Propozycje na niedzielę

NIEDZIELA – rozgość się wygodnie lub wybierz się w podróż.

Niedziela na Tylickim Wzgórzu to jedyny dzień, kiedy masz więcej czasu między śniadaniem a obiadokolacją. Dlatego proponujemy odwiedzić miejsca, które wymagają pokonania dłuższej drogi.

Wieczorem po powrocie, po obiedzie wybierzcie się jeszcze na deptak Krynicki. O tej porze już opustoszały… Z tańczącymi fontannami, z szumem wody i muzyki na żywo z pobliskich kawiarenek i restauracji :)

Propozycja 1

Dla tych, którzy wolą spacerową niedzielę polecamy:

– Farmę Lama (tuż za płotem ok. 400m). Konie, kucyki, kozy. W czasie pandemii wejścia tylko indywidualne. Zwiedzanie koszt 5zł/od osoby (poniedziałek zamknięte).

– A może wolisz wyjść zwyczajnie za dom, drogą do góry iść ścieżką w nieznane?? To ścieżka na codzienne spacery! Przed obiadem, po kolacji :) Tutaj w spokoju i ciszy złapiesz równowagę po całym dniu zwiedzania :) Po drodze na pewno spotkasz koniki, owce a może nawet sarnę, usłyszysz śpiew ptaków i hałas łąki.. Czy to koniki polne grają dla Ciebie na skrzypcach? Koniecznie rozglądaj się w około może wypatrzysz też jastrzębia albo sokoła kołujące nad swoją zdobyczą :)

Propozycja 2

Najbliżej mamy Krynicę i pewnie intuicyjnie tam kierujecie swój wzrok, ale ja przekornie zaproponuje okolice Starego/ Nowego Sącza – mniej oblegane w weekend:

I tak jadąc cudowną doliną Popradu (kierunek Muszyna) Zamek w Rytrze, dalej Platformę Widokową Ślimak w Woli Kroguleckiej, jeszcze trochę dalej Bobrowisko a tam oprócz ścieżek do deptania znajdziecie kamienistą plaże gdzie możecie zbudować zaporę albo zamoczyć nogi w Dunajcu :) Jeśli macie jeszcze więcej siły i ochotę na dalsze zwiedzanie zajrzyjcie do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Powyższe propozycje to wyprawa na cały dzień zaplanujcie ją tak, żeby wystarczyło siły na powrót na obiad do godziny 17:00

Propozycja 3 – jeśli tylko otworzą granice…

W Starej Lubovnii, w niedziele będzie mniejszy tłok niż w Krynicy na deptaku. Zamek, pokazy sokolników, cudowny widok na zakola Popradu to nie lada gratka dla małych podróżników..

To właśnie nasza propozycja na rodzinną wycieczkę.

Dojazd:

Jeśli wybierzesz tą atrakcje, kieruj się na prawo na Muszynę potem na Leluchów a dalej na Poprad (ok. 50 km, 45 min od nas).

W zamku można płacić kartą, na parking przygotuj kilka Euro.

Propozycja 4 – jeśli tylko otworzą granice…

Jeśli Stara Lubovnia dla Ciebie jest za daleko, wybierz się do Bardejowa, cudowny ryneczek, Bardejowskie Kupele – park gdzie dzieci mogą bezpiecznie hasać do woli, skansen z historią..

Płatność za parking, skansen tylko gotówką (Euro)

Dojazd:

Od nas w lewo na Muszynkę ok. 20-25km na Słowację.

Propozycja 5

Jeśli jednak wybierzesz Krynicę skorzystaj z atrakcji opisanych przy okazji propozycji z wtorku.