Propozycje na wtorek

WTOREK – Krynica świat uzdrowiska z wód mineralnych Kiepury i Nikifora, słynącego

9:30-10:30 – Drewniana Zabawka – spotkanie: chata grillowa– zajęcia plastyczne, dziecko wykonuje zabawkę, czas ok. 1- 1,5h. Zajęcia dla dzieci od 3lat, obecnych na warsztatach, które same lub z pomocą rodziców mogą wygładzić papierem ściernym sklejkę, pomalować kształty farbami, i na koniec jeszcze ozdobić zabawkę dekoracyjnymi sznureczkami.

Po zajęciach proponujemy wyprawę do Krynicy – 6km i odwiedzenie min.:

  • górna Krynica: Można też  podjechać na Słotwiny i wejść na wieżę widokową i pospacerować w koronach drzew.
  • dolna Krynica: Albo, wybrać inną stronę miasta (Czarny Potok) i wyjechać kolejką gondolą na górę Jaworzynę i tam podziwiać widoki z nowej platformy widokowej view360 (zdjęcia tutaj). Można to od razu połączyć z atrakcją popołudniową:

14:00-16:00 – FAKULTATYWNIE Góra Parkowa z Babą z Gór spotkanie: o 14:00 dolna stacja kolejki Góry Parkowej pinezka Google maps do lokalizacji–  spacer z przewodnikiem beskidzkim Zuzanną Długosz, przesycone ciekawostkami i legendami. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak aby dołączyć do grupy trzeba się zapisać poprzez formularz dostępny na: https://goraparkowa.pl/#baba-z-gor  

Zapis jest konieczny gdyż ze względu na zasady bezpieczeństwa związane z pandemią, liczba osób która może wziąć udział w spacerze jest ograniczona.

17:30-18:30 zajęcia sportowe spotkanieboisko między budynkami lub chata grillowa w razie niepogody. Mamy nadzieję stoczyć mecz między dziećmi a potem między dorosłymi, dlatego buty sportowe będą mile widziane