Konkurs Pokochaj Sądeckie

Patronat Honorowy

Z przyjemnością informuję, iż Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski objął patronatem honorowym konkurs pt.: Pokochaj Sądeckie organizowany przez Tylickie Wzgórze, realizowany w terminie od czerwca do października 2021 roku.

Dla kogo nasz konkurs?

Z radością zapraszamy do udziału w konkursie POKOCHAJ SĄDECKIE. Zaproszenie kierujemy do:

– rodziców (nie tylko tych, mieszkających u Grzegorza na Tylickim Wzgórzu), którzy w ciągu ostatnich lat odwiedzili Beskid Sądecki lub planują go odwiedzić w najbliższym czasie,

– mieszkańców naszego regionu,

– tych wszystkich, których wiążą z naszymi okolicami pozytywne emocje i wspomnienia. Tych, którzy przeżyli tu przygodę życia, albo odbyli niezwykły spacer czy wycieczkę, tych którzy może poznali tu kogoś ciekawego, zobaczyli najpiękniejszy zachód słońca, albo przeszli piękny górski szlak…Tych, którzy nauczyli się tutaj jeździć na nartach albo pierwszy raz bawili się na śniegu. Tych, którzy z innych względów dobrze się tu czuli albo powracają w nasze okolice regularnie.

Na takie (i inne) opowieści czekamy!

Co trzeba zrobić?

Wystarczy napisać relację z wycieczki/ weekendu/ dłuższego pobytu/wybranych atrakcji/szlaków górskich/ obiektów sportowych/ atrakcji turystycznych powiatu sądeckiego, które odwiedziliście rodzinnie z dzieckiem/dziećmi w ostatnich latach. 

Po co taki konkurs? O czym pisać?

Jesteśmy przekonani, że tu w sądeckim każdy znajdzie coś dla siebie, a tych którzy tu już byli i zgadzają się z nami, chcemy prosić, żeby pomogli nam tą tezę udowodnić. Prosimy opiszcie to, co dla Was, u nas jest najpiękniejsze.

Przez konkurs Pokochaj Sądeckie:

– chcemy pokazać innym, że nasz region jest jeszcze nieodkryty, posiada bogatą całoroczną ofertę turystyczną, może się pochwalić nieskalaną naturą i atrakcjami przyrodniczymi, ale również, że są tu szlaki rowerowe, muzea, urokliwe miasteczka  i atrakcje dla ceniących różnorodne formy wypoczynku. Chcemy pokazać, że warto odwiedzać sądeckie przez cały rok (nie tylko zimą i latem), że obok szlaków rowerowych, pieszych i konnych mamy tu wyciągi narciarskie, lodowiska, ale też wciąż rozwijającą się sieć szlaków dla skitouringu i narciarstwa biegowego.

chcemy  zgromadzić relacje z miejsc, które w odczuciu gości powiatu sądeckiego, warto odwiedzić będąc w naszych okolicach. Mogą to być opisy górskich wycieczek, rezerwatów, atrakcji, muzeów, Waszych ulubionych miejscowości, a nawet całe plany zwiedzania czy pobytu (bez względu na porę roku, w której odwiedziliście nasz region), opisy Waszych wycieczek i zabaw na śniegu albo przygody narciarskie.

Mile widziane będą wszelkie wskazówki praktyczne i porady, które mogą okazać się przydatne dla innych rodziców.

 

Dlaczego warto spisać swoje wspomnienia?

Oprócz tego, że utrwalicie rodzinne przeżycia i pomożecie nam w promocji piękna Beskidu Sądeckiego, weźmiecie udział w konkursie z nagrodami! Przygotowaliśmy trzy nagrody główne. Obok pobytu na Tylickim Wzgórzu laureaci otrzymają też wiele nagród dodatkowych, wśród nich nagroda od Starosty Nowosądeckiego, ale także bezpłatne wejściówki na zwiedzanie atrakcji regionu nowosądeckiego. Dzięki wieloletniej współpracy, udało nam się namówić przedsiębiorców Sądecczyzny do ufundowania nagród, które urozmaicą Wasz pobyt u nas! Listę nagród prezentujemy w Regulaminie Konkursu.

Mamy też nadzieje, że opisane historie staną się inspiracją dla innych, a dla samych opisujących staną się swoistym pamiętnikiem z podróży. Czas mija tak szybko, dzieci dorastają, zmienia się nawet przyroda. Wspomnienia zostają. Spróbujcie je zatrzymać w jak najbardziej nienaruszonej formie. Dla siebie, dla nas, dla innych podróżujących rodzin. 

A jeśli uda się Wam wygrać jedną z nagród (między innymi weekendowy pobyt na Tylickim Wzgórzu dla całej rodziny), będziecie mieli możliwość budowania nowych wspomnień i poznania kolejnych atrakcji naszego regionu lub powrotu do miejsc, które lubicie u nas najbardziej. Będziemy wdzięczni, jeśli o naszym konkursie poinformujecie znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z góry za to dziękujemy!

 

Szczegóły, wymogi i nagrody konkursu znajdziecie w poniżej:

 

 

REGULAMIN KONKURSU POKOCHAJ SĄDECKIE

 

1. ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu jest Tylickie Wzgórze – kameralny pensjonat u Grzegorza dla rodzin z dziećmi z siedzibą w Tyliczu, przy ul. Konfederatów Barskich 29a, 33 – 383 Tylicz.

 

2. CELE KONKURSU

Celem konkursu jest:

  1. propagowanie walorów przyrodniczych, etnograficznych, kulturalnych oraz atrakcji i rozrywek powiatu nowosądeckiego – zimowych i letnich, wiosennych i jesiennych.
  2. zachęcenie do rodzinnych podróży w powiecie nowosądeckim,
  3. propagowanie aktywności fizycznej, szczególnie w formie pieszych wędrówek oraz uprawiania sportów zimowych w Beskidzie Sądeckim.

 

3. ZASADY KONKURSU

  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie relacji z wycieczki/ weekendu/ dłuższego pobytu/wybranych atrakcji/szlaków górskich/ obiektów sportowych/ atrakcji turystycznych powiatu sądeckiego, które zostały odwiedzone z dzieckiem/dziećmi w ostatnich latach.
  2. Praca konkursowa, ani jej fragmenty, nie może być wcześniej, w trakcie, ani po zakończeniu konkursu publikowana. Praca nie może być zgłaszana na inne konkursy.
  3. Praca konkursowa powinna mieć minimum 2 pełne strony (min 4000 znaków bez spacji) i nie przekraczać 6 stron, przy założeniu, że jest napisana czcionką Calibri, rozmiar 12, ze spacjami o odstępie 1,5.
  4. Do pracy powinna być dołączona dokumentacja zdjęciowa, tj. min.10 zdjęć pokazujących opisywane atrakcje. Zdjęcia powinny zostać nadesłane osobno (np. za pośrednictwem weTransfer) oraz ponumerowane. Analogiczna numeracja powinna znaleźć się w tekście relacji.
  5. W przypadku opisywania kilku miejsc/atrakcji/ szlaków/wycieczek należy użyć odpowiednich nagłówków, aby tekst był czytelny i przejrzysty.
  6. Pisemna relacja oraz zdjęcia powinny zostać przesłane na adres email info@tylickiewzgorze.pl wraz z metryczką: imię i nazwisko autora relacji, adres mailowy, numer telefonu do kontaktu, tytuł pracy.
  7. W tytule maila prosimy również wpisać IMIĘ I NAZWISKO AUTORA, TYTUŁ PRACY np. JAN KOWALSKI, NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI W BESKIDZIE SĄDECKIM
  8. Jeden uczestnik może nadesłać więcej niż jedną pracę konkursową.
  9. Zwycięzcami Konkursu zostaną trzy osoby, których prace zostaną najwyżej ocenione przez Jury Konkursu. 

 

4. WARUNKI UCZESTNICTWA

  1. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, które powiat nowosądecki odwiedziły z dziećmi w ostatnich latach i opisały ISTNIEJĄCE również obecnie atrakcje turystyczne.
  2. W konkursie mogą brać udział goście rodzinnego pensjonatu Tylickie Wzgórze oraz inne osoby – sympatycy powiatu nowosądeckiego, w tym również mieszkańcy regionu. 
  3. Należy spełnić wszystkie wymogi konkursowe oraz dotrzymać wyznaczonych terminów.

 

5. TERMIN NADSYŁANIA PRAC I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Na prośbę znacznej grupy podróżniczej, przedłużamy czas trwania konkursu!

  1. Konkurs będzie trwał od 11.06.2021 do 15.11.2021. Decyduje data przesłanego maila oraz data wysłania fotografii przez uczestnika konkursu.
  2. Prace niezgodne z Regulaminem, bez zdjęć lub oddane po terminie nie będą oceniane.
  3. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej i profilu FB Tylickiego Wzgórza w dniu 15.12.2021.
  4. Autorzy nagrodzonych prac zostaną powiadomieni o wygranej mailowo lub telefonicznie.
  5. Organizator zastrzega możliwość zmiany terminu ogłoszenia wyników, o czym poinformuje na stronie internetowej oraz profilu FB.
  6. Organizator zastrzega możliwość odwołania konkursu w przypadku zbyt niskiego poziomu lub ilości nadesłanych prac konkursowych.

 

6. NAGRODY

 

I nagroda

– voucher na bezpłatny weekend (2 noclegi ze śniadaniem) dla rodziny (rodzice + max. 3 dzieci) w kameralnym Pensjonacie dedykowanym wyłącznie rodzinom z dziećmi – Tylickie Wzgórze w Tyliczu w terminach: 7-9.01.2022 lub 04 – 13.03.2022 lub 10-19.06.2022 lub 02-11.09.2022. 

– nagroda dodatkowa: głównego patrona Konkursu: Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego – zestaw materiałów przedstawiających powiat sądecki,

– nagroda dodatkowa: Gmina Krynica – Zdrój – zestaw map, materiałów i gadżetów przedstawiających gminę,

 

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Tylicza:

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Stacji Narciarskiej MasterSki w Tyliczu – weekendowy karnet dla rodziny, 

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Tor Gokartowy w Tyliczu – wejściówka na tor dla dzieci,

– nagroda dodatkowa: od Farma Lama w Tyliczu – bilet wstępu na zwiedzanie Farmy dla rodziny,

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Restauracja Pokusa w Tyliczu – voucher na potrawy restauracji Pokusy,

 

Nagrody dodatkowe – wejściówki do atrakcji Krynicy Zdrój:

– nagroda dodatkowa: Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką – wjazd i zjazd gondolą na szczyt Jaworzyny, wejście na nową platformę widokową dla całej rodziny, 

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Góry Parkowej w Krynicy Zdrój – bilet wstępu dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Wieży Widokowej w Krynicy Zdrój – bilet wstępu na Wieżę Widokową dla rodziny,

 – nagroda dodatkowa: od Zarządu Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój – bilet wstępu do Muzeum,

– nagroda dodatkowa:  Księgarnia Dziecięca Drzewiec w Krynicy – książki o tematyce dziecięcej,

– nagroda dodatkowa: od Zarządu parku rozrywki Zuzunia: wejściówki dla dzieci,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Groty Solnej Salinarium w Krynicy Zdrój bilet wstępu dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Fabryki Endorfin w Krynicy Zdrój bilet wstępu do parku Linowego dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Restauracji Cristal Patio i Restauracji Wisła w Krynicy Zdrój voucher na potrawy restauracji,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Muszyna:

–  nagroda dodatkowa: od Baby Z Gór Muszyna voucher na zwiedzanie Ogrodów Sensorycznych z przewodnikiem,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Nowego Sącza:

– nagroda dodatkowa: Miasteczko Galicyjskie – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – bilety wstępu do Miasteczka, zestaw materiałów reklamowych związanych z Miasteczkiem Galicyjskim,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Stróże:

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Bartnika Sądeckiego Stróże voucher na zwiedzanie Muzeum i Skansenu Pszczelarskiego z przewodnikiem oraz 30 min Api -inhalacje w Api -domkach – dla rodziny,

Nagrody dodatkowe – Ciężkowice:

– voucher na aktywne zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

 

II nagroda

– voucher na bezpłatny weekend (2 noclegi ze śniadaniem) dla rodziny (rodzice + max. 3 dzieci) w kameralnym Pensjonacie dedykowanym wyłącznie rodzinom z dziećmi – Tylickie Wzgórze Agroturystyka w Tyliczu w terminach: 7-9.01.2022 lub 04 – 13.03.2022 lub 10-19.06.2022 lub 02-11.09.2022. 

– nagroda dodatkowa: głównego patrona Konkursu: Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego – zestaw materiałów przedstawiających powiat sądecki,

– nagroda dodatkowa: Gmina Krynica – Zdrój – zestaw map, materiałów i gadżetów przedstawiających gminę,

 

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Tylicza:

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Stacji Narciarskiej MasterSki w Tyliczu – weekendowy karnet dla rodziny, 

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Tor Gokartowy w Tyliczu – wejściówka na tor dla dzieci,

– nagroda dodatkowa: od Farma Lama w Tyliczu – bilet wstępu na zwiedzanie Farmy dla rodziny,

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Restauracja Pokusa w Tyliczu – voucher na potrawy restauracji Pokusy,

 

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Krynicy Zdrój:

– nagroda dodatkowa: Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką – wjazd i zjazd gondolą na szczyt Jaworzyny, wejście na nową platformę widokową dla całej rodziny, 

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Góry Parkowej w Krynicy Zdrój – bilet wstępu dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Wieży Widokowej w Krynicy Zdrój – bilet wstępu na Wieżę Widokową dla rodziny,

 – nagroda dodatkowa: od Zarządu Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój – bilet wstępu do Muzeum,

– nagroda dodatkowa:  Księgarnia Dziecięca Drzewiec w Krynicy – książki o tematyce dziecięcej,

– nagroda dodatkowa: od Zarządu parku rozrywki Zuzunia: wejściówki dla dzieci,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Groty Solnej Salinarium w Krynicy Zdrój bilet wstępu dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Fabryki Endorfin w Krynicy Zdrój bilet wstępu do parku Linowego dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Restauracji Cristal Patio i Restauracji Wisła w Krynicy Zdrój voucher na potrawy restauracji,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Muszyna:

–  nagroda dodatkowa: od Baby Z Gór Muszyna voucher na zwiedzanie Ogrodów Sensorycznych z przewodnikiem,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Nowego Sącza:

– nagroda dodatkowa: Miasteczko Galicyjskie – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – bilety wstępu do Miasteczka, zestaw materiałów reklamowych związanych z Miasteczkiem Galicyjskim,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Stróże:

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Bartnika Sądeckiego Stróże voucher na zwiedzanie Muzeum i Skansenu Pszczelarskiego z przewodnikiem oraz 30 min Api -inhalacje w Api -domkach – dla rodziny,

Nagrody dodatkowe – Ciężkowice:

– voucher na aktywne zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

 

III nagroda

– voucher na 50% zniżki na pobyt weekendowy (2 noclegi ze śniadaniem) dla rodziny (rodzice + max. 3 dzieci) w kameralnej Agroturystyce dedykowanej wyłącznie rodzinom z dziećmi – Tylickie Wzgórze w Tyliczu w terminach: 7-9.01.2022 lub 04 – 13.03.2022 lub 10-19.06.2022 lub 02-11.09.2022. 

– nagroda dodatkowa: głównego patrona Konkursu: Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego – zestaw materiałów przedstawiających powiat sądecki,

– nagroda dodatkowa: Gmina Krynica – Zdrój – zestaw map, materiałów i gadżetów przedstawiających gminę,

 

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Tylicza:

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Stacji Narciarskiej MasterSki w Tyliczu – weekendowy karnet dla rodziny, 

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Tor Gokartowy w Tyliczu – wejściówka na tor dla dzieci,

– nagroda dodatkowa: od Farma Lama w Tyliczu – bilet wstępu na zwiedzanie Farmy dla rodziny,

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Restauracja Pokusa w Tyliczu – voucher na potrawy restauracji Pokusy,

 

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Krynicy Zdrój:

– nagroda dodatkowa: Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką – wjazd i zjazd gondolą na szczyt Jaworzyny, wejście na nową platformę widokową dla całej rodziny, 

– nagroda dodatkowa: od Zarządu Góry Parkowej w Krynicy Zdrój – bilet wstępu dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Wieży Widokowej w Krynicy Zdrój – bilet wstępu na Wieżę Widokową dla rodziny,

 – nagroda dodatkowa: od Zarządu Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój – bilet wstępu do Muzeum,

– nagroda dodatkowa:  Księgarnia Dziecięca Drzewiec w Krynicy – książki o tematyce dziecięcej,

– nagroda dodatkowa: od Zarządu parku rozrywki Zuzunia: wejściówki dla dzieci,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Groty Solnej Salinarium w Krynicy Zdrój bilet wstępu dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Fabryki Endorfin w Krynicy Zdrój bilet wstępu do parku Linowego dla rodziny,

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Restauracji Cristal Patio i Restauracji Wisła w Krynicy Zdrój voucher na potrawy restauracji,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Muszyna:

–  nagroda dodatkowa: od Baby Z Gór Muszyna voucher na zwiedzanie Ogrodów Sensorycznych z przewodnikiem,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Nowego Sącza:

– nagroda dodatkowa: Miasteczko Galicyjskie – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – bilety wstępu do Miasteczka, zestaw materiałów reklamowych związanych z Miasteczkiem Galicyjskim,

Nagrody dodatkowe – bezpłatne wejściówki do atrakcji Stróże:

–  nagroda dodatkowa: od Zarządu Bartnika Sądeckiego Stróże voucher na zwiedzanie Muzeum i Skansenu Pszczelarskiego z przewodnikiem oraz 30 min Api -inhalacje w Api -domkach – dla rodziny,

Nagrody dodatkowe – Ciężkowice:

– voucher na aktywne zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

 

7. JURY

Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury konkursowe w składzie:

Justyna Królikowska – przede wszystkim jest mamą trzech nastolatków. Z mężem tworzy kameralne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi – Tylickie Wzgórze. Od lat korzystając ze swojego rodzinnego doświadczenia, obserwując Gości odwiedzających pensjonat dba o to, aby każda rodzina, każdy maluch i starszak czuły się tutaj jak najlepiej. 

Zuzanna Długosz – Muszynianka, miłośniczka regionu. Zawodowo jest Babą z gór – przewodnikiem beskidzkim oraz kreatywnym animatorem czasu wolnego. Uwielbia region w którym mieszka: ludzi, krajobrazy, jedzenie, widoki, architekturę. Odpoczywa w górach. Wie jak pachnie las, wysłyszy szumiący strumyk, zna smak kiszonego barszczu, wie czym jest spotkanie z pokrzywą, napawa się widokiem beskidzkich panoram.

Aleksandra Horzela-Chrost – prywatnie mama Iwa i Gai, filolog, społecznik, zawodowo nauczyciel z pasją, hobbistycznie autor tekstów podróżniczych i prowadząca podróżniczy facebookowy blog Jakie plany na dziś, czyli z dziećmi w podróży czas się nie dłuży.

Kiedyś z plecakiem, obecnie częściej z walizką, za to wciąż często tylko z ramowym planem, zwiedza świat, Europę, a w ostatnim roku głównie Polskę.

Odpoczywa w biegu (najchętniej w górach, na rowerze, podczas długich wędrówek o każdej porze roku) lub z kubkiem dobrej kawy, kawałkiem domowego ciasta i porcją dobrej literatury albo przy ciekawej rozmowie z przyjaciółmi lub nowo poznanymi osobami. Miłośniczka dobrych filmów i książek, języków obcych, wyznawca zasady, że „droga sama w sobie jest celem”.

Przygody życia przeżyła w Brazylii i Grecji, w Polsce uwielbia Dolny Śląsk i góry wszelakie (ostatnio najczęściej bywa w Beskidzie Śląskim, Niskim i Sądeckim), a z krajów europejskich wielką sympatią darzy maleńką Słowenię. Z zapałem promuje miejsca mało znane, nieodkryte, dzikie.

Kasia Wróbel – piętnastolatka, intensywnie podróżuje z Rodzicami po Polsce, współtworząc relacje z ciekawych miejsc. Maluje, pisze własne opowiadania i komponuje piosenki. Pasjonatka grafiki komputerowej i laureatka ogólnopolskich konkursów graficznych.

 

8. INNE POSTANOWIENIA

  1. Uczestnik biorąc udział w konkursie akceptuje warunki regulaminu konkursu.
  2. Uczestnik biorąc udział w konkursie wyraża zgodę na publikację tekstu i zdjęć przez Organizatora konkursu na stronie i w mediach społecznościach rodzinnego pensjonatu Tylickie Wzgórze oraz udostępnienia tekstów i zdjęć na ww stronach oraz innych stronach poświęconych turystyce w celu promowania atrakcji powiatu nowosądeckiego. Prace będą publikowane pod nazwiskiem autora – uczestnika konkursu.
  3. Od decyzji jury nie przysługuje możliwość odwoływania się. Decyzja jest ostateczna.
  4. Prace niezgodne z tematem, nie spełniające warunków formalnych lub wysłane po terminie nie będą oceniane.
  5. Nagrody nie podlegają wymianie na gotówkę.
  6. Nagrody zostaną przesłane w formie e-voucherów na wskazany adres e-mail uczestnika konkursu.

Poniżej znajdziecie prezentacje Atrakcji Sądeckich, które każdy z nagrodzonych uczestników Konkursu (wraz ze swoją rodziną) będzie mógł odwiedzić w ramach otrzymanej nagrody – bezpłatnie.

Atrakcje Tylicza

Farma Lama z mini ZOO i stadniną koni

Farma Lama i Stadnina koni w Tyliczu to zielona przestrzeń dla każdego, miejsce otwarte dla wszystkich i dużych i małych.

W MINI ZOO dzieci  mogą zobaczyć z bliska przyjaźnie nastawione zwierzęta – kozy, owce, konie, kaczki, kury, konie i kucyki, pogłaskać je i pokarmić, usłyszeć jakie odgłosy wydają.

Wykwalifikowani instruktorzy oferują całoroczną naukę jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych dzieci i dorosłych.

Farma Lama

Farma Lama

Tylicz, ul. Konfederatów Barskich 11

tel.: + 48 720 020 590

godziny otwarcia: 10:00 – 17:00, poniedziałki nie czynne

Odległość od  Tylickiego Wzgórza: 350m

Tor gokartowy

Tor Gokartowy w Tyliczu to motoryzacyjna przygoda dla każdego!

W ofercie gokarty dla dzieci i dorosłych.

Tor Gokartowy Tylicz

Tylicz, ul Sportowa (obok boiska )

tel.: +48 500 725 750
godziny otwarcia: lato: 14 – 20; zima: 10 do zmierzchu

Odległość od  Tylickiego Wzgórza: 700m

Centrum Narciarskie MasterSki

Szczegółowy opis

Tylicz, ul. Kazimierza Pułaskiego 11a

tel. +48 504239397

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 1,2km

Restauracja Pokusa

Restauracja Pokusa oferuje dla wszystkich Gości 60 wygodnych miejsc siedzących, obszerny parking autobusowy i samochodowy oraz zadaszony i otulony pięknymi kwiatami ogródek.

Sympatyczna i profesjonalna obsługa, umila czas bywalcom. Kucharze dokładają wszelkich starań, aby potrawy były jak z babcinej kuchni. Smaczne i delikatne nawet dla najmniejszych brzuszków.

Miłość do tworzenia smaków kucharze wynieśli z domu. Właściciele kochają to co robią, a gotowanie jest naszą największą życiową pasją.

Restauracja Pokusa

Tylicz, ul. Biskupa Tylickiego 5

tel: +48 518 155 852

ATRAKCJE W KRYNICY ZDRÓJ

Kolej Gondolowa Na Jaworzynę Krynicką

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieść 1600 osób. Sześcio osobowe kabiny, poruszają się z prędkością 5 m/s i zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę. Przejazd koleją na szczyt Jaworzyny Krynickiej zajmuje zaledwie 7 minut.

Kolei gondolowa jest rodzinnym ośrodkiem zarówno latem jak i zimą. Na Jaworzynie Krynickiej panują wręcz doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Liczne trasy i wyciągi narciarskie dają mnóstwo frajdy z jazdy na nartach i snowboardzie i są prawdziwą mekką dla miłośników tych sportów. Latem ze szczytu Jaworzyny Krynickiej można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, Tatry Słowackie a nawet najwyższe szczyty bieszczadzkie. Bliski kontakt z przyrodą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Liczne ścieżki i szlaki turystyczne zapraszają na spacery i wędrówki, a atrakcyjna trasa rowerowa daje radość amatorom rowerów górskich. Infrastruktura obiektu jest przyjazna osobom niepełnosprawnym. Spółka honoruje również kartę dużej rodziny.

Nowość:  Platforma widokowa VIEW 360 – Zobacz więcej!

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy prace nad stworzeniem miejsca z którego będzie można zobaczyć niemalże wszystko, bez względu na kierunek. Platforma widokowa View360 będzie właśnie takim miejscem. Położona na wysokości 1022 m nad poziomem morza góruje nad wszystkim dostępnym wokół. Widoki z platformy w przysłowiowe 4 strony świata sprawią, że będzie chciało się wracać i przeżywać to jeszcze raz. Dla bardziej ciekawskich świata dostępne będą lunety widokowe wraz z panoramami gór i wzniesień. Teraz już nic nie będzie niewiadome. Z górnego poziomu platformy dostępna będzie kilkunastometrowa zjeżdżalnia grawitacyjna dla najmłodszych. Wstęp na zjeżdżalnie będzie bezpłatny, a wstęp na platformę nie przekroczy kilku złotych.

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

Krynica-Zdrój, ul. Czarny Potok 75,  

tel. 18 471 52 71

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 13 km

Wieża Widokowa – spacer w koronach drzew

Słotwiny Arena to miejsce stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że Słotwiny Arena kochają i dzieci i dorośli.

Obecnie to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiadający 10 km tras, 2 nowoczesne, sześcioosobowe wyciągi kanapowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, nowoczesny system naśnieżania, tegoroczną nowość – jeden z najbardziej progresywnych snow parków w Polsce, restaurację i pensjonat – latem zamienia się w doskonałe miejsce dla miłośników przyrody oraz rowerów!

Kultowe imprezy takie jak: Splash (czyli przejazd na nartach/snowboardzie przez basen wypełniony wodą), Gymkhana narciarska (slalom na miednicach) oraz Liga Kubusiowego Narciarza (zawody dla dzieci od 4 lat) wpisały się na stałe do zimowego harmonogramu imprez stacji.

Liczne szlaki turystyczne, a przede wszystkim atrakcja na skalę kraju – pierwsza w pełni drewniana Wieża widokowa o wysokości 49,9 m, z ponad kilometrową ścieżką w koronach drzew, na której znajdziemy 15 instalacji edukacyjnych, przyciągają fanów zapierających dech w piersiach widoków przez cały rok.

Nowo powstały Bike Park to 10 km tras rowerowych na 4 ścieżkach: zielonej, 2 niebieskich i czerwonej.

Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Przewidywana jest: 1 trasa zielona (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%) oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki.

Wieża widokowa

Krynica Zdrój, ul. Słotwińska 51A

Telefon: +48 512 409 905

Otwarte w sezonie codziennie 9:00-19:00

Odległość od Tylickiego Wzgórza 11,5 km

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju działa od 2010 roku jako Filia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdrój.

Na około trzystu metrach kwadratowych zaprezentowano zabawki od XIX wieku aż po lata 90. XX wieku.- Łącznie wystawionych jest około trzy i pół tysiąca eksponatów.

Zabawki mają tę magiczną moc że łączą pokolenia, zachęcają do wspólnego spędzania czasu i poprzez wspólną zabawę zacieśniają więzi.

Na ekspozycji prezentowane są zabawki (wierni towarzysze dziecięcych zabaw), pochodzących z rodzinnej kolekcji na którą składają się wszelkie formy zabawkarstwa, od zabawek nakręcanych na kluczyk poprzez cynowe żołnierzyki, maszyny parowe, klocki budowlane, lalki z biskwitowymi głowami, teatrzyki aż po gry planszowe, hulajnogi, auta na pedały i inne pojazdy… 

Goście muzeum mogą też uruchomić dwie makiety kolejowe, zasiąść w starych ławkach szkolnych w klasie z lat 60. z oryginalnymi sprzętami i tablicą – po której można rysować, mogą również pograć w gry na starych konsolach – pierwszym PlayStation czy rodzimym Pegasusie.

Muzeum Zabawek

Krynica-Zdrój, Marszałka Józefa Piłsudskiego 2,

tel.: 783 783 139

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 7,1km

Fabryka Endorfin

Krynica-Zdrój, Czarny Potok

tel.: +48  604 483 578

Księgarnia dziecięca Drzewiec

Księgarnia została stworzona z myślą o młodych czytelnikach, którzy mogliby swobodnie buszować wśród najlepszych tytułów dostępnych na rynku. U nas każdą książkę można dokładnie obejrzeć, przeczytać, pomacać, a nawet powąchać….

Dokładnie wybieramy książki, które później leżakują na drzewcowych półkach, aby proponować tylko to co najlepsze. Oprócz wyjątkowych książek, mamy w ofercie słuchowiska, audiobooki oraz gry. Prowadzimy również Warsztaty Odkrywcy, gdzie dzieci zgłębiają tajemnice matematyki, przyrody, sztuki, fizyki i chemii. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowe. Nie zapominamy również o rodzicach, którzy mają też swoje warsztaty. Organizujemy spotkania autorskie z twórcami i ilustratorami książek dziecięcych, podróżnikami i wszystkimi pochłoniętymi ciekawą pasją.

Niezwykłość naszej księgarni polega na wyjątkowym klimacie wnętrza. Przekraczając próg przenosisz się do innego świata. Najpierw wybierasz spośród bogatej oferty, dopadasz swojego faworyta i zapadasz się w pluszowej kanapie. Masz ochotę?… możesz zostać do zamknięcia.

Księgarnia Drzewiec

Krynica Zdrój, al. Nowotarskiego 9/4

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 11,5km

Zuzunia

Dmuchane zjeżdżalnie! Kule wodne! Trampoliny! Skakanki dla najmłodszych! Maluchy kochają to miejsce! Wkraczające tu dzieci znajdują się nagle w świecie swoich marzeń. Ta wyjątkowa przestrzeń została stworzona do fantazyjnych wyczynów najmłodszych gości parku. Wspinaczki, zjazdy i ślizgi. Jest to miejsce przyjazne nie tylko dzieciom, ale i środowisku. Raj dla dzieci, które pod czujnym okiem opiekunów mogą szaleć bez końca. To wszystko czeka na Nich w Wesołym Świecie Malucha.

Zuzunia

Krynica zdrój Dolna stacja kolejki na Górę Parkową

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 6,5km

 

ATRAKCJE MUSZYNY

 

Baba z gór oferuje:
– zwiedzanie Sądecczyzny zarówno z okien autokaru, jak i pieszo – górskimi szlakami
– spacery z konkursami z nagrodami po sądeckich miejscowościach (Muszyna, Krynica-Zdrój, Nowy Sącz, Stary Sącz, Piwniczna)
– opiekę i wspólne rozwiązywanie gier terenowych

– aktywne spędzanie czasu w Muszynie i Krynicy-Zdroju (również na rowerze)
– poznawanie świata nietoperzy
– przewodnictwo dla grup seniorów, wycieczek szkolnych, wyjazdów integracyjnych

– kreatywne warsztaty tematyczne (dla obiektów noclegowych, wycieczek szkolnych, wyjazdów klubu seniora)

– możliwość szkolenia z obsługi ruchu turystycznego (online oraz stacjonarnie).

Baba z Gór

tel.: 500 125 999

 

Atrakcje Nowego Sącza

Miasteczko Galicyjskie

Miasteczko Galicyjskie, oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Ten osobliwy zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX w. Zachodnią pierzeję rynku zajmuje ratusz.

Budynek ze smukłą wieżą i arkadowymi podcieniami jest repliką niezrealizowanej siedziby starosądeckich władz. Ratusz pełni funkcje reprezentacyjne oraz konferencyjno-hotelowe. Na parterze znajduje się recepcja, kawiarnia oraz sala wystawiennicza; na pierwszym piętrze są czytelnia i obszerna sala główna. Najwyższą kondygnację ratusza zajmują stylowo umeblowane pokoje gościnne.

Z ratuszem sąsiadują dwa domy mieszczańskie ze Starego Sącza. W jednym urządzono atelier fotograficzne oraz warsztat zegarmistrzowski; w drugim domu znajduje się pracownia garncarza. Najdalej na zachód wysuniętym budynkiem jest dwór szlachecki z Łososiny Górnej. Klasycystyczna budowla jest rekonstrukcją oryginału, który uległ całkowitemu zniszczeniu w latach 70. XX w.

Na parterze mieści się Biblioteka Specjalistyczna z bogatym księgozbiorem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Nieodłącznym elementem architektury wsi i małych miast była – i jest do dzisiaj – remiza strażacka. W zrekonstruowanej w Miasteczku remizie można obejrzeć rozmaite wyposażenie: wozy, hełmy, bosaki, węże gaśnicze i sikawki.

W domach przy rynku urządzono m.in. sklepik z pamiątkami i antykwariat, pracownię rzemieślnika wyrabiającego drewniane ozdoby i zabawki, zakład dentystyczny, aptekę w stylu retro, pracownię żydowskiego krawca, cukiernię i pocztę.

Oddzielną ekspozycję poświęcono nieprofesjonalnym rzeźbiarzom i malarzom z Paszyna, znanego ośrodka sztuki ludowej. Zapach cynamonu i kawy przyciąga do sklepiku kolonialnego, a w zakładzie fryzjerskim można zobaczyć jak pracował dawny golibroda.

Przy galicyjskim ryneczku jest też karczma z Orawki serwująca regionalne jadło. W Miasteczku Galicyjskim odbywają się liczne rozrywkowe imprezy plenerowe, koncerty, doroczne kiermasze świąteczne.

To miejsce upodobali sobie artyści, którzy chętnie malują małomiasteczkową architekturę, oraz miłośnicy zabytkowych pojazdów, spotykający się od ponad 10 lat, końcem lipca na miasteczkowym rynku, a także miłośnicy kuchni regionalnej.

Miasteczko Galicyjskie

Nowy Sącz, ul. Lwowska 226

tel:. 18 444 35 70

Odległość od Tylickiego Wzgórza: 40km

Atrakcje w Stróżach

Bartnik Sądecki Miód – słodki cud natury!

Smakuj muzeum…

MUZEUM PSZCZELARSTWA

Od 2000 roku wizytówką „Bartnika” jest Muzeum Pszczelarstwa, które można zwiedzać przez cały rok. Zgromadzono tu unikatowe kłody, ule figuralne i skrzynkowe, zabytkowe przyrządy pszczelarskie.

Goście mogą zdobyć także wiedzę na temat pszczelego społeczeństwa, poznać tajemnice odwiecznego związku człowieka i pszczoły, a także historię bartnictwa i pszczelarstwa. Organizowane przez „Sądeckiego Bartnika” warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży szkolnej świetną okazją do zaprzyjaźnienia się z pszczołami i poznania ich świata.

Wszystko, czym zajmuje się „Sądecki Bartnik” służy pielęgnowaniu i popularyzowaniu najświetniejszych tradycji polskiego pszczelarstwa. Marka umacnia swoją wiarygodność także poprzez działalność edukacyjną i kulturotwórczą.

Wszystko, co dzieje się w „Bartniku” ma związek z pszczelarstwem. W pasiekach pozyskuje się wysokiej jakości miody odmianowe oraz inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, wosk, propolis oraz pierzgę. Wędrówki z pszczołami na coraz to inne pszczele pastwiska zapewniają wysoką wydajność miodu. Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” zajmuje się również skupem i konfekcjonowaniem wszelkich produktów pszczelich oraz ich sprzedażą.

Bartnik Sądecki

33-33róże 235,

tel.: 18 414 05 58

9. Wyniki konkursu:

I miejsce
??tekst pt.: Czerwcowe spotkanie z Beskidem Sądeckim – Marta Klita
 
II miejsce
?tekst pt.: Top 7 atrakcji Beskidu Sądeckiego oczami Hani i Ali – Joanna Słowińska
 
III miejsce
?tekst pt.: Beskid Sądecki z dziećmi pieszo lub rowerem – Mazurek Anna
 
Gratulujemy wygranej ? i zapraszamy do odbioru nagród! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace. Nagrodą dla Was niech będzie to, że wszystkie Wasze wspomnienia wraz ze zdjęciami zostaną wkrótce opublikowane na naszej stronie.