żeby mama z młodszym dzieckiem miała większą swobodę, więcej zimowych atrakcji w zasięgu ręki i więcej możliwości na rodzinnych feriach w górach, do wyboru. Właściciele obu wyciągów przewidzieli, że przedszkolaki szybciej się męczą. Chętnie zrobią przerwę w nauce jazdy na nartach i pobawią się w pobliżu reszty rodziny nadal jeżdżącej.

Jeśli masz dwoje lub troje dzieci i jedno z nich w ogóle nie jeździ na nartach, zamiast siedzieć w pokoju pensjonatu albo szukać śniegu obok, możesz spędzać czas blisko rodziny jeżdżącej na nartach. Tutaj pomyślano właśnie o Tobie i o tym, żeby za wszelką cenę stworzyć bazę dla całej rodziny. Żeby każdy niezależnie od wieku, niezależnie od tego czy jeździ na nartach czy nie, mógł dobrze się bawić.

To nie wszystkie udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Co jeszcze?

Przy każdym stoku funkcjonuje miejsce wewnątrz budynku, gdzie najmłodsze dzieci mogą się zagrzać, pobawić, pomalować kredkami. To ogrzewane miejsca, obok możesz też wypić herbatę i wybrać coś smacznego z menu specjalnie przygotowanego dla dzieci.

Przy obu stacjach funkcjonują przestronne, utwardzone, bezpłatne parkingi.

Oba tylickie wyciągi narciarskie są ulokowane blisko centru od 100m do 2000m. W zasadzie z każdego miejsca w Tyliczu można dostać się do wyciągów na piechotę. Jednak będąc na feriach w Tyliczu z dziećmi, spacer z nimi i nartami na plecach to spora uciążliwość. Dlatego kolejną miła propozycją dla niezmotoryzowanych i nielubiących jazdy samochodem narciarzy jest bus, kursujący bezpłatnie między tylickimi pensjonatami a wyciągami.

Kiedy starszaki z tatą, spragnione jazdy na nartach już od wczesnych godzin porannych pojadą waszym autem na wyciąg, Ty również możesz skorzystać z bezpłatnego busa. Możesz dojechać z młodszym dzieckiem później, np. kiedy temperatura będzie bardziej przyjazna delikatnej skórze malucha.

Przedszkola narciarskie, szkoły snowboardowe, wypożyczalnie, zaplecze gastronomiczne to dodatkowe atuty każdej ze stacji:

Przy wyciągach działają również wypożyczalnie narciarskie gdzie znajdziesz nie tylko sprzęt narciarski, ale i snowboardowy oraz kaski.

Jeśli chcesz się uczyć jeździć na nartach lub na snowbardzie w Tyliczu możesz wybrać dwie opcje:

Lekcje indywidualne – z reguły to wielokrotność 1 godziny, wykupywana pojedynczo lub w pakiecie i tu może uczyć się każdy niezależnie od wieku. Często z tej właśnie opcji korzystają starsze dzieci, dorośli nawet Ci, którzy nigdy w życiu nie mieli nart na nogach. To bardzo popularna opcja.

Druga możliwość to przedszkole narciarskie. Nazwa trochę myli bo sugeruje przedszkolny wiek uczniów. Jednak zajęcia w przedszkolu dedykowane są dzieciom przedszkolnym (od ok 4roku życia) i wczesnoszkolnym, które w grupie chcą uczyć się jeździć albo doskonalić umiejętności narciarskie. W przedszkolu zajęcia odbywają się najczęściej od poniedziałku do piątku, od godziny 10 do 13. W pierwszy dzień dzieci są dzielone na grupy wiekowe, ale i pod względem umiejętności. Naukę codziennie rozpoczyna rozgrzewka. W połowie zajęć jest krótka przerwa na zagrzanie się, ciepłą przekąskę i toaletę. W ciągu tygodnia dzieci przechodzą przez kolejne etapy wtajemniczenia w kanony narciarstwa, najczęściej rozpoczynają naukę na taśmie (przy prawie płaskim stoku) kończąc wyjazdem na krzesełku. W piątek są zawody, dyplomy i medale. Najczęściej jest przy tym dużo radości i zabawy. W przedszkolach narciarskich często Twoje dziecko znajduje towarzysza do popołudniowej zabawy.

W czasie kiedy Twoje dziecko jest pod opieką profesjonalnego instruktora jazdy, Ty możesz cieszyć się zimą i sam lub z towarzyszem jeździć na nartach, albo obserwować postępy Twej pociechy sącząc rozgrzewającą, zimową herbatkę!

Dziś tyle…

Więcej o wyciągach, szkółkach i przedszkolach narciarskich w Tyliczu  i okolicy, możesz przeczytać tutaj: Gdzie na narty z dziećmi? Do Tylicza!

Za klika dni napisze co jeszcze można robić zimą w Tyliczu i okolicy, po nartach albo zamiast nart, a wszystko żeby udowodnić, że na feriach z dzieckiem, w górach, w Tyliczu nie można się nudzić!

Myślę, że już po tych kilku słowach i Ty możesz stwierdzić, że zimowa oferta tylickich wyciągów jest bardzo bogata. Że sprosta wymaganiom, nawet najbardziej wymagających rodziców z dziećmi.

Czy powyższe propozycje tylickich wyciągów, przygotowanych specjalnie dla rodzin przekonują Cię do przyjazdu na ferie z dziećmi do Tylicza?

A jeśli jeszcze dodam, że u nas, na Tylickim Wzgórzu w kameralnym pensjonacie i przytulnej agroturystyce (dedykowanym wyłącznie rodzinom z dziećmi), zlokalizowanym na przeciw wyciągu Masterski (ok 750m na piechotę), tylko 1350m od Stacji Narciarskiej Tylicz znajdziesz ciepły, rodzinny pokoik lub dwupokojowe studio? Pyszne jedzonko, przygotowywane również z myślą o dzieciach? Popołudniowe animacje?

Pomyśl! Na Tylickim Wzgórzu zostało jeszcze kilka miejsc wolnych na ferie z dzieckiem. Ferie zimowe z dziećmi w górach na nartach.

 Tobie też się należy porządny, zimowy wypoczynek!

 

Zapraszamy do Tylicza

Justyna Królikowska