w górach Beskidu Sądeckiego

Zamek Stara Baśń

Zamek dla miłośników tajemnic i pięknych strojów księżniczek i rycerzy.

Dojazd z Tylickiego Wzgórza: ok 30km/40min.

Adres: Grybów, ul. Grottgera 15.

Kontakt: tel.: 694 499 488

http://www.zamekstarabasn.pl/

Czas zwiedzania: ok 1-2h.

Dostępne dla: rodzin nawet z małymi dziećmi, również wózkiem.

Atrakcją są: zamek, podziemia, opowieści przewodnika, możliwość założenia stroju księżniczki i rycerz, stoczenia bitwy na miecze.

Będąc w tej okolicy proponujemy przy okazji zajrzeć:

Jeśli lubicie zamki odwiedźcie jeszcze:

Jeśli lubicie zamki odwiedźcie jeszcze:

Zamek to czy nie zamek?

Stara Baśń w miejscowości Grybów znajduje się w odległości półgodzinnej jazdy samochodem od Tylickiego Wzgórza.

Jest to miejsce dość niezwykłe. Nie jest to typowy zamek, a rekonstrukcja średniowiecznego grodu, której podjęli się właściciele – pasjonaci. Gród podobno stał tutaj w XIII wieku, a obecnie odwiedzający Starą Baśń mogą poczuć się po troszę jak setki lat temu, a po troszę jak bohaterowie baśni.

 

200 smoków?!

W Starej Baśni możecie odbyć spacer galeriami czterometrowego muru, zajrzeć do baszt i spojrzeć z góry na okolicę. Podobno na terenie grodu znajduje się ponad 200 smoków, których dzieci z pewnością chętnie będą szukać. Niektóre są duże i widoczne na pierwszy rzut oka, inne miniaturowe, pochowane w najmniej oczekiwanych miejscach.

We wnętrzu Starej Baśni znajdziecie kilka komnat i sal, a w nich m.in. broń, stylizowane stroje, które można przymierzyć, starodawne przyrządy i eksponaty. Wnętrza są wykończone w kamieniu, cegle i drewnie, a atmosfera panuje tu rzeczywiście jak w baśni.

 

 

Każda księżniczka znajdzie wreszcie swojego rycerza!

Na zewnątrz znajdziecie duży „dziedziniec” oraz miasteczko średniowiecznych zabaw. W co można się tu pobawić? Można strzelać z łuku, wspiąć się na drewniane mury, rzucać dzidą, przejechać się drewnianym, napędzanym siłą mięśni koniem. Można też wziąć udział w rycerskich obrzędach.

 

Podczas wizyty dowiecie się co symbolizuje herb Starej Baśni, a także skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego, a nie innego miejsca. Ciekawostką jest fakt, że Stara Baśń nie jest jeszcze do końca „opowiedziana”. Powstaje i zmienia się cały czas.

W Starej Baśni odbywają się głównie zajęcia dla grup, jednak indywidualni klienci również mogą się tu udać. Lepiej jednak przedzwonić wcześniej i umówić dogodny termin i warunki wizyty.

Po wizycie możecie zajrzeć do małego sklepiku z pamiątkami i nabyć magnes, albo inny drobiazg, który przypomni Wam, że kiedyś znaleźliście się w Baśni.