Weekend Boże Ciało z dzieckiem w górach

Boże Ciało z dziećmi – przedsmak lata

W tym roku święto Bożego Ciała wypada stosunkowo późno – 8 czerwca. Liczymy na słoneczną pogodę i zapraszamy na długi weekend Bożego Ciała  do Tylicza

Weekend w górach

Zapraszamy całe rodziny – dla każdego coś miłego i interesującego. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, nasi goście bawić się będą świetnie, niezależnie czy mają 2 czy 82 lata.

Dla najmłodszych być może będzie to pierwszy wypad w góry. Zabierzemy Was na spacer i „atak szczytowy” bez czekanów i alpinistycznych umiejętności. Da sobie z nim radę każdy, kto posiadł już sztukę chodzenia. Maluchy, które jeszcze nie spacerują samodzielnie mogą zaliczyć swój pierwszy, górski szlak w nosidełkach, które wypożyczycie na miejscu.

Jeżeli nawet spadnie czerwcowy deszcz, nie będziecie skazani na siedzenie w pokoju – zawsze mamy program awaryjny, który zaskoczy Was i Wasze pociechy.

Z doświadczenia wiemy, że przyjedziecie tu jako obcy, a rozstaniecie się jako dobrzy znajomi, być może przyjaciele. Weekend czerwcowy spędzimy razem, niczym w rodzinnym gronie.

 Długi weekend Bożego Ciała zaczynamy już w środę 7 czerwca !

Nie czekajcie do czwartku, powitamy Was z przyjemnością już w środę, aby następnego dnia cieszyć się w pełni pobytem w Beskidzie Sądeckim. Przygotowaliśmy dla Was specjalny program, którego część zdradzimy poniżej. Postaramy się zagospodarować Wasz wolny czas jak najlepiej, ale nic nie jest obowiązkowe – liczy się uśmiech i doskonała zabawa. Być może wprowadzimy niewielkie zmiany w proponowanych atrakcjach w zależności od pogody i wieku naszych gości.

Poznajmy się

W czwartek wieczorem spotykamy się razem na biesiadzie przy ognisku. Czeka na Was stylowa chata grillowa, do której przyciągnie zapach pieczonego boczku, mięsiwa i oscypków. Poczęstujemy również pysznym, domowym bigosem. Obok chaty zapłonie ognisko, przy którym dzieci będą mogły upiec sobie własnoręcznie kiełbaski. Nawiążecie znajomości, a my przy okazji zapoznamy Was z możliwościami wycieczek po okolicy.

Tuż obok chaty grillowej i ogniska znajduje się plac zabaw – możecie ucztować i nie tracić z oka rozbawionych dzieci.

W razie niepogody wystarczy miejsca, żebyśmy zmieścili się pod dachem.

Jakie atrakcje czekają Was w weekend czerwcowy ?

Na terenie naszego obiektu mamy następujące propozycje:

Igiełkowe spotkanie – dzieci i rodzice wspólnie sporządzą maskotkę-przytulanką, która pozostanie fajną pamiątką z pobytu. Starsze dzieci spróbują swoich sił w szyciu, maluchy dla bezpieczeństwa pomogą sobie klejem. Nie tylko dla dziewczynek !

Tematem przewodnim podobnych zajęć będą zabawki z drewna – takie, jakich nie znajdziecie w żadnym sklepie.

Jeśli czas pozwoli i zdążycie wrócić z wycieczek po okolicy przetestujemy Wasze zdolności aktorskie w reżyserowanym od ręki przedstawieniu teatrzyku kukiełkowego – każdy będzie gwiazdą !

Oprócz tego cały czas można korzystać z sal zabaw, boiska, basenów, pełnej bajek bliblioteczki, piłkarzyków, planszówek i puzzli. Chociaż mamy nadzieję, że u nas dzieci oderwą się od smartfonów i tabletów dostępna jest sieć Wifi, a także konsole do gry.

Co możemy zobaczyć w okolicy podczas wyjazdu na Boże Ciało ?

Zabierzemy Was na szlak prowadzący do źródełek wody mineralnej. Trasa przeznaczona jest dla wszystkich, nawet trzylatek da sobie radę. Podczas spaceru dzieci spróbują prawdziwej mineralnej wody ze źródełka ( a każde smakuje inaczej), spotkają się też z unikalnym zjawiskiem – mofetą (więcej nie piszemy bo musi być niespodzianka).

Jeśli Wasze pociechy uważają, że miód bierze się ze sklepu odwiedzimy pasiekę i sądeckiego bartnika, który specjalnie dla naszych gości przygotował pogadankę o pszczółkach i tym co potrafią zrobić. Na koniec każdy własnoręcznie skręci woskową świeczkę !

Kolejna propozycja to spływ pontonowy, dostępny również dla najmłodszych wioślarzy. Dla dzieci wybrane zostały specjalnie najspokojniejsze odcinki rzeki, a o bezpieczeństwo zadbają doświadczeni organizatorzy.

Po śniadaniach możecie się też wybrać na krótsze i dłuższe wycieczki po okolicy. Pytajcie nas o wszystko, chętnie doradzimy. Dla naszych gości w większości miejsc obowiązują specjalnie obniżone ceny.

W weekend Bożego Ciała można odwiedzić między innymi :

Park linowy w Krynicy. Największym atutem tego miejsca jest specjalna trasa, dostępna dla dzieci od 3 roku życia. Jest całkowicie bezpieczna, polega na przejściu zawieszonej tuż nad ziemią trasy w towarzystwie rodziców, którzy po prostu idą obok. Maluch dostaje kask i profesjonalną uprząż – fantastyczna zabawa i przygotowanie do trudniejszych tras w przyszłości.

W Krynicy czeka także wyciąg gondolowy na Jaworzynę, skąd rozciąga się wyjątkowo malowniczy widok. Dzieci zainteresuje także skatepark i wypożyczalnia gokartów na pedały, dorosłym polecamy muzea i skanseny w okolicy, a także codzienne koncerty orkiestry zdrojowej. Po trudach i wrażeniach cała rodzina może zrelaksować się w jaskiniach i grotach solnych o właściwościach takich jak w Wieliczce, gdzie organizowane są specjalne seansy dla rodziców z dziećmi.

W Beskidzie czekają Was również rezerwaty, zamki jak z bajki i wiele imprez o charakterze regionalnym. Pomożemy Wam skomponować program rodzinnej. samochodowej wycieczki.

A może wyjazd na Boże Ciało na Słowację ?

Chociaż wycieczka zagraniczna kojarzy się z długą i nużącą jazdą od nas za 20 minut będziecie na Słowacji. Można zwiedzić piękny, zabytkowy Bardejov, skorzystać z kąpieli termalnych w Wyżnych Rużbachach lub nieco dalej odwiedzić Aqua City Poprad – fantastyczny aquapark z wieloma atrakcjami dla dzieci. Miłośnicy wysokich gór mogą wybrać się w Wysokie Tatry. Przejazd z Tylicza do Smokovca to około półtorej godziny samochodem. Na miejscu czekają kolejki linowe i górskie szlaki – począwszy od typowo spacerowych aż do wymagających niezłej kondycji i przygotowania. Na Słowację można wybrać się indywidualnie lub skorzystać z pakietów oferowanych przez współpracujące z nami biuro podróży.

Boże Ciało od…kuchni

Można zarzucić nam brak skromności, ale nasza kuchnia jest znakomita !

Bazujemy na naturalnych, zdrowych składnikach. Sami robimy sery i przygotowujemy wędliny, a z kuchni co dzień dobiega aromat domowego ciasta. Z przyjemnością serwujemy regionalne przysmaki i wykorzystujemy autentyczne przepisy dziadków i pradziadków. Nie korzystamy z mrożonek i gastronomicznych „gotowców”. Oczywiście uwzględniamy gusta najmłodszych smakoszy  – mogą liczyć na domowe racuszki i naleśniki, twarożki i jogurty. Nie jesteśmy ortodoksyjni – frytki i nutellą też się znajdą :)

Na koniec to, co najważniejsze na weekend Bożego Ciała w górach:

Atmosfera. Nie chcemy, żebyście czuli się jak u sobie w domu – postaramy się, żebyście czuli się lepiej. Oderwani zarówno od domowych obowiązków jak i służbowych maili wypoczywajcie i bawcie się całymi rodzinami. Jesteśmy cały czas z Wami – nie ograniczamy się do podawania posiłków i realizacji czerwcowego długiego weekendu zgodnie z programem. Nie wahajcie się pytać o wszystko. Dzieci mogą u nas biegać po trawie, śmiać się głośno i skakać. Wy też możecie marudzić:).

Jako rodzice i opiekunowie nie jesteście „skazani” na dziecinny program non-stop. Możecie zrelaksować się przy kawie, poćwiczyć na siłowni czy zgrać w bilard – Wasze dzieciaki znajdą się w tym czasie pod profesjonalną opieką.

Jesteśmy elastyczni i dołożymy wszelkich starań żebyście chcieli wrócić do nas na wakacje (link), ferie zimowe  (link) i korzystali z naszych usług przez cały rok.

Weekend czerwcowy z dziećmi – informacje praktyczne

Proponujemy noclegi w dwóch obiektach – agroturystyce i pensjonacie. Wszystkie atrakcje i imprezy odbywają się wspólnie, niezależnie od miejsca zakwaterowania.

Szczegóły oferty na weekend Bożego ciała znajdują się tutaj (link).

Jeżeli macie jakieś pytania, dodatkowe życzenia, preferencje dotyczące diety prosimy o kontakt. Ustalmy wszystko przed przyjazdem – Wy będziecie zadowoleni, a nam będzie po prostu łatwiej.

Nasza propozycja na długi weekend Bożego Ciała z dzieckiem w górach.

Oferta jest już gotowa -sprawdź szczegóły naszej propozycji: Długi weekend czerwcowy.