PLATFORMA WIDOKOWA „ŚLIMAK”

Nazwa atrakcjiAdresCzas dojazduCzas zwiedzaniaPora roku na zwiedzanieOpłatyUwagi
Platforma widokowa ŚlimakAdres: Wola Krogulecka, Barcice


Godziny: Czynne całą dobę
46km
50min
dowolnie długo lub krótko :)całorocznebezpłatnieDla każdego wieku, można z wózkiem
W bliskiej odległości:
Park Linowy Lemur
Bobrowisko Rezerwat przyrody w Starym Sączu
Leśne Molo
Zamek w Rytrze
Miasteczko Galicyjskie ze skansenem

Ślimak…

Niedaleko Tylicza, we wsi Wola Krogulecka znajduje się nietypowa platforma widokowa. Co odróżnia ją od innych punktów widokowych? Nie jest to typowa wieża, ale budowla przypominająca…ślimaka! Nie jest wysoka, ale widoki z niej są przepiękne, gdyż znajduje się na wysokości ok. 530 metrów n.p.m. i w otwartym terenie, widoczność nie jest więc niczym ograniczona. Panorama, która roztacza się dookoła, szczególnie w słoneczny dzień jest warta podjechania stromą drogą.

Dla tych co lubią piękne widoki.

Z platformy zobaczycie pasmo Radziejowej, Kotlinę Sądecką, Gorce i Beskid Wyspowy. Macie też szansę na zrobienie pięknych, pamiątkowych zdjęć.

Do platformy prowadzi pnąca się cały czas w górę, ale asfaltowa droga. Jakieś 300 metrów przed „ślimakiem” znajduje się parking na ok.25 samochodów. Stąd do platformy dojdziecie na pieszo. Ten ostatni odcinek również jest asfaltowy, więc nie ma problemu, żeby podjechać tu z wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim. Sama platforma również jest przystosowana do przejazdu wózków.

Dodatkowo.

Przy samej platformie znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Obok platformy znajdują się ławeczki, zadaszone miejsce na grilla, piaskownica i huśtawka dla dzieci oraz toaleta (toi-toi). Jeśli macie latawce, warto wziąć je ze sobą. Przy dobrym wietrze to idealne miejsce na latawcową zabawę! To również wymarzone miejsce na zabawy na trawie, turlanie czy piknik.

Z parkingu możecie też podejść pod duży krzyż, który znajduje się na wzniesieniu po drugiej stronie. Widoki są równie piękne. Spod krzyża zobaczycie między innymi ruiny zamku na górze zamkowej w Rytrze!

Na platformie, równie pięknie wczesną wiosną.

Beskid S¹decki, niesamowite widoki, przyrody, kolory jesieni, wiosny, lata i i zimy.
Beskid S¹decki, niesamowite widoki, przyrody, kolory jesieni, wiosny, lata i i zimy.

A jeśli już to dotrzecie, gorąco polecamy Wam odwiedzić inne ciekawe miejsca, które znajdują się w najbliższej okolicy – wspomniany już zamek w Rytrze, Leśne Molo oraz Bobrowisko w Starym Sączu.