Propozycje na wtorek

WTOREK – Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

10:00-11:00 – Drewniana Zabawka spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne, dziecko wykonuje zabawkę, czas ok. 1- 1,5h. Zajęcia dla dzieci od 3lat, obecnych na warsztatach, które same lub z pomocą rodziców mogą wygładzić papierem ściernym sklejkę, pomalować kształty farbami, i na koniec jeszcze ozdobić zabawkę dekoracyjnymi sznureczkami.

Po zajęciach proponujemy wyprawę do Krynicy – 6km i odwiedzenie min.:

  • w centrum:  Muzeum Zabawek (ze zniżką specjalną) lub Nikifora, park rozrywki Zuzunia, przejść się Deptakiem oraz spróbować wód mineralnych w pijalni, albo zjeść dobre ciastko w Kawiarni Maleńka po prawej stronie Deptaka, przejechać się pedałowymi gokartami lub pociągiem. Wejść do Księgarni dziecięcej Drzewiec (piękne książki w magicznym wnętrzu, zakupy z 5% rabatu) Można wejść na Górę Parkową i pojeździć na Rajskich Ślizgawkach. Można też wybrać się na Sankostradę.
  • górna Krynica: Można też  podjechać na Słotwiny i wejść na wieżę widokową i pospacerować w koronach drzew.
  • dolna Krynica: Albo, wybrać inną stronę miasta (Czarny Potok) i wyjechać kolejką gondolą na górę Jaworzynę i tam podziwiać widoki. Można to od razu połączyć z atrakcją popołudniową:

14:00-15:30 – FAKULTATYWNIE Góra Parkowa z Babą z Gór spotkanie: o 14:00 dolna stacja kolejki Góry Parkowej pinezka Google maps do lokalizacji–  spacer z przewodnikiem beskidzkim Zuzanną Długosz, przesycone ciekawostkami i legendami. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak aby dołączyć do grupy trzeba się zapisać poprzez formularz dostępny na: https://goraparkowa.pl/#baba-z-gor  

Zapis jest konieczny gdyż ze względu na zasady bezpieczeństwa związane z pandemią, liczba osób która może wziąć udział w spacerze jest ograniczona.

19:00-20:30 – Zajęcia nietoperzowe spotkaniepod cerkwią w Wojkowej, dojazd we własnym zakresie ok 8km: tutaj: pinezka Google maps do lokalizacji – najpierw zwiedzie cerkiew w Wojkowej, pani Przewodnik w kilku słowach opowie o historii cerkwi i Łemków, zaraz po tym w rebusach, opowiastkach i zagadkach zostaniecie wprowadzeni w świat nietoperza podkowca małego. Jeśli dopisze nam szczęście na koniec zaobserwujemy nocne wyloty nietoperzy. Co będzie potrzebne: mata (kocyk) do siedzenia na trawie i jakaś soczek (woda) i przekąska na wypadek burczenia zgłodniałych brzuszków. W razie niepogody zajęcia w chacie grillowej od 17:30